„Guzikowa książka” . Interaktywny, kolorowy picturebook dla maluchów

"Guzikowa książka"

„Guzikowa książka”

„Guzikowa książka” Sally Nichols i Bethan Woollvin to kolorowy picturebook wydany przez Naszą Księgarnię z myślą o najmłodszych czytelnikach. Takich, którzy nie umieją czytać, ale już potrzebują kontaktu z książką oraz różnego rodzaju aktywności związanych z czytaniem. Dzięki tajemniczemu guzikowi maluchy będą klaskać, łaskotać, przytulać i śpiewać. Poznają kolory, przedmioty i czynności; rozwiną zmysły. Wystarczy tylko nacisnąć guzik…

Guzikowa książka: Sally Nicholls
forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda
ilustrator: Bethan Woollvin
tłumacz: Katarzyna Piętka
rok wydania: 2019
liczba stron: 28
format: 230 x 230 mm
przedział wiekowy: 0-6

"Guzikowa książka"

„Guzikowa książka”

„Guzikowa książka” – naciśnij i zobacz, co się stanie

Jak czytać „Guzikową książkę”? To proste. Trzeba podążać za bohaterami picturebboka (m.in. lis, słoń, pies) i wykonywać te same czynności. W „Guzikowej książce” polegają one na wciśnięciu kolorowego guzika, co powoduje określone zdarzenie. Jest tu guzik do śpiewania, do pokazywania języka, do łaskotania, przytulania, a nawet spania.

Małe dzieci kochają taką interaktywną formę czytania. Tekst stanowi w picturebookach integralną całość z ilustracjami, i związany jest zwykle z wykonaniem pewnego polecenia. Dziecko staje się aktywnym użytkownikiem świata przedstawionego w książce, co więcej – potrafi go modyfikować! Czytanie jest świetną zabawą i mimo że książka jest krótka (28 stron), to wraca się do niej wielokrotnie.

"Guzikowa książka"

„Guzikowa książka”

Ten kolorowy picturebook świetnie sprawdzi się na zajęciach biblioterapeutycznych z dziećmi do 5. (góra 6.) roku życia – w bibliotece, żłobku czy przedszkolu. Można go połączyć np. z zajęciami dotyczącymi kolorów, emocji czy ruchu.

"Guzikowa książka"

„Guzikowa książka”

Przy tej książce nie można się nudzić. Będzie interesująca zarówno dla dziecka rocznego, jak i rezolutnego pięciolatka.

"Guzikowa książka"

„Guzikowa książka”

Książka rozwija zmysły oraz pobudza wyobraźnię. 

"Guzikowa książka"

„Guzikowa książka”

Polecam!

Książkę znajdziesz tutaj.

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...