Kultowe powieści Hanny Ożogowskiej do wygrania! „Ucho od śledzia”, „Za minutę pierwsza miłość” i „Złota kula”

Powieści Hanny Ożogowskiej

Powieści Hanny Ożogowskiej

W Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich mam dla Was niespodziankę! Wspólnie z Wydawnictwem Ibis organizuję konkurs, w którym do wygrania są kultowe powieści Hanny Ożogowskiej: „Ucho od śledzia”, „Za minutę pierwsza miłość” i „Złota Kula”. To niezła okazja, aby przypomnieć sobie książki, którymi zachwycaliśmy się w szkole podstawowej (lub później) albo… nadrobić zaległości, jeśli jeszcze ich nie czytaliście. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

Kultowe powieści Hanny Ożogowskiej: „Za minutę pierwsza miłość”

"Za minutę pierwsza miłość"

„Za minutę pierwsza miłość”

Za minutę pierwsza miłość to pełna humoru książka opowiadająca o perypetiach młodych ludzi. Marcin, Kostek, Ewa i Irka to główni bohaterowie – znają się od dawna, wszyscy od lat uczęszczają do tej samej podstawówki, jednak przyszedł czas, że w ich życiu coś zaczęło się zmieniać… A szkolne przyjaźnie zaczęły przeradzać się w pierwsze miłości.

Kultowe powieści Hanny Ożogowskiej: „Ucho od śledzia”

"Ucho od śledzia"

„Ucho od śledzia”

Akcja Ucha od śledzia dzieje się w powojennej Warszawie. Miasto dopiero co otrząsa się po wojnie i trwają prace odbudowujące stolicę. W jednym mieszkaniu zakwaterowanych jest kilka obcych sobie rodzin… Tak też wygląda dom przy ul. Boleść, zamieszkiwany przez przedwojennych właścicieli – państwa Szafrańców, wraz z nimi w domu mieszkają nauczycielka – pani Tołłoczko, do której dołączy kuzynka Agnieszka, pielęgniarka – pani Aniela, rodzina Piotrowskich oraz pan Czernik, u którego zamieszka siostrzeniec Michał. Tytułowe ucho od śledzia to właśnie ulubione powiedzonko Michała. Książka ta, jak wiele innych publikacji Hanny Ożogowskiej, porusza problematykę dojrzewania, młodzieńczych problemów i wybujałej wyobraźni, a także opowiada o wzajemnych relacjach pomiędzy młodymi ludźmi.

Kultowe powieści Hanny Ożogowskiej: „Złota kula”

"Złota kula"

„Złota kula”

„Złota kula” to przygodowa powieść, w której głównymi bohaterami są dwaj chłopcy – Paweł i Bronek – oraz młodsza siostra Bronka – Zulka. Chłopcy mają w głowach masę pomysłów, które chętnie realizują, a dziewczynka chciałaby im towarzyszyć niemal we wszystkim. Pewnego dnia dzieci wybrały się do parku i tam, przypadkiem, znalazły osobliwy przedmiot – złotą kulę. Chłopcy uznali kulę za zaczarowaną i wierzyli, że ta przynosi im szczęście.

Te właśnie kultowe powieści możesz wygrać w konkursie!


Regulamin konkursu:

1.Organizatorem Konkursu jest blog katarzynagrzebyk.pl, a Fundatorem nagrody Wydawnictwo Ibis z siedzibą w Żychlinie.
2. Konkurs będzie prowadzony za pośrednictwem strony katarzynagrzebyk.pl
3. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna powyżej 18. roku życia, posiadająca adres zamieszkania na terenie Polski. Konkurs prowadzony będzie na terenie całej Polski, na podstawie niniejszego „Regulaminu konkursu”.
5. Konkurs rozpocznie się 23.04.2019r. poprzez publikację na blogu katarzynagrzebyk.pl postu konkursowego. Konkurs zakończy się 30.04.2019 r.
6. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi najpóźniej do 02.05.2019r., poprzez informację umieszczoną w treści posta konkursowego na blogu katarzynagrzebyk.pl oraz na fanpage’u bloga.
7. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne, a przystąpienie do niego oznacza akceptację regulaminu.
II.PRZEBIEG KONKURSU:
a. Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest pisemne udzielnie pod niniejszym postem odpowiedzi na pytanie „Którą z przygód z czasów szkoły podstawowej/gimnazjum przeżytych z przyjaciółmi zapamiętałeś najbardziej i jaki wpływ miała ona na twoje życie?” W komentarzu napisz, o którą książkę chcesz powalczyć: „Złotą kulę”, „Ucho od śledzia” czy „Za minutę pierwsza miłość”. W razie niepodania tytułu, wybór będzie należał do mnie.
b. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie kreatywności odpowiedzi, a także zgodności z treścią zadania konkursowego.
3. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, iż osoba nadsyłająca:
a. akceptuje warunki Regulaminu Konkursu. Nieprzestrzeganie regulaminu może skutkować wykluczeniem uczestnika z udziału w konkursie.
b. Wyraża zgodę na wykorzystanie zamieszczonego zgłoszenia w celach marketingowych przez Organizatora Konkursu. Wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883);
c. Jest autorem/autorką przesłanych zgłoszeń.
4. Konkurs nie podlega przepisom ustawy o grach hazardowych.
III. ODPOWIEDZIALNOŚĆ
1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za:
a. Sposób, w jaki Użytkownicy Serwisu korzystają z udostępnionej im w Serwisie powierzchni wirtualnej, ani za jakiekolwiek wynikłe z tego skutki.
b. Szkody spowodowane przez treści zamieszczone przez uczestników w Serwisie.
c. Jakiekolwiek problemy związane z działaniem Serwisu Facebook.com.
2. Wszelkie roszczenia Użytkowników Serwisu z tytułów wymienionych wyżej są wyłączone z odpowiedzialności Organizatora. Użytkownik wyraża zgodę na zwolnienie Organizatora od wszelkich roszczeń osób trzecich powstałych w związku z korzystaniem przez użytkownika z Serwisu.
IV. NAGRODY
1.Autorzy 3 najciekawszych komentarzy otrzymają po jednym egzemplarzu powieści Hanny Ożogowskiej. 
2. Zwycięzca ma 3 dni na przekazanie danych do wysyłki nagrody. Przekazane dane nie będą nigdzie udostępnianie, a po przesłaniu nagrody zostaną wykasowane.
3. Nie ma możliwości wymiany nagrody na jej równowartość pieniężną. Nie ma możliwości przeniesienia praw do nagrody na inną osobę.
V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za: zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Konkursu, których nie był w stanie przewidzieć lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku niedopełnienia przez Uczestnika wszystkich warunków wzięcia udziału w konkursie lub w przypadku niedoręczenia Uczestnikowi nagrody spowodowanego niepodaniem lub błędnym podaniem przez Uczestnika danych adresowych. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem Konkursu zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.


EDYCJA, 2 maja 2019.

Książki wygrywają:

Jola Jendernal („Ucho od śledzia”), Karolina – KM Codzienności („Za minutę pierwsza miłość”) i Anna Malec Pacek („Złota kula”). Dodatkowa nagroda wędruje do Marii Kiełbasy:-)

Proszę o kontakt na adres katarzyna.grzebyk@interia.eu w sprawie wysyłki

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem mamą dwójki dzieci oraz żoną żołnierza. Od 12 lat zawodowo "bawię się" słowem - jestem dziennikarką, redaktorem i korektorem tekstów. Mieszkam w małej wsi na Podkarpaciu. Czasem piszę wiersze i opowiadania. Czytasz właśnie mój lifestylowy blog o literaturze, dziennikarstwie i rodzinie. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie"

You may also like...

 • Betka

  Klasyka 😀 Czytałam 😀 Oj, daaawno temu 🙂

 • W ogóle o nich nie pamiętałam, ale te tytuły wywołały mnóstwo wspomnień 🙂

  • 🙂 Książki z dzieciństwa i wczesnych nastoletnich lat wywołują miłe wspomnienia z pięknych czasów…;-)

 • Jola Jendernal

  „West Side Story”
  to musical, na który pojechaliśmy w siódmej klasie. To była
  moja pierwsza wizyta w teatrze. Pamiętam emocje z tym związane, kiedy
  jako młoda dziewczyna, pochodząca z malutkiej wsi, pierwszy raz usiadłam na widowni. Cały spektakl
  mnie pochłonął, całą dramaturgię
  chłonęłam każdym zmysłem. Aktorzy grający na żywo, śpiew, muzyka,
  sceneria zmieniająca się na oczach widza. Nieszczęśliwa miłość jak u
  „Romea i Julii”, konflikt, śmierć. To było dla mnie niesamowite
  przeżycie. Z koleżankami jeszcze długo dzieliłyśmy się wrażeniami. Gram o „Ucho od śledzia”.

 • Anna Malec Pacek

  Pamiętam to,jakby się wydarzyło wczoraj a nie ponad 20 lat temu…Byłam w szóstej klasie szkoły podstawowej i wraz z całą klasą postanowiłam iść na wagary z okazji pierwszego dnia wiosny. I poszliśmy. Do starej cegielni, oddalonej o kilka kilometrów od szkoły. Spędziliśmy tam caluśki dzień, dziś, gdy to wspominam, to dziękuję Bogu,że nikomu nic się nie stało! Szaleliśmy na całego, chodziliśmy po zwałach cegieł, śmieci i kto wie,po czym jeszcze. Do domów wracaliśmy z duszami na ramieniu, bo choć telefonów było jeszcze niewiele, to wiedzieliśmy,że wiadomość rozniosła się potem błyskawicy. Nigdy nie zapomnę tego strachu. Obiecałam sobie wtedy,że będę takim rodzicem,którego dziecko nie będzie się bało a będzie mu ufało i nawet,gdy nabroi, to bez oporów o tym opowie. Finał tej przygody był przewidywalny. Na wagary nigdy więcej nie poszłam. A dziś jestem mamą. Kocham swoje dziecko i wierzę,że gdy moja córka zechce zasmakować takiej „rozrywki”, to spróbuje, a potem mi o tym opowie.

  • Gratulacje, proszę o kontakt w sprawie wysyłki:-)

   • Anna Malec Pacek

    Dziękuję. Bardzo się cieszę. Dane wyślę na Messengera. Pozdrawiam serdecznie

 • Ciekawe propozycje

 • Aleks Andra

  Pamiętam swój pierwszy wyjazd z koleżanką do wielkiego miasta Wrocław, to była podstawówka a my się udalysmy na wagary… Później poszłam na studia do Wrocławia i w zasadzie mieszkam w jego bardzo bliskim sąsiedztwie

 • Jeszcze ich nie czytałam 🙂

 • Ewa Wróblewska

  Ciekawe pozycje.
  Nam by się z pewnością spodobały.

 • Maria Kiełbasa

  Zdecydowanie były to wyjścia do starej cegielni. Trochę się tam bałam, ale starałam się być odważna. Dla dziewczynki w wieku wczesnej podstawówki było to pokonywanie własnych słabości.

  A walczę o książkę pt. „Za minutę pierwsza miłóść”.

 • Karolina, gratulacje!. Proszę o kontakt w sprawie wysyłki. katarzyna.grzebyk@interia.eu

  • Karolina Km Codzienności

   Dziękuję!!! ❤️ ❤️ ❤️