Jak wychowywać chłopców – zapisz się na internetowy kurs

Jak odkryć i rozwijać zainteresowania chłopca? Co zrobić z jego niespożytą energią? Jak rozmawiać z chłopcem, aby nas słuchał i wiedział, czego od niego chcemy? Co robić, kiedy nie reaguje na nasze prośby i polecenia? Rodzice chłopców nie raz i nie dwa muszą zadawać sobie te pytania. Znaleźć odpowiedź na nie wcale nie jest łatwo, dlatego pomocny może okazać się kurs dla rodziców i nauczycieli pt. „Wychowywanie chłopców” organizowany przez  Internetowy Uniwersytet Mądrego Wychowania. Nie polecałabym go w ciemno, ale fakt, że stoi za nim Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mówi sam za siebie. Fundacja popiera mój blog, a ja popieram wspaniałe działania tej fundacji, o czym mogliście już kilka razy poczytać. Na przykład w tym popularnym wywiadzie
Kurs „Wychowywanie chłopców”, kurs dla rodziców i nauczycieli
Termin rozpoczęcia: 28 października
Czas trwania: 6 tygodni
„Wychowywanie chłopców” rusza 28 października i trwa 6 tygodni. Skierowany jest do rodziców i nauczycieli.  
Na kursie dowiesz się, dlaczego sposób postrzegania i przeżywania świata przez chłopców i dziewczynki oraz przez mężczyzn i kobiety tak bardzo się różni i jak sprawić, byśmy się wzajemnie lepiej rozumieli i bardziej szanowali. Dzięki zrozumieniu wrodzonych cech oraz potrzeb chłopców, rodzicom i nauczycielom łatwiej będzie wychować ich na wspaniałych mężczyzn – samodzielnych, odpowiedzialnych, kulturalnych, mądrych i szczęśliwych.

Kurs odpowiada na liczne pytania wychowawcze, m.in.:
Jak odkryć i rozwijać zainteresowania chłopca?
Co zrobić z jego niespożytą energią?
Jak rozmawiać z chłopcem, aby nas słuchał i wiedział, czego od niego chcemy?
Co robić, kiedy nie reaguje na nasze prośby i polecenia?
Co robić, gdy się boi, kiedy płacze, kiedy jest przygnębiony?
Jak reagować na jego zaczepki słowne?

A co mówią ci, którzy kurs odbyli?
Dominika Skwiercz:

„Bardzo dziękuję za przygotowanie i zorganizowanie kursu. Dla mnie, jako rodzica, jest to wiedza bezcenna,  która umożliwia mi nie popełnianie błędów wychowawczych, zrozumienie własnych postaw i emocji związanych z wychowaniem syna oraz lepsze przygotowanie się na nadchodzące „trudności ” wychowawcze w różnych okresach rozwoju dziecka.”

Mariusz Szemraj:

Zawsze wydawało mi się, że wychowanie chłopców jest łatwiejsze, niż dziewczynek, mimo że jako dzieci są bardziej niegrzeczni 😉 (…) Dzięki kursowi przeczytałem w końcu książkę S. Biddulpha, którą kupiłem już dawno. (…) Dyskusje na forum pozwalają na wymianę doświadczeń i wiedzy, co jest ogromnym atutem kursu. Wiedzę i materiały wykorzystam w swojej pracy z rodzicami w szkole, w której pracuję, tak jak to robiłem, kończąc poprzednie kursy. Planuję warsztaty dla rodziców na temat wychowywania chłopców. Dziękuję za Wasze kursy, ponieważ są najlepsze z wszystkich kursów online, z którymi miałem do czynienia – wymagają systematyczności, pracy, częstego logowania, dzięki czemu bierze się żywy udział w kursie. Spotkałem tam ludzi, którzy naprawdę chcą zająć się swoimi dziećmi jaka najlepiej. I chyba te spotkania z ludźmi i moderatorami są największą wartością kursów IUMW.

Agnieszka Kluzek, mama dwóch synów:

Kurs według mnie został dobrze i sprawnie poprowadzony. Tematyka kursu mi odpowiadała, sposób wprowadzania do poszczególnych modułów również był w moim odczuciu adekwatny. W początkowej fazie miałam trochę problemów z ogarnięciem spraw związanych z techniczną obsługą platformy, związane to było po części faktem, iż zaczynałam kilka dni później i jednak potrzebny jest czas, by na spokojnie zapoznać się z platformą (szczególnie, gdy ktoś jest laikiem w tej kwestii). Tematyka kursu pozwoliła nie tylko poznać mi problematykę wychowania chłopców, ale również uzmysłowiła zagrożenia, jakie niesie dla nich współczesny świat. Z pewnością wiele spraw na nowo będę musiała przemyśleć. Dobrym pomysłem była końcowa praca pisemna, swego rodzaju „biznesplan wychowania”, czyli założenia i aspekty wychowania synów, nad którymi chce się pracować w najbliższym czasie. 

Magda:

Jestem mamą Franka, sześcioletniego superbohatera, który chciałby latać i mieć super moce. Superbohatera, który fascynuje się walkami, strzelaniem z łuku, walką ze złymi i ratowaniem świata. Zupełnie nie mogłam zrozumieć tej fascynacji, wiele razy zastanawiałam się, gdzie się podział mój mały syneczek, który najbardziej lubił układać puzzle z mamusią a teraz twierdzi, że to nuda :-(. Wiele razy zastanawiałam się, dlaczego tak się stało i kiedy to się stało? Gdzie podział się mój synuś? Dlaczego od pewnego czasu nasze światy zupełnie się rozjechały? Wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania znalazłam na kursie dotyczącym wychowywania chłopców. Oprócz wiedzy, która była mi bardzo potrzebna, niezwykle cenna była też wymiana doświadczeń między innymi uczestnikami kursu i wsparcie, które dostałam od grupy i prowadzącej kurs w różnych sytuacjach. Teraz czuję się bliżej mojego syna, łatwiej mi go zrozumieć i łatwiej znaleźć z nim wspólny język. Polecam ten kurs wszystkim mamom synów, naprawdę warto zagłębić się trochę w męski świat.

Kurs jest płatny (150 zł). Jeśli „chodziło” Wam po głowie, żeby kiedyś doszkolić się z tak ważnego tematu, zapiszcie się:-) http://iumw.pl/kurs-wychowywanie-chlopcow.html

You may also like...