O mnie

Cześć.

To naprawdę miłe, że chcesz mnie poznać.

Katarzyna Grzebyk

Mam na imię Katarzyna.

Mieszkam na wsi, a za oknem mam widok na mozaikę pagórków Pogórza Strzyżowskiego.

Trzynaście lat temu byłam nieśmiałą studentką polonistyki, która zapukała do redakcji gazety codziennej. Jestem dziennikarką.

Kilka lat temu zawrócił mi w głowie pewien żołnierz. Jestem żoną.

Dwa razy przeżyłam najpiękniejsze w życiu trzęsienie ziemi. Jestem mamą.

Trzy lata temu założyłam własne miejsce w sieci. Jestem blogerką.

A poza tym?

Jestem magistrem filologii polskiej i logopedii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pracowałam jako logopeda-terapeuta domowy dzieci z wadą słuchu objętych opieką krośnieńskiego Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu. Jestem też współzałożycielką i sekretarzem regionalnego stowarzyszenia  -Towarzystwa Miłośników Ziemi Niebyleckiej.

Od 13 lat zawodowo zajmuję się kreowaniem tematów i pisaniem tekstów. Moje artykuły ukazywały się mediach regionalnych, ogólnopolskich portalach internetowych, magazynach polonijnych i historycznych. Obecnie pracuję dla magazynu „VIP Biznes i Styl” i portalu Biznes i Styl.

W 2017 roku dołączyłam do redakcji czasopisma dla blogerów Blogostrefa, gdzie jestem jedną z redaktorek głównych.

Od kilku lat piszę do szuflady. Wiersze, opowiadania, luźne zapiski… Rzadko wyciągam je na światło dzienne, choć gdy to kilka razy zrobiłam, usłyszałam sporo miłych słów. Moje opowiadanie pt. „Byłam w afrykańskiej ciąży” zostało wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt. „Afryka to kontynent w kształcie ludzkiego serca” w 2012 roku, a w 2015 roku wierszem pt. „Niebieska kolejka” wygrałam III Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisławy Kopiec.

I… chcę pisać dalej.

Latem 2016 roku postanowiłam zrezygnować z mojego pierwszego bloga Books and Babies i otworzyć nowy rozdział w swoim wirtualnym świecie. Tak powstała obecna strona.

Jeśli chcesz współpracować ze mną lub skontaktować się, zaglądnij do zakładki Współpraca/kontakt.

Robię ciekawe rzeczy, więc na pewno wspólnie wymyślimy coś niezwykłego;-)