Jak szybko i bezboleśnie popełnić samobójstwo


Pod koniec lat 90. XX wieku Brazylijczyk Paolo Coelho pisze (dość pretensjonalną zresztą) książkę „Weronika postanawia umrzeć”. Grubo 200 lat wstecz Niemiec Goethe pochyla się nad „Cierpieniami młodego Wertera”. W 2010 roku polski pisarz Stefan Chwin wydaje „Samobójstwo jako doświadczenie wyobraźni”. Literatura od wieków żyje tematem śmierci samobójczej. A życie? Kilka lat temu moja koleżanka z liceum staje w oknie wieżowca i rzuca się na ulicę. Pięć dni po narodzinach mojej córki, w naszej miejscowości życie odbiera sobie 20-letni chłopak. To dane z mojego podwórka. Tymczasem w Polsce życie odbiera sobie 16 osób, a w wyszukiwarkę codziennie pada setki zapytań: „Jak skutecznie popełnić samobójstwo?”, „Jak bezboleśnie się zabić?”. Jeśli trafiłeś tu zadając Google takie właśnie pytanie, powiem Ci najbanalniejszą rzecz pod słońcem: życie jest piękne. Nie warto.

Moje koleżanka, piękna, roześmiana i inteligentna dziewczyna, przeżyła swój skok. Taki dar od losu czy od Boga, jak wolisz. Wiem, że właśnie w Internecie szukała podpowiedzi na to, jak skutecznie i bezboleśnie się zabić. Planowała rzucić się pod samochód lub pociąg, ale doszła do wniosku, że ktoś będzie miał przez to problemy. Na zimno kalkulowała, jak to zrobić. Podobno idąc do pracy, zauważyła otwarte okno w wieżowcu. Weszła do niego, stanęła w oknie i pofrunęła… Przeżyła, dostała szansę, by zmienić swoje życie i sposób myślenia. Znam jeszcze kilka historii niedoszłych samobójców, jednak nie będę ich opisywać. 

Nie zadawaj sobie pytań: Jak szybko i skutecznie popełnić samobójstwo? Lepiej zapytaj: Dlaczego miałbyś żyć? Ja mam setki takich powodów: dzieci, mąż, rodzina, dom, marzenia, praca, wymarzone wakacje, nowy post, kolejna książka, spotkanie z przyjaciółką… i wiele innych. Założę się, że i Ty masz ich nie mniej, prawda?

Jeśli mi nie wierzysz, swoim bliskim również, zadzwoń pod jeden z poniższych numerów.

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Ten wpis powstał, by zhakować Google. Dołączyłam do grona blogerów, którzy publikują u siebie teksty niosące pomoc, by tym samym wyrzucić poza wyniki wyszukiwania poradniki, o tym jak popełnić samobójstwo.

You may also like...