O mnie/kontakt

Cześć.

Katarzyna Grzebyk3

Jestem neurologopedą i autorką powieści pt. „Pomiędzy nami tajemnice” (Zysk i S-ka, premiera 13.02.2024) oraz współautorką książek „Tajemnice okolic Niebylca” (Niebylec 2022), napisaną wspólnie z dr. Antonim Chuchlą, oraz „Sekrety Rzeszowa” (Dom wydawniczy Księży Młyn, 2019), którą napisałam z moją koleżanką Aliną Bosak.

Pracuję w szkole jako nauczyciel logopeda. Przez lata zajmowałam się dziennikarstwem w podkarpackiej prasie i portalach internetowych. Moje artykuły ukazywały się mediach regionalnych („Nowiny”, „Super Nowości”), ogólnopolskich portalach internetowych (Interia.pl, Stopklatka.pl), magazynach polonijnych („White Eagle”) i historycznych („Podkarpacka Historia), a także w portalach i magazynach o tematyce biznesowej i kulturalnej („VIP Biznes i Styl” i portal Biznes i Styl). Byłam też redaktorką i dziennikarką pierwszego magazynu dla blogerów – „Blogostrefy”. Pracowałam również jako logopeda-terapeuta domowy dzieci z wadą słuchu objętych opieką krośnieńskiego Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu oraz w przedszkolu terapeutycznym – z dziećmi w spektrum autyzmu.

Aktywnie działam w regionalnym stowarzyszeniu  – Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej, którego jestem współzałożycielką i wiceprezesem.

Ukończyłam filologię polską, Podyplomowe Studia Logopedii oraz Podyplomowe Studia Neurologopedii na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Moje opowiadanie pt. „Byłam w afrykańskiej ciąży” zostało wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt. „Afryka to kontynent w kształcie ludzkiego serca” w 2012 roku, a w 2015 roku wierszem pt. „Niebieska kolejka” wygrałam III Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisławy Kopiec.

Uważam, że człowiek uczy się całe życie, a zmiany zwykle są zmianami na lepsze.

Uwielbiam historię. Kocham pisać i czytać.

Mieszkam na wsi, a za oknem mam widok na mozaikę pagórków Pogórza Strzyżowskiego.