Jaki był Twój kwiecień? Podsumowanie miesiąca

kwiecien

Piszę podsumowanie kwietnia, który minął jak z bicza strzelił. Na początku uraczył ciepłą wiosną, a potem pogroził i poprószył śniegiem. Wszystko działo się tak szybko, chyba głównie za sprawą Świąt Wielkanocnych, że patrzę na moją listę przeczytanych książek i oczom nie wierzę. Tylko kilka przeczytanych książek, z czego większość dla dzieci, więc nie mam się czym pochwalić;-) Poza tym dwa obejrzane filmy, kilkanaście napisanych artykułów, dwa upieczone serniki z książki Renaty Czelny-Kawy i aż 9 wpisów blogowych. 

#przeczytane książki

Wędrowne ptaki, M. Roher, Prószyński i S-ka 2017 – zobacz recenzję

Randka z wrogiem, L. Zachariasiewicz, PWN 2017 – zobacz recenzję

TEK. Nowoczesny jaskiniowiec, P. McDonnel, Kinderkulka 2017 – zobacz recenzję

Wszystko jak chcesz, oprac. Anna Król, Wilk i Król 2017 – zobacz recenzję

O tych książkach pisałam na blogu, ale czytałam też kilka innych, które wypożyczyłam dzieciom z biblioteki. Były to m.in. „Baba Jaga u dentysty”, kilka z serii o Franklinie i Martynce, a także różne wersje klasycznych bajek. Pod koniec kwietnia zaczęłam czytać „Moi przyjaciele, moje kochanki” Marca Levy’ego, którą to książkę dostałam w prezencie od Karoliny, czytelniczki mojego bloga.

Dlaczego tak mało przeczytałam? Realizowałam dodatkowe zlecenia, pracowałam w ogrodzie, więc wieczorami już nie miałam siły na czytanie;-) Nieraz zasypiałam czytając dzieciom. Mam nadzieję, że maj będzie dla mnie łaskawszy w siłę.

W kwietniu miała też miejsce wielka wymiana książkowa. To świetna inicjatywa, pozwalająca odświeżyć biblioteczkę. Wystawiłam do wymiany dziewięć tytułów, wymieniłam osiem. Niektóre już do mnie dotarły. Zobaczcie, jakie tytuły upolowałam.

Książki z wymiany, które już do mnie dotarły

Książki z wymiany, które już do mnie dotarły

#obejrzane filmy

Tak się jakoś składa, że ostatnio oglądam kino akcji. To „wina” męża:-)

Pitbull 3. Niebezpieczne kobiety (2016) – dobrze, że w tej części ograniczono rolę Mai Ostaszewskiej, którą zresztą bardzo lubię. Ta przerysowana kobieca postać nie bardzo mi pasowała to stylistyki filmu. W części trzeciej na dalszy plan spychają ją Magdalena Cielecka i Joanna Kulig.

Jason Bourne (2016) – na kolejnym Bournie nie zawiodłam się. Dobre, trzymające w napięciu kino akcji

#napisane artykuły

Na blogu pojawiło się aż 9 wpisów, co dziwi nawet mnie:-) Nie wiem, jak znalazłam czas, aby je napisać.

W kwietniu ukazał się też też trzeci odcinek mojej bajki o Tygrysku Omegusiu, pisanej na zamówienie.

A w pracy? Miałam kilka inspirujących spotkań z ciekawymi rozmówcami. Ukazało się też kilka moich artykułów, polecam najciekawsze:

Kwiecień upłynął mi także pod znakiem wypieków, głównie serników z książki „Serniki słodkie i wytrawne”, jaka ukazała się w marcu br. pod moim patronatem. To były pyszności!

sernik z galaretka

Jak Wam minął kwiecień?

Co udało się zrealizować, jakie książki przeczytać?

Życzę Wam udanego, ciepłego maja!

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem mamą dwójki dzieci oraz żoną żołnierza. Od 12 lat zawodowo "bawię się" słowem - jestem dziennikarką, redaktorem i korektorem tekstów. Mieszkam w małej wsi na Podkarpaciu. Czasem piszę wiersze i opowiadania. Czytasz właśnie mój lifestylowy blog o literaturze, dziennikarstwie i rodzinie. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie"

You may also like...