„Najwyższa góra, najgłębszy ocean”. Obrazkowe kompendium cudów natury

Najwyższa góra, najgłębszy ocean

Najwyższa góra, najgłębszy ocean

Chcesz pokazać dziecku potęgę przyrody i zaciekawić go światem? Pokaż mu książkę „Najwyższa góra, najgłębszy ocean” Kate Baker i Zanny Davidson z ilustracjami Page Tsou. Na kilkunastu stronach dużego formatu zostały przedstawione interesujące ciekawostki: najstarsze żyjące zwierzęta, największe burze na świecie, najgłębsze oceany czy najgłębiej ryjące zwierzęta. Książka jest pełna zaskakujących informacji o świecie przyrody i jest cenną pomocą naukową dla dzieci w wieku szkolnym. Książkę wydało Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

„Najwyższa góra, najgłębszy ocean” nie jest lekturą, którą czyta się na dobranoc, do poduszki. To książka, która prowokuje do zadawania pytań, rozwiewania wątpliwości i szukania odpowiedzi.  Intryguje i zadziwia. Spora dawka informacji zawartych w poszczególnych rozdziałach wymaga dyskusji, więc nie sposób przeczytać ją „na raz”. Najlepiej, jeśli dziecko samo sięga po książkę i samo odkrywa tajemnice świata, by po chwili podzielić się zdobytą wiedzą z bliskimi.

Najwyższa góra, najgłębszy ocean

Najwyższa góra, najgłębszy ocean

Książka nie jest obszerna. Liczy zaledwie 40 stron formatu 270 x 340 mm i ma charakter encyklopedyczny. Jest  ilustrowanym kompendium wiedzy o cudach natury. Składa się z kilku rozdziałów.

Nie mogło w niej zabraknąć rozdziału o dinozaurach. Wszak zwierzęta te, choć wyginęły tyle wieków temu, wciąż rozpalają dziecięcą wyobraźnię, a i dorosłych nie pozostawiają obojętnymi. Przecież nie można przejść obojętnie obok informacji o wadze największego dinozaura roślinożernego czy imponującej rozpiętości skrzydeł latających dinozaurów.

Czytelnik poznaje też największe zwierzęta lądowe i morskie i… pokornieje przy wiadomości, że język płetwala błękitnego, który jest największym zwierzęciem na Ziemi, waży tyle co słoń.

Najwyższa góra, najgłębszy ocean

Najwyższa góra, najgłębszy ocean

Ciekawy jest rozdział o Kosmosie i Układzie Słonecznym, w którym w przystępny sposób zostały omówione zjawiska zaćmienia Słońca i Księżyca. Warto też zapoznać się z najbardziej gorącymi, wilgotnymi, suchymi oraz zimnymi miejscami na świecie. Jest takie miejsce w Afryce, gdzie średnia roczna temperatura to ok. 34 stopnie C, a w lecie często jest ok. 40 stopni…

Najwyższa góra, najgłębszy ocean

Najwyższa góra, najgłębszy ocean

Książka jest polecana szczególnie dzieciom w wieku 10-14 lat. Piękne ilustracje tajwańskiego artysty, praktyczne informacje, mnóstwo ciekawostek – warto ją mieć w domowej biblioteczce.

Na stronie wydawcy trwa promocja i książka kosztuje 33,50 zł (zamiast 41,90 zł).

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...