O mnie

Cześć.

To naprawdę miłe, że chcesz mnie poznać.

Katarzyna Grzebyk

Mam na imię Katarzyna.

Mieszkam na wsi, a za oknem mam widok na mozaikę pagórków Pogórza Strzyżowskiego.

Dwanaście lat temu byłam nieśmiałą studentką polonistyki, która zapukała do redakcji gazety codziennej. Jestem dziennikarką.

Kilka lat temu zawrócił mi w głowie pewien żołnierz. Jestem żoną.

Dwa razy przeżyłam najpiękniejsze w życiu trzęsienie ziemi. Jestem mamą.

Ponad dwa lata temu założyłam własne miejsce w sieci. Jestem blogerką.

A poza tym?

Jestem magistrem filologii polskiej i logopedii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pracowałam jako logopeda-terapeuta domowy dzieci z wadą słuchu objętych opieką krośnieńskiego Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu. Jestem też współzałożycielką i sekretarzem regionalnego stowarzyszenia  -Towarzystwa Miłośników Ziemi Niebyleckiej.

Od 12 lat zawodowo zajmuję się kreowaniem tematów i pisaniem tekstów. Moje artykuły ukazywały się mediach regionalnych, ogólnopolskich portalach internetowych, magazynach polonijnych i historycznych. Obecnie pracuję dla magazynu „VIP Biznes i Styl” i portalu Biznes i Styl.

Od kilku lat piszę do szuflady. Wiersze, opowiadania, luźne zapiski… Rzadko wyciągam je na światło dzienne, choć gdy to kilka razy zrobiłam, usłyszałam sporo miłych słów. Moje opowiadanie pt. „Byłam w afrykańskiej ciąży” zostało wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt. „Afryka to kontynent w kształcie ludzkiego serca” w 2012 roku, a w 2015 roku wierszem pt. „Niebieska kolejka” wygrałam III Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisławy Kopiec.

I… chcę pisać dalej.

Latem 2016 roku postanowiłam zrezygnować z mojego pierwszego bloga Books and Babies i otworzyć nowy rozdział w swoim wirtualnym świecie.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, zaglądnij do zakładki Współpraca/kontakt.