„Drzewo” – niezwykła książka w formie układanki

drzewo

Jesień ogołociła większość drzew z liści, tymczasem ja polecam Wam obrazkową książkę dla dzieci o… drzewach i liściach. „Drzewo” Katarzyny Bajerowicz, jedna z ostatnich nowości wydawnictwa Nasza Księgarnia, to książka niezwykła. Można ją czytać jak normalną książkę strona po stronie, można – i nawet trzeba – wyrwać kartki, ułożyć z nich układankę w rozmiarze XXL i wykonywać zadania, jakie proponuje autorka.

„Drzewo” to książka edukacyjno-przyrodnicza przeznaczona dla dzieci do 10. roku życia. Przekazuje dzieciom wiedzę o lesie (drzewa, zwierzęta, owady, liście) w sposób prosty, estetyczny i ciekawy. Zachęca do zadawania pytań oraz poznawania przyrody przez kreatywne zabawy i ćwiczenia, do wykonania których potrzebne są dobre chęci i trochę wolnego czasu. Moim zdaniem, granicę wiekową odbiorców, do których adresowana jest książka, można spokojnie zawyżyć. Sama przypomniałam sobie wiele rzeczy o lesie.

Dzięki ciekawym ilustracjom i treści, dzieci poznają m.in. gatunki drzew rosnących w Polsce i uczą się rozpoznawać je na podstawie liści. Poznają też gatunki ptaków żyjących w lesie, szukają ich w gęstwinie gałęzi; rozpoznają owady. Autorka proponuje wiele zabaw: tworzenie ludzików z żołędzi, odrysowywanie liści, a nawet sadzenie dębu. Co jeszcze? Koniecznie zajrzyjcie do książki.

drzewo-bajerowicz

Wyrywamy kartki z „Drzewa”

Najciekawszy moment czytania tej książki to etap wyrywania kartek. Dziwne to uczucie, gdy szanuje się książki. Tu jednak kartki trzeba wyrwać, a potem ułożyć je według wzoru przedstawionego na okładce. Wtedy wyrasta przed nami wspaniały wielki dąb otoczony licznymi gatunkami zwierząt: ssaków, ptaków i owadów. Efekt jest niesamowity, gdyż układanka ma rozmiar XXL, który pozwala dostrzec piękno przyrody.

drzewo-nasza-ksiegarnia

Układamy układankę według wzoru

To jeszcze nie koniec. Na niektórych planszach układanki znajdują się pytajniki. Trzeba je odwrócić, a tam czeka zagadka – lista zwierząt, którą trzeba odszukać na dużej ilustracji.

drzewo-ksiazka-puzzle

Przed nami wyrasta dąb

Po wyrwaniu kartek książkę można złożyć, gdyż do okładek przytwierdzona jest gumka, która trzyma całe „Drzewo” w ryzach.

Autorka Katarzyna Bajerowicz (1969) jest mamą trzech córek, właścicielką trzech psów i kota, malarką, fotografka i autorką bloga mama3swinek.blogspot.com. Możecie ją znać z książek pt. „Co robią żaby”, „Co robią mrówki” i „Skąd się bierze miód”.

Polecam:-) Nam się bardzo podobało!

 

Drzewo, Katarzyna Bajerowicz

forma wydania: książka papierowa

oprawa: twarda

ilustrator: Katarzyna Bajerowicz

rok wydania: 2016

liczba stron: 30

format: 200×280 mm

przedział wiekowy: 0-10

numer ISBN: 978-83-10-13120-1

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...