Pierwsze urodziny Books and Babies

Rok temu, 13 kwietnia opublikowałam pierwszy wpis na blogu. Świętuję więc małą, ale bardzo ważną dla mnie rocznicę, i będzie mi miło, jeśli będziecie ją świętować razem ze mną. Pierwsze urodziny to czas na bilans. Chcecie wiedzieć, co w ciągu roku mi się udało? Z czego jestem dumna? Jakie mam plany na przyszłość bloga? A może chcecie wygrać nagrodę w konkursie urodzinowym? Wiecie wogóle, jak wpadłam na pomysł, żeby założyć blog?

Pewnego dnia na przełomie zimy 2013/2014, jak co dzień rano karmiłam moją kilkumiesięczną córkę i jednocześnie czytałam książkę. Nie pamiętam dobrze, ale był to albo „Widnokrąg” Wiesława Myśliwskiego albo „Fabrykantka aniołków” Camilli Lackberg (karmienie Marleny i czytanie książek dużo wcześniej weszło mi w nawyk, choć pozycja bardzo niewygodna;-), i właśnie wtedy uświadomiłam sobie, że skoro wszyscy szczęśliwi i spełnieni ludzie mówią: „Zajmij się tym, co jest twoją pasją i sprawia ci radość”, powinnam zająć się pisaniem o dzieciach i o książkach. W ten sposób zaczęłam „szukać wspólnego mianownika w literaturze i macierzyństwie”. I szukam go do dziś:-)
Oczywiście, na początku, nie sądziłam, że ktokolwiek będzie czytał to, o czym piszę. No może rodzina i koleżanki, którym o tym opowiem. Do dziś mój blog nie ma ani tysięcy fanów na Facebooku ani kilkunastu tysięcy wejść dziennie, ale sam fakt, że czyta go publiczność, o jakiej nie marzyłam, jest dużą niespodzianką.
Właśnie, czy rodzina mnie czyta????? Jeśli tak, ujawnić się proszę;-)

SEO, czyli jak znajdują mnie czytelnicy
Są osoby, które czytają mój blog regularnie, i nie muszę im wysyłać linków ani wiadomości.
Są też ci, którzy polubili mój fanpage na Facebooku, i mimo że Facebook bardzo ogranicza zasięg, bo nie wykupiłam reklamy, tam znajdują bieżące linki do wpisów.

Ale najwięcej osób znajduje mnie przez wyszukiwarkę. I to jest najciekawsze:-) Wiecie, jakie są najdziwniejsze frazy wpisywane w Google, które przekierowują na mój blog?
1. Jednostka napędowa wahadłowca (to mój faworyt w rankingu)
2. Magazyn dla dorosłych (a u mnie takich treści brak;-)
3. Duchy najlepsze zdjęcia (przysięgam, nie dodawałam żadnych zdjęć duchów, sama też chyba nie przypominam:-)
4. Jak zrobić sławną osobę z plasteliny (to pewnie w związku z wpisem o Plastusiu)
5. Dlaczego poeci umierają młodo (też nie wiem, ale lubię słuchać piosenki T. Love na ten temat)

Te podobały mi się najbardziej. Na blog najwięcej osób trafia wpisując w wyszukiwarkę frazy:
jak napisać bajkę dla dzieci (i tutaj znajdują odpowiedź mam nadzieję;-) to fraza wpisywana we wszystkich możliwych wariantach: jak napisać ilustrowaną bajkę dla dzieci, jak napisać książeczkę dla dzieci, bajka dla dzieci, itp.)
wiersze wielkanocne – i przeróżne warianty tej frazy
wiersze na walentynki, wiersze o miłości – i również wszystkie możliwe warianty
gdy dziecko nie słyszy/niedosłuch u dziecka – polecam mój wpis o niedosłuchu
Wejść z Google mam sporo, a Internauci szukają odpowiedzi na przeróżne pytania. Niektórzy chcą wiedzieć: „co znaczy krzyczeć do znoju”, inni: „kto zabił Beksińskiego”, jeszcze inni: „gdzie zakazano sprzedaży cierpienia”, „jak napisać listy polecające do adopcji”, „gdy dziecko słyszy przegłos”, „zerwane więzi matka szuka córki”… Jest tego mnóstwo:-)

Wszystkim, którzy czytają moje wpisy bardzo dziękuję! Dzięki Wam chce mi się pisać, a co najważniejsze ciągle mam głowę pełną pomysłów na nowe wpisy.
Skoro czytacie ten post, napiszcie w komentarzach jak trafiliście do mnie? 

Mam też dla Was urodzinowy konkurs. Nie pisałam żadnego regulaminu, nie wymagam od Was polubienia mojego fanpagu na Facebooku ani zmuszania znajomych i rodziny, by to robiła (ale będzie mi miło, gdy sami o tym pomyślicie). W konkursie są dwie nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia oraz przeze mnie:-)
Pierwszy zestaw to Inwazja bazgrołów – odjazdowy blok rysunkowy dla dzieci i dla dorosłych; oraz zakładka i długopis z logo Books and Babies:


Zestaw nr 1 Inwazja Bazgrołów, zakłada i długopis


Drugi zestaw to Olive Kitteridge, książka nagrodzona Nagrodą Pulitzera w 2009 roku; oraz zakładka i długopis z logo Books and Babies:


Mam też nagrody pocieszenia;-) Długopisy i zakładki:-)

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, napisz w komentarzu pod tym postem (nie może być anonimowy), jak trafiasz/trafiłeś na mój blog i wpisy. Jeśli komentarz sprawia Ci kłopot, napisz do mnie maila, adres znajdziesz w zakładce Kontakt. Koniecznie podaj nr zestawu, który chcesz wygrać. Na odpowiedzi czekam do czwartku, 16 kwietnia. Nadesłane maile i komentarze wezmą udział w losowaniu. Jeśli będziesz chciał, opublikuję Twoją recenzję wygranej książki.
Tak, nagrody mogę wysłać za granicę;-)

You may also like...