Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka. Premiera pod moim patronatem + Konkurs

bajka o aniołach


Wierzycie w anioły? Ja wierzę. Jestem przekonana, że mój Anioł Stróż uchronił mnie od wielu niebezpieczeństw i głupich decyzji. Uchronił też kilkuletniego Szymka, bohatera książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa eSPe w poniedziałek, 21 marca. Polecam Wam z całego serca! Jej autorką jest Katarzyna Targosz, pisarka, fotograf i blogerka (autorka „Wiosny po wiedeńsku” i „Jesieni w Brukseli”), a ja mam przyjemność patronować medialnie temu wydarzeniu.
„Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka” to dłuższy wierszowany utwór dla dzieci. Opowiada o kilkuletnim chłopcu, który – jak każde dziecko – świadomie lub nieświadomie popada w tarapaty. Na pozór niewinne dziecięce zabawy okraszoną typową w tym wieku dawką ciekawości niosą ze sobą duże ryzyko. Figlarny, aktywny, pełen energii Szymek ma tysiąc pomysłów na minutę, jakby tu napsocić i nabroić.

 

książka o aniołach
„Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka”, okładka

 

Drugim bohaterem (a właściwie pierwszym, bo to on rozpoczyna bajkę) jest mały Anioł Gabryś. Poznajemy go w momencie, kiedy kończy mu się beztroskie dzieciństwo w niebie i zostaje przeznaczony do stróżowania, czyli do tego, do czego został powołany. Pod jego skrzydła – dosłownie i w przenośni – trafia Szymek. Od tej pory Gabryś ma pełne ręce roboty, bo opieka nad Szymkiem jest nie lada wyzwaniem. Czy Szymek i Gabryś się „dogadają”? Od jakich niebezpieczeństw uchroni chłopca Anioł Stróż? Czy Szymek będzie się czuł obserwowany? Czy Szymek polubi Gabrysia, a Gabryś Szymka? I co na to wszystko powie mama Szymka?
To już doczytajcie.
bajka o aniołach, anioł
Moje dzieci zaczytane w „Aniołku Gabrysiu…”
Zwróciliście uwagę na ilustracje? Mnie urzekły od razu. Współczesna grafika daje dziś tyle możliwości… w książkach dla dzieci możemy oglądać najbardziej niezwykłe, dziwaczne, oryginalne ilustracje. Lub w drugą stronę – zupełnie proste, pozbawione finezji obrazki. W książce Katarzyny Targosz rysunki są tłem idealnie komponującym się z treścią. Ich autorką jest Hanna Szych. Kolorowe obrazki bardzo podobają się dzieciom (przynajmniej moim), mi zaś odpowiada estetyczne i harmonijne połączenie barw. Wydanie tej bajki jest naprawdę przyjemne dla oka. Szczerze mówiąc, kupiłabym ją nawet tylko ze względu na okładkę.
Bajka jest strofowana (głównie strofy czterowersowe), rymowana (przeważnie dokładne „aabb”), i świetnie nadaje się do głośnego czytania. Dzięki pogodnej treści, dużym walorom edukacyjnym i optymistycznej wymowie warto czytać ją dzieciom przed snem. „Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka” to bajka dla małych i dużych dzieci, uważam, że śmiało można ją czytać nawet 3-latkom (przetestowane).

Anioł Stróż, książka o aniołach
„Aniołek Gabryś…” to pięknie ilustrowana bajka dla dzieci
Cieszę się, że powstała ta książka. Czytam dzieciom wiele bajek, wierszyków i opowiadań, o przeróżnej tematyce. Zwracam uwagę na wartości, jakie niosą i czego mogą nauczyć. Wiem też z własnego doświadczenia, jak trudno jest wytłumaczyć dziecku niektóre kwestie, głównie te dotyczące wiary. Książka Katarzyny Targosz w mądry, obrazowy, interesujący sposób wyjaśnia, kim są anioły i jaką pełnią rolę w naszym życiu, że nawet dodatkowe rozmowy są zbędne, ponieważ temat został bardzo wnikliwie rozpracowany.
Mam przyjemność patronować medialnie tej pięknej książeczce
Ukazanie się „Aniołka Gabrysia i Szymka Rozrabiaki” wsparłam swoim patronatem medialnym. Oznacza to, że publikację uważam za ciekawą i wartościową, dlatego serdecznie Wam ją polecam. To mała książeczka, ale o wielkich sprawach. Może podarujecie ją komuś w prezencie? Zbliża się sezon komunijny, a potem dzień dziecka:-) Na pewno taki piękny prezent sprawi dużo radości.
Książkę kupicie na stronie Boskieksiążki.pl
Autor Katarzyna Targosz
Oprawa miękka
Ilość stron 22
Format 170 x 200
ISBN 978-83-7482-748-5
Rok wydania 2016

UWAGA KONKURS!!!

Z okazji premiery książki Katarzyny Targosz pt. „Aniołek Gabryś i Szymek Rozrabiaka” mam niespodziankę dla moich czytelników. Jeśli chcesz otrzymać ode mnie tę piękną książkę, napisz to w komentarzu. Powinieneś też polubić fanpage Wydawnictwa eSPe, Katarzyny Targosz i Books and Babies. A jeśli udostępnisz ten post na fb, możesz tylko zwiększyć swoje szanse na wygraną:-)
Wygrywają trzy pierwsze osoby. 
P.S. Jeśli będziesz czwartą i następną osobą, nie martw się. Wkrótce znów będzie okazja do wygrania „Aniołka Gabrysia i Szymka Rozrabiaki”. Szczegóły niebawem:-)

Edycja, konkurs rozstrzygnięty!

You may also like...