„Kraina czarów” . Puzzle do książki „Rok w krainie czarów” Macieja Szymanowicza

Kraina czarów, puzzle. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Kraina czarów, puzzle. Wydawnictwo Nasza Księgarnia

W środę, 27 lutego odbędzie się premiera puzzli „Kraina czarów” z ilustracjami Macieja Szymanowicza. Puzzle nawiązują tematycznie do książki „Rok w krainie czarów”, która w 2017 roku podbiła serca małych czytelników. Choć w książce i puzzlach nie ma tekstu, obie propozycje stanowią pretekst do opowiadania i tworzenia niezwykłych historii. Wydawcą książki i puzzli jest Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Pamiętacie książkę „Rok w krainie czarów”? Pięknie ilustrowany, magiczny picture book, w którego ilustracjach można było się zanurzyć, a nawet pogubić? „Rok w krainie czarów” to opowieść o 12 miesiącach, jakie spędzają niezwykli bohaterowie w czarodziejskiej krainie. Czytelnik poznaje ich na pierwszych stronach książki, a potem może śledzić losy każdego z nich odrębnie lub w grupie na przestrzeni 12 miesięcy. Książka niesamowicie pobudza wyobraźnię i uczy umiejętności opowiadania, myślenia przyczynowo-skutkowego.

„Kraina czarów” kolorowe puzzle dla dzieci w wieku 3+

Kraina czarów, puzzle

Kraina czarów, puzzle

Uzupełnieniem książki są puzzle, jakie ukażą się 27 lutego. Oczywiście, można je układać bez konieczności zapoznania się z książką, ale jeśli ją macie, puzzle będą jej świetnym uzupełnieniem. Po ułożeniu 54 dużych elementów powstaje obrazek o wymiarach: 47 x 33 cm i… jest to ilustracja, która w książce przypada na kwiecień. Układając puzzle dzieci poznają ciekawych mieszkańców Krainy czarów. A któż tam mieszka? Przekonajcie się sami!

Kraina czarów, puzzle

Kraina czarów, puzzle

„Kraina czarów” – dlaczego warto układać puzzle

Kraina czarów, puzzle

Kraina czarów, puzzle

Puzzle są świetną rozrywką w każdym wieku i nieźle gimnastykują umysł. Tak naprawdę nie ma limitu wiekowego: puzzle mogą układać najmniejsze dzieci, gdy tylko mogą już chwycić do ręki mały element i dopasować do pozostałych. Nie ma też górnej granicy wiekowej: puzzle są rozrywką dla kilku pokoleń. „Krainę czarów” najmłodsi (w wieku 3+) mogą układać z rodzicami, dziadkami, rówieśnikami.

Czy wiecie, dlaczego warto układać puzzle?

  • ćwiczą pamięć, koncentrację
  • ćwiczą funkcje poznawcze
  • pomagają w nauce matematyki
  • uczą
  • wzmacniają poczucie własnej wartości
  • rozwijają sprawność manualną
  • uczą pracy w zespole
Kraina czarów, puzzle

Kraina czarów, puzzle


Ilustrator: Maciej Szymanowicz

wiek: 3+ lat
liczba elementów: 54
wymiary: 230 x 340 x 45
waga: 565 gramów

Polecamy puzzle „Kraina czarów”! Są świetne!

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...