„Koki. Pokochaj słoniątko!” + konkurs z książką do wygrania

"Koki. Pokochaj słoniątko". Agnieszka Niżyńska-Demianiuk

„Koki. Pokochaj słoniątko”. Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

„Koki. Pokochaj słoniątko!” to urocza opowieść o przyjaźni małej Kasi i jeszcze młodszego wiekiem (choć nie wzrostem;-) słonia Koki. Ciepła, z happy endem i bardzo ważnym przesłaniem. Jej fabuła jest dość podobna do fabuły filmu „Mia i biały lew”, więc jeśli film podobał się twojemu dziecku, to spodoba mu się historia słoniątka. Dzięki wydawcy książki, Wydawnictwu Ibis, możesz też wygrać tę książkę w konkursie. Szczegóły w regulaminie na końcu postu.

„Koki. Pokochaj słoniątko!” to książka z serii „Zwierzęta w potrzebie”, której celem jest uwrażliwianie dzieci na krzywdę i cierpienie niewinnych, bezbronnych zwierząt. Bohaterami pozostałych opowieści są delfin Delfik, pingwin Śmiałek i szczeniaczek Kuleczka. Książka jest idealna dla młodszych dzieci jako lektura czytana przez rodziców, jaki i dla starszych, które potrafią już czytać.

„Koki. Pokochaj słoniątko!” – o czym ta książka?

"Koki. Pokocha słoniątko"

„Koki. Pokocha słoniątko”

Koki to mały słonik, który zostaje odnaleziony przez dwójkę dzieci – Kasię i Tomka, którzy do Kenii przybyli wraz z ojcem, panem Stanisławem. Zagubione, głodne zwierzątko cierpi po stracie mamy, ale znajduje schronienie i zrozumienie wśród dwójki małych dzieci. Szczególna więź wytwarza się pomiędzy nim a Kasią. Dziewczynka opiekuje się nim, dokarmia i walczy o jego przetrwanie – słonik jest przecież pozbawiony pokarmu mamy…

Niestety, na życie słonika czyha nieuczciwy handlarz zwierząt. Dowiedziawszy się, że ojciec Kasi i Tomka ma małe słoniątko, próbuje dobić z nim targu i kupi zwierzę, a potem sprzedać je do cyrku. Pan Stanisław jest oburzony.

"Koki. Pokochaj słoniątko!"

„Koki. Pokochaj słoniątko!”

Handlarz wprawdzie odchodzi z kwitkiem, ale wraca pod osłoną nocy wraz z kłusownikami i porywa słoniątko. Zrozpaczona Kasia podejmie każde wyzwanie, byleby tylko zwrócić Kokiemu wolność. Czy dzieciom uda się uratować słonika? Czy Koki znajdzie ciepły i bezpieczny dom?

Książka jest bogato ilustrowana, a jej większy format pozwala podziwiać te obrazki w pełnej krasie.

"Koki. Pokochaj słoniątko!"

„Koki. Pokochaj słoniątko!”

„Koki. Pokochaj słoniątko!” – wygraj książkę w konkursie!

Książkę kupisz tutaj za ok. 17 zł.

Możesz ją też wygrać w konkursie. przeczytaj regulamin.

Regulamin konkursu:

1.Organizatorem Konkursu jest blog katarzynagrzebyk.pl, a Fundatorem nagrody Wydawnictwo Ibis z siedzibą w Żychlinie.
2. Konkurs będzie prowadzony za pośrednictwem strony katarzynagrzebyk.pl
3. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna powyżej 18. roku życia, posiadająca adres zamieszkania na terenie Polski. Konkurs prowadzony będzie na terenie całej Polski, na podstawie niniejszego „Regulaminu konkursu”.
5. Konkurs rozpocznie się 10.03.2019r. poprzez publikację na blogu katarzynagrzebyk.pl postu konkursowego. Konkurs zakończy się 15.03.2019r.
6. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi najpóźniej do 17.03.2019r., poprzez informację umieszczoną w treści posta konkursowego na blogu katarzynagrzebyk.pl oraz na fanpage’u bloga.
7. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne, a przystąpienie do niego oznacza akceptację regulaminu.
II.PRZEBIEG KONKURSU:
a. Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest pisemne udzielnie pod niniejszym postem odpowiedzi na pytanie „Jak na co dzień można dbać o zdrowie i bezpieczeństwo samotnych zwierząt?
b. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie kreatywności odpowiedzi, a także zgodności z treścią zadania konkursowego.
3. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, iż osoba nadsyłająca:
a. akceptuje warunki Regulaminu Konkursu. Nieprzestrzeganie regulaminu może skutkować wykluczeniem uczestnika z udziału w konkursie.
b. Wyraża zgodę na wykorzystanie zamieszczonego zgłoszenia w celach marketingowych przez Organizatora Konkursu. Wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883);
c. Jest autorem/autorką przesłanych zgłoszeń.
4. Konkurs nie podlega przepisom ustawy o grach hazardowych.
III. ODPOWIEDZIALNOŚĆ
1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za:
a. Sposób, w jaki Użytkownicy Serwisu korzystają z udostępnionej im w Serwisie powierzchni wirtualnej, ani za jakiekolwiek wynikłe z tego skutki.
b. Szkody spowodowane przez treści zamieszczone przez uczestników w Serwisie.
c. Jakiekolwiek problemy związane z działaniem Serwisu facebook.com.
2. Wszelkie roszczenia Użytkowników Serwisu z tytułów wymienionych wyżej są wyłączone z odpowiedzialności Organizatora. Użytkownik wyraża zgodę na zwolnienie Organizatora od wszelkich roszczeń osób trzecich powstałych w związku z korzystaniem przez użytkownika z Serwisu.
IV. NAGRODY
1.Autor najciekawszego komentarza otrzyma egzemplarz książki „Koki. Pokochaj słoniątko!”.
2. Zwycięzca ma 3 dni na przekazanie danych do wysyłki nagrody. Przekazane dane nie będą nigdzie udostępnianie, a po przesłaniu nagrody zostaną wykasowane.
3. Nie ma możliwości wymiany nagrody na jej równowartość pieniężną. Nie ma możliwości przeniesienia praw do nagrody na inną osobę.
V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za: zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Konkursu, których nie był w stanie przewidzieć lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku niedopełnienia przez Uczestnika wszystkich warunków wzięcia udziału w konkursie lub w przypadku niedoręczenia Uczestnikowi nagrody spowodowanego niepodaniem lub błędnym podaniem przez Uczestnika danych adresowych. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem Konkursu zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.

EDYCJA POSTU, 17 marca

Konkurs wygrywa Aneta Sawicka. Gratuluję!

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem mamą dwójki dzieci oraz żoną żołnierza. Od 12 lat zawodowo "bawię się" słowem - jestem dziennikarką, redaktorem i korektorem tekstów. Mieszkam w małej wsi na Podkarpaciu. Czasem piszę wiersze i opowiadania. Czytasz właśnie mój lifestylowy blog o literaturze, dziennikarstwie i rodzinie. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie"

You may also like...

 • Wygląda na bardzo przyjemną książeczkę, ale jak znam mojego syna, to pewnie nie w jego guście, on jest obecnie na etapie bardziej dynamicznych historii, najlepiej z robotami, piłką nożną, albo czymś w tym stylu 😉

  • Otóż to, mój syn czyta głównie „Magiczne drzewo” i książki o futbolu, ale za to córka przepada za zwierzątkami;-)

 • Aneta Sawicka

  Jak można dbać o zdrowie i bezpieczeństwo samotnych zwierząt? Muszę przyznać, że nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Najprostszym sposobem jest wspomaganie finansowe różnych organizacji, które zajmują się zwierzętami. Są organizacje znane, ogólnopolskie, oraz takie bardziej lokalne, związane z wolontariatem. Można przekazać 1% podatku, wpłacić od czasu do czasu jakąś kwotę, czy zorganizować w szkole czy przedszkolu zbiórkę np karmy i akcesoriów dla schroniska. Jeśli ktoś dysponuje wolnym czasem i lubi pomagać zwierzętom fizycznie może zaangażować się w wolontariat, stowarzyszenia, czy stworzyć dom tymczasowy dla samotnych psów czy kotów. Pomagać możemy również uwrażliwiając społeczeństwo na potrzeby zwierząt, chociażby poprzez działalność w mediach społecznościowych (czasem wystarczy po prostu udostępnić post). Kolejną formą pomocy myślę, że jest uwrażliwianie dzieci- czyli rozmowy, czytanie książek- jeśli od małego wpoimy dzieciom miłość do zwierząt, na pewno będą je kochać i nigdy w przyszłości nie skrzywdzą. Warto także mieć jakieś domowe zwierzątko, bo w praktyce dziecko najlepiej pojmie, że zwierzę to żywa istota, która także czuje.

  W konkursie gram dla moich synków- 3,5 letniego Kubusia i 6 letniego Filipka- chłopcy uwielbiają książki, a tej o słoniku jeszcze nie znamy.

  • Gratuluję nagrody, proszę o kontakt w sprawie przekazania danych osobowych.

 • Marta Pijanowska-Kwas

  Książka jest piękna, a co cieszy moje oko najbardziej, to śliczne ilustracje (niełatwo o takie w dzisiejszych czasach 🙂 ). Na pewno wartościowa pozycja dla małych czytelników lub słuchaczy :).

 • Aleksandra R. K. Stupera

  Czytałam już o tej książeczce 🙂 Pewnie niejednemu dziecku się spodoba.

 • Dominika Jastrzębska

  Wbrew pozorom każdy z nas może łatwo znaleźć spobób aby pomóc samotnym zwierzętom. Ja dzieki koleżance,która pomaga wielu schroniskom przekonałam się jak to zrobić. Można od czasu do czasu finansowo wspierać jakąś placówkę,przekazać na ten cel 1% naszego podatku i namawiać też do tego znajomych. Świetną inicjatywą są zakładane w mediach społecznościowych grupy które informują o wielu inicjatywach -od zbiórek funduszy po poszukiwanie nowego domu dla samotnego zwierzaka,a udostępnianie takiego posta to również pomoc,bo może dotrzeć do większej ilości osób. Można też zapisać się na wolontariat i uczestniczyć np. w karmieniu czy wyprowadzanu zwierząt na spacer,co na pewno poprawi ich samopoczucie. Poza tym warto pamiętać,że wiele schronisk,zwłaszcza zimą chętnie skorzysta z darowizny,jaką stanowią nasze zużyte koce,narzuty czy ręczniki lub wciąż w dobrym stanie akcesoria dla zwierząt,których pozbywamy się z powodów np. estetycznych.
  Pomoc samotnym zwierzętom to też udostępnienie im schronienia gdy zauważymy je błąkające się na ulicy. Warto zająć się zwierzęciem do czasu odnalezienia właściciela lub poinformowania odpowiednich służb. I przede wszystkim należy nauczyć dzieci,że posiadane zwierzę to nie tymczasowa zabawka,którą można odłożyć w kat gdy nam się znudzi a żywe stworzenie,które posiada uczucia i cierpi,gdy zostaje odrzucone. Tylko poprzez wyedukowanie dzieci w tym temacie możemy przyczynić się do zmniejszenia problemu bezpańskich zwierząt w przyszłości i poprawy warunków ich życia.

  • Niestety, tym razem się nie udało wygrać książki, ale już niebawem będą na blogu dwa konkursy, zapraszam.