„Dom na górze” i „Wielki dzień Małej Króliczki” od Wydawnictwa Wilga dla dzieci

"Dom na górze" i "Wielki dzień Małej Króliczki"

„Dom na górze” i „Wielki dzień Małej Króliczki”

„Dom na górze” Ali Standish i „Wielki dzień Małej Króliczki” Swapny Haddow to kolejne propozycje książkowe z pięknej serii dla najmłodszych od Wydawnictwa Wilga. Poprzednio recenzowałam „Zaginioną księgarnię” i „Moją najlepszą przyjaciółkę” (także z tej serii), które spotkały się z dużym uznaniem małych czytelników, jak i ich rodziców. Mam nadzieję, książki, które teraz tu prezentuję, również zwrócą waszą uwagę.

Największym atutem książkowych nowości Wilgi jest zgrabne połączenie wartościowej treści z przyjemnymi dla oka ilustracjami i atrakcyjnym wydaniem. Każda z nich porusza ważne kwestie dotyczące relacji międzyludzkich, wrażliwości na otaczający świat i empatii. Każda opowiada inną, osobną historię, ale razem tworzą świetnie zgraną całość, która może być znakomitym pakietem prezentowym.

„Wielki dzień Małej Króliczki” – opowieść o przyjaźni i dzieleniu się

Ta wzruszająca opowieść może być dla dzieci pierwszą lekcją empatii, która uwrażliwi je na krzywdę i cierpienie innych. Bohaterką książki jest Mała Króliczka – poznajemy ją, gdy bardzo się nudzi i nikogo nie może przekonać do wspólnej zabawy. Przypadkowe spotkanie z dziadkiem, Wielkim Królikiem, zupełnie odmienia nudny do tej pory dzień. Mała Króliczka zostaje jego asystentką i towarzyszmy mu, gdy ten odwiedza Kreta, Babcię Jeżową, Wiewiórkę i Pana Orzesznicę.

Dziadek, chętnie dzieli się z nimi dobrym słowem, radą i konkretną pomocą. Nikogo nie zostawia w potrzebie, rozwiązuje problemy i angażuje w to swoją wnuczkę. Mała Króliczka przekonuje się, jak wiele można bezinteresownie zrobić dla innych. Odkrywa, że nawet pozornie drobne gesty mają ogromną wagę, a dobro powraca do dającego z nawiązką

To wzruszająca historia o przyjaźni i dzieleniu się. Przyda się niejednemu dziecku.

Kupisz ją tutaj za… 14,99 zł (w promocji czasowej).

"Dom na górze" Ali Standish

„Dom na górze” Ali Standish

„Dom na górze” – o tym, że warto mieć otwarte serce

Druga książeczka to „Dom na górze” autorstwa Ali Standish. To pouczająca opowieść o tolerancji i otwartości na każde żywe stworzenie. Jej bohaterką jest dziewczynka o imieniu Yasmeen, wychowywana przez wujka. Yasmeen źle czuje się w społeczności, w której przebywa i widzi, że wyraźnie różni się od strachliwych i nudnych mieszkańców miasteczka. Są oni posłuszni burmistrzowi i jego zakazom. Nie mają odwagi wyjść poza granice miasta, a mieszkańców innych osad traktują wrogo i podejrzliwe.

Yasmeen jako pierwsza i pewnie jedyna wchodzi na zakazany teren lasu i… z miejsca zachwyca się nim! Spotyka tam małego niedźwiadka i postanawia się nim zaopiekować. Doglądany przez dziewczynkę miś rośnie i staje się dużym niedźwiedziem o imieniu Gwiazdek oraz jej wiernym przyjacielem.

Pewnego razu ktoś z mieszkańców dostrzega niedźwiedzia. W mieście podnosi się alarm, a burmistrz zarządza polowanie i wycinkę drzew. Dziewczynka nie jest w stanie przekonać mieszkańców, że miś jest niegroźny, a wycinka szkodliwa. Razem z niedźwiedziem uciekają z miasta i…

…. po ciąg dalszy zapraszam Was do lektury książki:-)

„Dom na górze” to książka ucząca tolerancji, odwagi i otwartości serca.

Kupisz ją tutaj za …14,99 zł ( promocji czasowej)

"Wielki dzień Małej Króliczki" Swapna Haddow

W poprzednich wpisach podkreślałam piękne wydanie wszystkich książek, jakie otrzymałam od Wydawnictwa Wilga. Chyba nie muszę Was przekonywać, zobaczcie sami:

Wydawnictwo Wilga i książki dla najmłodszych

Wydawnictwo Wilga i książki dla najmłodszych

Książki od Wydawnictwa Wilga

Książki od Wydawnictwa Wilga

Polecam, warto przeczytać!

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...