„Zaginiona księgarnia” Katie Clapham. Ciepła opowieść o roli książek w życiu

"Zaginiona księgarnia" Katie Clapham

„Zaginiona księgarnia” Katie Clapham

Jak wielką rolę pełnią książki i czytanie w naszym życiu w naszym życiu, można się przekonać biorąc do ręki najnowszą propozycję wydawnictwa Wilga. „Zaginiona księgarnia” Katie Clapham to lektura dla młodszych czytelników, która czaruje słowem i urzeka ilustracjami. Przekonuje, że książki, czytanie oraz kontakt z innymi osobami „zarażonymi” czytelniczą pasją, to nieodłączny element naszej codzienności.

Czyż „Zaginiona księgarnia” nie jest perełką wśród książek dla dzieci? Zobaczcie to estetyczne, zgrabne wydanie, w twardych okładkach i na dobrej jakości papierze. Mały format, rzadki w książkach dla dzieci, a częsty w powieściach do dorosłego czytelnika, sprawia że dziecko może odnosić wrażenie „poważnej” lektury. Apetyt na czytanie rośnie także dzięki tajemniczemu tytułowi, który jest zapowiedzią odkrywania pewnej tajemnicy.

"Zaginiona księgarnia" Katie Clapham

„Zaginiona księgarnia” Katie Clapham

Cóż skrywa się na kartach tej opowieści?

Jej główną bohaterką jest urocza dziewczynka Milly, która uwielbia książki. Z radością regularnie uczestniczy w zajęciach, jakie odbywają się w księgarni prowadzonej przez panią Minty. Milly nie tylko z przyjemnością słucha czytanych opowieści, również wiele się uczy, bowiem pani Minty jest przysłowiową „chodzącą encyklopedią”. O książkach wie wszystko. Zna autorów, tytuły, umie polecić odpowiednią książkę, potrafi doradzić. Księgarnia ma swoich stałych klientów i cieszy się renomą.

"Zaginiona księgarnia" Katie Clapham

„Zaginiona księgarnia” Katie Clapham

Niestety, pewnego dnia księgarnia zostaje zamknięta. Najpierw pojawia się napis „nieczynne do odwołania’, potem „do sprzedania”. Milly jest zrozpaczona. Nic jej nie cieszy, choć mama stara się rozwiewać jej obawy. Bardzo tęskni za księgarnią i panią Minty. Co gorsza, nikt nie wie, co się stało z panią Minty… Dlaczego zniknęła bez słowa, bez pożegnania? Codzienność Milly robi się szara i zwyczajna, gdyż brakuje jej magicznej atmosfery panującej w księgarni pani Minty.

Na szczęście, jak większość książek dla młodych czytelników, i ta kończy się optymistycznie. Czy pani Minty się odnalazła? Dlaczego zginęła? Czy księgarnia zostanie otwarta? Jeśli tak, to za czyją przyczyną? Po odpowiedzi na te pytania musicie zajrzeć do „Zaginionej księgarni”.

"Zaginiona księgarnia" K. Clapham

„Zaginiona księgarnia” K. Clapham

To niespełna 100 stron, bogato ilustrowanych. Książka zainteresuje zarówno chłopców, jak i dziewczynki, budząc w nich pasję do czytania. Pokaże też, jak ważne jest być aktywnym uczestnikiem wydarzeń, a nie tylko przyglądać się im z boku. „Zaginiona księgarnia” to ciepła i pełna uroku opowieść, którą warto zaserwować dzieciom.

Książkę kupicie tutaj za… uwaga 14,99 zł (cena regularna to 24,99 zł)

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...