Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Jesteśmy na etapie urządzania pokoi dla dzieci. Pokoje czekają właściwie tylko na umeblowanie, a ja szukam inspiracji, jak urządzić je tak, by były funkcjonalne i ładne. Królować ma w nich prostota, ład i porządek, przynajmniej do momentu aż zamieszkają w nich ich mali właściciele:-) bo potem ten stan na pewno się zmieni… Na pierwszy ogień idzie urządzanie pokoju dla małej dziewczynki. Ma być przytulnie, ale skromnie, ładnie i przestronnie. To ma być pokój marzeń dla naszej królewny!
Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystać z pomocy fachowców (sama niestety, nie mam w ogóle wyobraźni przestrzennej:-(, którzy zrobią wszystko za nas. Są tacy czarodzieje jak np. http://urzadzamypodklucz.pl/o-nas, którzy zaprojektują, zaaranżują i urządzą nie tylko jeden pokój, ale i cały dom! Wnętrza zaprojektowane przez ekspertów są na pewno dużo bardziej funkcjonalne niż te, które tworzymy samodzielnie, ale i tak trzeba wiedzieć, czego się chce. My mniej więcej wiemy:-)
Pokój naszej dziewczynki jest dosyć duży jak na pokój ze skośnymi ścianami. Ma dwa okna balkonowe (jedno- i dwuskrzydłowe) i kształt prostokąta. Zdecydowaliśmy się pomalować ściany na delikatny jasnofioletowy kolor (córka jest za mała, by świadomie podjąć taką decyzję:-). Różowy jakoś wcale mi nie odpowiadał, beże wydawały się trochę nijakie, żółtego nie lubię, a zielony zarezerwowany został dla innego pokoju. Jasnofioletowy najbardziej pasował do małej dziewczynki. Mniej więcej wiemy, jak ma być urządzony, ale do konkretów jeszcze trochę.
MUST HAVE W POKOJU NASZEJ DZIEWCZYNKI
  
 Meble

W pokoju muszą się znaleźć meble, koniecznie z szafą i wieszakami na ubrania, mniejszymi szafkami na zabawki, drobne przedmioty. Dobrze wyglądałaby też komoda. Koniecznie muszą się znaleźć półki na książki, bo córka ma już trochę ulubionych książek, a z czasem na pewno będzie ich przybywać. Regał taki jak na zdjęciu powyżej oprócz książek może pomieścić też wiele zabawek i bibelotów. 
Dywan
Nie wyobrażam sobie, żeby w pokoju dziecięcym nie było dywanu, choćby miał on być niewielkich rozmiarów. Dlatego podłogę wyłożoną jasnymi panelami częściowo zakryjemy dywanem w pastelowym kolorze.

Łóżko, pufa/krzesło

Oprócz prostego, jasnego łóżka, chciałabym, aby w pokoju znalazła się wygodna pufa ewentualnie krzesło, na którym dziecko mogłoby oglądać i czytać książki albo bawić się.
  
Biurko 
W części pokoju zostanie wydzielona część do zabawy i pracy, czyli biurko lub stolik. To będzie kącik do malowania, rysowania, kolorowania i innych kreatywnych zabaw. W Ikei widziałam np. takie, choć nie wiem, czy białe biurko (i w ogóle białe meble) dla małego dziecka jest dobrym rozwiązaniem:

To moje wstępne plany urządzenia pokoju dla dziewczynki. Jest jeszcze parę niewiadomych typu: oświetlenie albo firanki/rolety, pościel itd. Jak to pomieszczenie będzie ostatecznie wyglądać, okaże się już niebawem:-)

Jak wy urządzaliście pokoje dziecięce?
Gdzie szukaliście inspiracji? 
O czym zapomniałam?

You may also like...