Nauka alfabetu z „Literkową książką” Anny Salamon i Alicji Krzanik

"Literkowa książka"

„Literkowa książka”

Nauka alfabetu wcale nie musi być nudna. Na rynku wydawniczym pojawiła się nowość adresowana do dzieci, które zaczynają poznawać litery naszego alfabetu. Jest to „Literkowa książka” – wspólna publikacja Alicji Krzanik (odpowiada w książce za tekst) i Anny Salamon, która wydziergała literkowe cuda. Książkę wydała „Nasza Księgarnia”. Uważam, że jest to bardzo ciekawa propozycja dla przedszkolaków, która dzięki zabawnym wierszykom i przykuwającym ilustracjom, pomoże dzieciom przyswoić litery alfabetu.

"Literkowa książka"

„Literkowa książka”

Pamiętacie naukę alfabetu? Zawsze pomocna była jakaś książka z wierszykami i rozrysowani (pismem odręcznym i drukowanym) literkami. Na rynku jest wiele publikacji, które pomagają najmłodszym w nauce alfabetu. Jest w czym wybierać. Sama dwa-trzy lata temu podsunęłam córce taką książeczkę i… alfabet przyswoiła sobie bardzo szybko. Codziennie wieczorem samodzielnie wertowała kolejne strony, ucząc się poszczególnych liter. Nauka była łatwa i przyjemna.

Nauka alfabetu z „Literkową książką” krok po kroku

"Literkowa książka", Anna Salamon, Alicja Krzanik

„Literkowa książka”, Anna Salamon, Alicja Krzanik

„Literkowa książka” różni się od innych książek do nauki alfabetu pięknymi włóczkowymi ilustracjami. To dzieło Anny Salamon. W sieci, pod pseudonimem Jarecka, prowadzi blog o nazwie Deszczowy Dom. Możecie tam zobaczyć rozmaite cuda, które wyszły spod jej szydełka. Są tam i dziergane obrazy dla nowożeńców, i literki, i kwiaty, i zwierzęta.  W Literkowej książce” to ona odpowiada za warstwę graficzną. Zresztą sami zobaczcie na zdjęciach, które zrobiłam książce. Sprawiają nawet wrażenie liter 3D.

"Literkowa książka" A. Salamon, A. Krzanik

„Literkowa książka” A. Salamon, A. Krzanik

„Literkowa książka” – bajeczne ilustracje!

Od włóczkowych ilustracji trudno oderwać oczy. Na każdej stronie prezentowana jest inna litera. Dwuznaki i litery ze znakami diakrytycznymi (zmiękczenia i ogonki, np. ś, ę,) umieszczone są na końcu. Każda z liter to inna wariacja kolorystyczna. Żywe, nasycone barwy są bardzo przyjemne dla oka. Ponadto każda litera coś kryje w sobie. Zawiera w sobie dodatkowy obrazek, np. litera „R” ma w sobie rakietę, litera „Ł” – łąkę.

"Literkowa książka"

„Literkowa książka”

Z każdą literą związane jest zdanie (w piśmie odręcznym i drukowanym) oraz polecenie do wykonania, utrwalające poznaną literę. Np. na stronie z literą „Ł”, trzeba narysować łąkę pełną kwiatów. Tam, gdzie jest „K”, trzeba poudawać odgłos kaczki. Przy „j” trzeba policzyć koraliki z jarzębiny, które nawleczono na nitkę. Te zadania dodatkowe są bardzo ciekawe.

"Literkowa książka"

„Literkowa książka”

Autorką tekstu, który świetnie współgra z ilustracjami, jest Alicja Krzanik, autorka wierszy dla dzieci, współpracująca m.in. ze „Świerszczykiem” oraz magazynem „Dzieci”. Krótkie, zgrabne wierszyki szybko zapadają w pamięć.

Nauka alfabetu z tą książką to świetna zabawa!


Książkę możecie zamówić na stronie Naszej Księgarni.

Polecam!

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...