Co wydarzyło się 13 kwietnia 2014 roku?

Pamiętacie, co wydarzyło się w niedzielę 13 kwietnia 2014 roku? Na Ukrainie prezydent Wiktor Janukowycz ogłosił, że kraj znajduje się na granicy wojny domowej. W kościołach święcono palmy wielkanocne. Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce po raz 11. zdobyli Puchar Polski. W Zakopanem dobiegały końca Dni Gór. W Rudniku nad Sanem pobierano szpik kostny od potencjalnych dawców dla chorej 5-letniej Zuzi. A ja wieczorem dodałam swój pierwszy wpis na blogu:-)

Czas mija nieubłaganie szybko. Zanim zorientowałam się, że wypadałoby przygotować pierwsze podsumowanie mojego blogowania z okazji 1/2 urodzin, właśnie upłynął 7. miesiąc od dodania pierwszego post na blogu. Dziś chciałam pokazać Wam, co mi się udało i z czego jestem dumna:-)
Zaczynamy:

Ranking popularności
Największą popularnością moich Czytelników cieszył się i cieszy nadal wywiad z Ireną Koźmińską, inicjatorką kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Ten wpis wręcz nie ma konkurentów i cieszy się niesłabnącą popularnością! Zachęcam do przeczytania, bo pani Irena to wspaniała osoba, która ma wiele mądrych rzeczy do powiedzenia.

Drugie miejsce w rankingu najchętniej czytanych zajmuje rozmowa z rodzicami adoptowanego dziecka z zespołem Treachera-Collinsa . Rozmowa pełna emocji, podczas spisywania której gęsto płynęły łzy… Podziwiam Magdę i Piotra:-) Dzięki takim jak oni nie można nigdy stracić wiary w ludzi!

Podium zamyka wywiad z Izą Błażowską, założycielką serwisu Na-kawe, pełnoetatową mamą i przedsiębiorcą. Izę poznałam pisząc o niej artykuł do magazynu VIP Biznes i Styl, i z którą zaprzyjaźniłam się:-) Iza jest fantastyczną, pełną pomysłów, serdeczną osobą.

Współpraca
W czerwcu mój blog został partnerem wpierającym kampanię Cała Polska czyta dzieciom. I wtedy właśnie zaczęła się moja znajomość z panią prezes Ireną Koźmińską. Kocham czytać książki, uwielbiam czytać bajki moim dzieciom, więc zaangażowanie w kampanię było dla mnie czymś naturalnym.

W lipcu mój blog objął patronatem I Ogólnopolski Konkurs Literacki „O niebylecki miecz”, opublikowałam opowiadanie Cecylii Machoś, które zajęło pierwsze miejsce w kategorii proza dorosłych. Opowiadanie powoduje gęsią skórkę. Przeczytajcie koniecznie.

 Co jeszcze się wydarzyło?
W czerwcu opublikowałam rozmowę z Utą Przyboś, córką znanego poety Juliana Przybosia. To spotkanie zaowocowało ciekawą znajomością kontynuowaną do dziś. Pani Uta należy do nielicznych osób, które znam, a które są tak ciepłe, serdeczne, bezpośrednie i nigdy nie widzą problemów tam, gdzie ich nie ma. Obecnie wraz z panią Utą pracujemy nad czymś ważnym!

W lipcu dołączyłam do rzeszowskich Geek Girls Carrots i przeprowadziłam rozmowę z ich charyzmatyczną współzałożycielką Kamilą Sidor.

We wrześniu rozmawiałam z  Szymonem Hołownią o jego Fundacji Kasisi i adopcji dzieci z Zambii

W październiku uczestniczyłam w 19. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie oraz odbywającym się tam zjeździe blogerów. Sobotę spędzoną w Krakowie wspominam z wielkim sentymentem.

A Wam, co na moim blogu podobało się najbardziej?

You may also like...