Ile jest prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach?
Okładka książki |
Profesor Miodek zwraca uwagę, że zbiór:
„Napisany jest sprawnym, przystępnym językiem, a owe opowieści są nader udanym pomysłem przyciągającym uwagę młodego czytelnika, który pozna przy tej okazji bardzo ważny fragment leksyki ojczystego języka – fragment, który – co potwierdzają współcześni językoznawcy, a ja całkowicie się z tą obserwacją utożsamiam – odchodzi w przeszłość, a najmłodsze generacje mają z nim coraz więcej kłopotów komunikacyjnych”
Kiedy dziecko zaczyna rozumieć zwroty frazeologiczne?
Małe dzieci (do 5 – 6 r. życia) z reguły nie rozumieją znaczenia związków frazeologicznych, bo umiejętności ich rozszyfrowania nabierają dopiero w szkole, ale niech to nie zniechęca Was do czytania im tej książki. Książka może być pomocą we wprowadzaniu dziecka w świat języka symbolicznego.
Kinga Kuszak w pracy zatytułowanej „Związki frazeologiczne w edukacji językowej dziecka” z 2012 r. zaznacza, że: „podstawowa umiejętność dekodowania określeń wyrażonych nie wprost, metaforycznych pojawia się już w wieku przedszkolnym. Wówczas dziecko zaczyna rozumieć zagadki słowne, żarty, rebusy językowe. Jednak dopiero w młodszym wieku szkolnym intensywnie się rozwija symboliczna funkcja języka”. Dodaje też, że dziecko może przyswoić ją wcześniej dzięki codziennym relacjom społecznym.
Dumny jak paw. Pawi ogon |
Ilustracje to mocny atut tej książki |
Polecam dla Waszych dzieci!
Agnieszka Pilichowska, Małgorzata Połeć-Rozbicka
Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach
Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 978-83-8069-182-7
Data wydania: 24.11.2015
Format: 170mm x 241mm
Liczba stron: 128
Cena detaliczna: 28,00 zł