1 procent podatku. Z kim się podzielisz? Część druga

Pamiętacie mój wpis sprzed kilkunastu dni o przekazywaniu 1 procenta podatku fundacjom i stowarzyszeniom? Najwyraźniej był potrzebny i chyba spodobał się Wam – tak przynajmniej wynika ze statystyk bloga. Dziś część druga, bo w poprzedniej nie zmieściłam wszystkich fundacji i stowarzyszeń, które mogę zaproponować jako godne przekazania 1 procenta podatku. 

Podobnie jak w poprzednim wpisie, będę Was zachęcać, aby 1 procent podatku przekazać tym organizacjom pożytku publicznego (opp) – fundacjom i stowarzyszeniom, których działalność ma na celu poprawę zdrowia i jakości życia dzieci. Chore, biedne, nieszczęśliwe czy zdrowe, dostatnie, szczęśliwe – wszystkie dzieci bez względu na wszystko, co się dzieje dookoła, zasługują na naszą miłość i szacunek. Dlatego jeśli możemy sprawić, aby na ich twarzach częściej gościł uśmiech, podzielmy się 1 procentem podatku. Z kim?

Fundacja Dobra Fabryka
Jest to bliźniacza fundacja Fundacji Kasisi, obie powstały z inicjatywy Szymona Hołowni, z którym rozmawiałam na blogu o wirtualnej adopcji serca. Szymona Hołownię cenię jako dziennikarza. Cenię go również za to, że jest wierny swojej religii i przekonaniom funkcjonując przy tym w mediach mainstreamowych. Dobra Fabryka produkuje dobro w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, zdrowie, radość i życie. Dlaczego mielibyście wspierać Dobrą Fabrykę? Najlepiej będzie jak Szymon, Fundator Fundacji Kasisi i Dobrej Fabryki, sam Wam powie:

„Pomaganie innym, to zawsze pomaganie w pierwszym rzędzie sobie. Ten, któremu się pomaga ma odrobinę łatwiejsze życie, pomagający staje się dużo bardziej szczęśliwym człowiekiem. Od kilku lat namawiam kogo mogę – nie żeby okazywał litość, ale żeby poczuł to co ja – dając tym fantastycznym ludziom coś od siebie, dostaje się od nich milion razy więcej. Bo każdy ma coś, ale nikt nie ma wszystkiego. Podaruj swój 1% Dobrej Fabryce, bo każda złotówka ma ogromne znaczenie i pozwala nam ratować życie! Zanieś proszę informację o nas do swoich znajomych, przyjaciół i współpracowników, stając się naszym Ambasadorem Dobra”.

Podkarpackie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego “Wielkie Serce”
Co czują dzieci, które zostały opuszczone przez własnych rodziców? Co czują, gdy od urodzenia są zaniedbywane, głodzone i maltretowane? Co czują, gdy dorośli, którzy powinni dać im bezpieczeństwo, ciepło i miłość, wywołują w nich raczej strach i agresję? Podkarpackie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego “Wielkie Serce” od 2006 roku stara się zapewnić takim dzieciom w miarę normalne dzieciństwo. Pod opieką stowarzyszenia jest 20 rodzin zastępczych i adopcyjnych, w tym 70 dzieci. Dzięki dobroczynności innych organizują zajęcia sportowe, komputerowe i integracyjne dla swoich podopiecznych, ale i również dla dzieci i młodzieży z powiatu krośnieńskiego, jasielskiego, brzozowskiego. Stowarzyszenie chce wyrównać szanse dzieci opuszczonych przez własnych rodziców i dać im możliwość równego rozwoju wśród swoich rówieśników. Dla stowarzyszenia liczy się każda złotówka – przekaż mu 1 proc. podatku.

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
Franek Wypychacz choruje na cukrzycę. Jego mama, Karolina, na swoim blogu Cukromania opisuje codzienne życie dziecka-cukrzyka i swoje zmagania o to, aby dzieciństwo Frania – mimo choroby – było szczęśliwe. U Karoliny znajdziecie dużo mądrych wpisów o zdrowym odżywianiu i chyba wszystko, co powinno się wiedzieć o cukrzycy. Frankiem opiekuje się Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” i to jej KRS trzeba wpisać w zeznaniu podatkowym podając cel szczegółowy”, czyli „245 pomoc dla Franciszka Wypychacza”. Karolina i jej rodzina będą Wam wdzięczni.

Fundacja Drzewo Życia
Prowadzi Ośrodek Leczenia Anoreksji i Bulimii w Malawie k. Rzeszowa, pierwsze takie miejsce, które powstało w Polsce kilka lat temu. Fundacja i Ośrodek powstały z inicjatywy p. Elżbiety Sas, która przez lata zmagała się z anoreksją córki i nigdzie nie mogła znaleźć pomocy. Z chorobą córki walczyła metodą prób i błędów, i kiedy metoda ta przyniosła efekty, Elżbieta Sas postanowiła podzielić się nią z innymi. W Ośrodku leczą się chorzy z całej Polski, także z USA, Irlandii czy Anglii; głównie dziewczynki, kobiety i dzieci. Fundacja Drzewo Życia posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, jeśli chcesz ją wspomóc, wpisz w zeznaniu podatkowym KRS 0000338053.

Pomożecie?

Fotografie: Archiwum stowarzyszeń i fundacji.

You may also like...