„Dom na górze” i „Wielki dzień Małej Króliczki” od Wydawnictwa Wilga dla dzieci

"Dom na górze" i "Wielki dzień Małej Króliczki"

„Dom na górze” i „Wielki dzień Małej Króliczki”

„Dom na górze” Ali Standish i „Wielki dzień Małej Króliczki” Swapny Haddow to kolejne propozycje książkowe z pięknej serii dla najmłodszych od Wydawnictwa Wilga. Poprzednio recenzowałam „Zaginioną księgarnię” i „Moją najlepszą przyjaciółkę” (także z tej serii), które spotkały się z dużym uznaniem małych czytelników, jak i ich rodziców. Mam nadzieję, książki, które teraz tu prezentuję, również zwrócą waszą uwagę.

Największym atutem książkowych nowości Wilgi jest zgrabne połączenie wartościowej treści z przyjemnymi dla oka ilustracjami i atrakcyjnym wydaniem. Każda z nich porusza ważne kwestie dotyczące relacji międzyludzkich, wrażliwości na otaczający świat i empatii. Każda opowiada inną, osobną historię, ale razem tworzą świetnie zgraną całość, która może być znakomitym pakietem prezentowym.

„Wielki dzień Małej Króliczki” – opowieść o przyjaźni i dzieleniu się

Ta wzruszająca opowieść może być dla dzieci pierwszą lekcją empatii, która uwrażliwi je na krzywdę i cierpienie innych. Bohaterką książki jest Mała Króliczka – poznajemy ją, gdy bardzo się nudzi i nikogo nie może przekonać do wspólnej zabawy. Przypadkowe spotkanie z dziadkiem, Wielkim Królikiem, zupełnie odmienia nudny do tej pory dzień. Mała Króliczka zostaje jego asystentką i towarzyszmy mu, gdy ten odwiedza Kreta, Babcię Jeżową, Wiewiórkę i Pana Orzesznicę.

Dziadek, chętnie dzieli się z nimi dobrym słowem, radą i konkretną pomocą. Nikogo nie zostawia w potrzebie, rozwiązuje problemy i angażuje w to swoją wnuczkę. Mała Króliczka przekonuje się, jak wiele można bezinteresownie zrobić dla innych. Odkrywa, że nawet pozornie drobne gesty mają ogromną wagę, a dobro powraca do dającego z nawiązką

To wzruszająca historia o przyjaźni i dzieleniu się. Przyda się niejednemu dziecku.

Kupisz ją tutaj za… 14,99 zł (w promocji czasowej).

"Dom na górze" Ali Standish

„Dom na górze” Ali Standish

„Dom na górze” – o tym, że warto mieć otwarte serce

Druga książeczka to „Dom na górze” autorstwa Ali Standish. To pouczająca opowieść o tolerancji i otwartości na każde żywe stworzenie. Jej bohaterką jest dziewczynka o imieniu Yasmeen, wychowywana przez wujka. Yasmeen źle czuje się w społeczności, w której przebywa i widzi, że wyraźnie różni się od strachliwych i nudnych mieszkańców miasteczka. Są oni posłuszni burmistrzowi i jego zakazom. Nie mają odwagi wyjść poza granice miasta, a mieszkańców innych osad traktują wrogo i podejrzliwe.

Yasmeen jako pierwsza i pewnie jedyna wchodzi na zakazany teren lasu i… z miejsca zachwyca się nim! Spotyka tam małego niedźwiadka i postanawia się nim zaopiekować. Doglądany przez dziewczynkę miś rośnie i staje się dużym niedźwiedziem o imieniu Gwiazdek oraz jej wiernym przyjacielem.

Pewnego razu ktoś z mieszkańców dostrzega niedźwiedzia. W mieście podnosi się alarm, a burmistrz zarządza polowanie i wycinkę drzew. Dziewczynka nie jest w stanie przekonać mieszkańców, że miś jest niegroźny, a wycinka szkodliwa. Razem z niedźwiedziem uciekają z miasta i…

…. po ciąg dalszy zapraszam Was do lektury książki:-)

„Dom na górze” to książka ucząca tolerancji, odwagi i otwartości serca.

Kupisz ją tutaj za …14,99 zł ( promocji czasowej)

"Wielki dzień Małej Króliczki" Swapna Haddow

W poprzednich wpisach podkreślałam piękne wydanie wszystkich książek, jakie otrzymałam od Wydawnictwa Wilga. Chyba nie muszę Was przekonywać, zobaczcie sami:

Wydawnictwo Wilga i książki dla najmłodszych

Wydawnictwo Wilga i książki dla najmłodszych

Książki od Wydawnictwa Wilga

Książki od Wydawnictwa Wilga

Polecam, warto przeczytać!

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem mamą dwójki dzieci oraz żoną żołnierza. Od 12 lat zawodowo "bawię się" słowem - jestem dziennikarką, redaktorem i korektorem tekstów. Mieszkam w małej wsi na Podkarpaciu. Czasem piszę wiersze i opowiadania. Czytasz właśnie mój lifestylowy blog o literaturze, dziennikarstwie i rodzinie. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie"

You may also like...