Czym grozi wpadnięcie do książki

Wydawnictwo Adamada
Na rynku zadebiutowało nowe wydawnictwo: Adamada, którego chce wydawać wartościowe książki dla dzieci w wieku od 3+ do 6+. Z wydawnictwem poznałam się jeszcze przed targami książki w Krakowie, ale dopiero podczas targów miałam okazję pooglądać egzemplarze, które nam proponuje. Urzekły mnie, a zwłaszcza ta, o której chcę Wam tu opowiedzieć: „O chłopcu, który wpadł do książki”. Naprawdę się wzruszyłam, a i dzieci były jak urzeczone. Lekturę kończyłam czytać głosem, który uwiązł w gardle.
Wydawnictwo Adamada
Ilość słów, jakie padają w tej książce, jest bardzo skromna. Dużo skromniejsza niż ilość słów w moim wpisie. Ale ich waga – nieporównywalnie większa. Mimo to pokuszę się, by co nieco o niej opowiedzieć, nie zdradzając jednak całości. Jest to opowieść o chłopcu, który wpadł do książki i zaczął poznawać tutejszy świat, ale pewnego dnia zaczął zastanawiać się, po co właściwie się tu znalazł. Chciał znaleźć odpowiedzi… czy udało mu się? Czy była dla niego satysfakcjonująca? Czy zaspokoiła jego ciekawość? Doczytajcie.
Wydawnictwo Adamada
„O chłopcu, który wpadł do książki” podejmuje temat bardzo poważny: sensu i celu istnienia – skąd pochodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy (szukaniem odpowiedzi na te pytania zajmuje się przecież filozofia). Dzieci także frapują podobne pytania, każde wcześniej czy później o nie zapyta;-) Szukamy wtedy w głowach mądrych słów, układamy okrągłe, piękne zdania, zastanawiamy się, co powiedzieć, a co zostawić na potem…

Odpowiedź leży na zaledwie trzydziestu stronach tej książki. Zmieściła się na niej cała historia dorastania człowieka, spełniania przez niego życiowych ról, odkrywania pasji, poznawania świata i czerpania z niego pełnymi garściami; lokowania uczuć. Słowem, za pomocą metafory opisane zostało życie i codzienność. Bo chłopiec to człowiek, a książka to świat.

I w końcu pojawia się nurtujące pytanie: po co to wszystko? Dlaczego? Czy to ma sens? Turlanie się z górki, dmuchanie świeczek na torcie, zakochanie się… Kiedy człowiek przeżyje kawałek życia, nadchodzi pora refleksji. Trzeba spróbować popatrzeć na świat z innej perspektywy. I właśnie tej innej perspektywy uczy ta książka.

Ta niezwykła, refleksyjna opowieść kończy się mądrym, ale bardzo prostym zdaniem, uświadamiającym sens istnienia. Każdy z nas mógłby być jego autorem;-) I właśnie w tym momencie czytania wzruszyłam się najbardziej.

Polecam;-)
Książka jest pięknie wydana, ale to chyba widać na zdjęciach.

napisał Peter Carnavas
zilustrował Peter Carnavas
format (mm) 240 x 240
strony 32
oprawa twarda
ISBN 978-83-7420-632-7
cena 24,90 zł

You may also like...