Kacperiada. Serial inspirowany opowiadaniami Grzegorza Kasdepke

Kadr z filmu Kacperiada

Kadr z filmu Kacperiada

„Kacperiada…”… ile to lat minęło od ukazania się opowiadań dla łobuzów i nie tylko Grzegorza Kasdpeke? Niech no policzę… 15! Tak, to już piętnaście lat, a „Kacperiada” – pierwsza książka autora – cieszy się niesłabnącym powodzeniem u małych i dużych czytelników. Teraz możecie obejrzeć serial na jej podstawie. Jest emitowany na CANAL+FAMILY, od 10 grudnia w każdą sobotę i niedzielę, o godz. 18.30. „Kacperiada” to obyczajowa komedia familijna. Składa się z 13 odcinków trwających po 7 minut. Jest to pierwsza od wielu lat polska animowana bajka dla dzieci w wieku 5-9 lat. Żywiołowe reakcje moich dzieci są dla mnie najlepszym dowodem na to, że jest udana.

Jeśli śledzicie mój blog, wiecie, że nie mamy w domy telewizora (na razie, kto wie, może kiedyś się pojawi?), telewizji nie oglądamy. Nie oznacza to jednak, że nasze dzieci nie znają bajek, którymi żyją ich rówieśnicy. Bajki wybieramy im sami, dzieci oglądają je na laptopie, pod naszą kontrolą.

Co więc skłoniło mnie, żeby we wpisie polecić Wam serial? Grzegorz Kasdepke, jeden z moich ulubionych pisarzy, tworzących dla dzieci. Kiedy otrzymałam propozycje przedpremierowego seansu familijnego, czyli oglądnięcia serialu „Kacperiada”, zgodziłam się właśnie dlatego, że serial jest inspirowany opowiadaniami Grzegorza Kaspdepke, a on sam kibicował twórcom obrazu. Serial oglądnęłam razem z dziećmi i wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Oglądamy "Kacperiadę":-)

Oglądamy „Kacperiadę”:-)

Śmiechu było co niemiara, a najlepsze jest to, że tak jak w książkach Grzegorza Kasdepke, tak i w serialu przedstawiane są takie sytuacje, które zdarzają się w większości domów, a poruszane problemy są bardzo dobrze znane rodzicom i ich dzieciom. Polecam Wam zwłaszcza wspólne oglądanie.

Kacperiada w CANAL+FAMILY

Kacperiada to współczesna obyczajowa komedia familijna inspirowana opowiadaniami Grzegorza Kasdepke, pełna absurdalnego humoru. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem.
Premierowe odcinki serialu emitowane będą w każdą sobotę i niedzielę od 10 grudnia, od godziny 18:30 w CANAL+ FAMILY.

  • sobota, 10 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 1, 2
  • niedziela, 11 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 3, 4
  • sobota, 17 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 5, 6
  • niedziela, 18 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 7, 8
  • sobota, 24 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 9, 10
  • niedziela, 25 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 11, 12, 13

W serialu Kacper mówi głosem Matyldy Damięckiej, a jego tata głosem Marcina Hycnara. Mamie głosu użyczyła Monika Pikuła, Adzie – Dominika Sell. Znakomita jest Katarzyna Kwiatkowska, której głosem mówi mama Eryka. Reżyserią zajęli się: Wojtek Wawszczyk, Kamil Polak, Jakub Tarkowski, Tomasz Leśniak i Michał Śledziński, a scenariuszem: Rafał Skarżycki, Krzysztof Gureczny i Wojtek Wawszczyk.

Książka "Kacperiada" G. Kasdepke

Książka „Kacperiada” G. Kasdepke

Serial wyprodukowało Human Ark – studio animacji, które tworzy wysokiej jakości animowane filmy i seriale telewizyjne, a także efekty specjalne na potrzeby produkcji filmowych oraz reklam dla klientów na całym świecie. Magazyn Variety okrzyknął Human Ark mianem „Wschodzącej gwiazdy szybko rozwijającej się w Polsce branży animacji”, a według Animation Magazine to jedno z 25 studiów z całego świata, których pracy warto się przyglądać. Poza serialem Kacperiada studio pracuje nad pełnometrażowym filmem animowanym „Podróż smokiem Diplodokiem” na podstawie komiksów Tadeusza Baranowskiego.

Czy warto obejrzeć „Kacperiadę”

Książkę „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” przede wszystkim warto przeczytać. Autor zawarł  w niej zabawne historie, z ciepłymi relacjami ojciec-syn w roli głównej, które przypominają rodzicom o tym, że czas spędzony z dzieckiem nigdy nie jest czasem straconym. To kultowa już książka – jej pierwsi czytelnicy już są nastolatkami, a „Kacperiada” nadal jest chętnie czytana. Nic nie straciła z aktualności.

Kadr z filmu "Kacperiada"

Kadr z filmu „Kacperiada”

Serial „Kacperiada” jest świetny. Dobrze się go ogląda (jest zrobiony techniką stylizowanej animacji 3D i wycinanki), humor Grzegorza Kasdepke jest zachowany, ciekawa jest interpretacja aktorska… No i ten Muchomściciel! Pozostaje tylko oglądać i cieszyć się wspólnym seansem z rodziną. Polecam.

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...