20 ulubionych blogów 2015 roku

blogi roku 2015

Na moim blogu nigdy nie było takiego wpisu, choć wart jest dużej uwagi. Przecież inne blogi to ważna część mojego blogowania. Czytam, obserwuję, komentuję, wyczekuję nowych wpisów z moich ulubionych blogów. Nie zawsze mam czas, by na bieżąco w blogosferze, jednak blogosfera jest kluczowa, jeśli chodzi o istnienie Books and Babies. Jeśli, drogi Czytelniku, nie jesteś blogerem, mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi poznasz ciekawe miejsca w sieci.

Kolejność, w jakiej podaję moje ulubione blogi, jest przypadkowa.

 1. Matka na Szczycie – to bez wątpienia jeden z mojej toplisty blogów. Uwielbiam Kasię Targosz, a od kiedy ją poznałam osobiście na targach książki w Krakowie, lubię ją jeszcze bardziej. Kasia porusza na blogu wiele tematów, ale ja najbardziej lubię te, w których pisze o książkach (swoich i czyichś), pokazuje rękodzieło artystyczne, piękne zdjęcia i stylizacje z elementami folku.
 2. Kluseczka po włosku – w blogu Sabiny zachwyca mnie jej ironiczne, subtelne i inteligentne poczucie humoru oraz wszystkie jej opowiadania z cyklu o Poli Szynel. Sabina mieszka w Genui, we Włoszech, więc często możecie poczytać co nieco o włoskim lajfstajlu.
 3. Antyterrorystka Gosia mi imponuje częstotliwością wpisów, także na Facebooku i ciągle zastanawiam się #jakOnaToRobi. U Gosi jest bardzo dużo tekstów o macierzyństwie oraz o książkach, a że są to tematy, które i mnie interesują, to jestem częstym gościem na jej blogu.
 4. Vademecum Blogera – blog Beatki, mieszkającej we Francji, czytam regularnie. Dzięki jej wpisom dotyczącym blogowania, nauczyłam się wielu rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia, jak np. robienie prostych grafik na bloga. Kiedy czegoś nie wiem, „przeczesuję” blog Beatki. Jest niesamowita.
 5. Save the Magic Moments – Magdę poznałam kilka miesięcy temu, wirtualnie. Bardzo lubię czytać jej wpisy, niektóre są bardzo osobiste, ale ciepłe, ujmujące. Magda często pisze o książkach, więc lubię wymieniać się z nią uwagami. Jej blog jest takim miejscem, do którego chce się wracać.
 6. Justekmakemesmile  – uwielbiam Justynę! Każdy swój post kończy celną puentą; ma duży dystans do siebie i do świata. Jej blog zawsze poprawia mi humor, to bystra i inteligentna piękna blondynka!
 7. Grugrubleble – blog Asi to skarbnica wiedzy o życiu we Francji, zwyczajach, kulturze, szkolnictwie, mentalności. Z Asią łączy mnie jeszcze coś – podobnie jak ja, jest żoną żołnierza i wiele spraw z tym związanych rozumie bez słów;-)
 8. Zaparzę ci herbatęKinga pisze na wiele tematów, mnie najbardziej interesują te, które dotyczą książek, technik pisania, warsztatu pisarskiego. 
 9. Niebieska zakładka – ktoś kiedyś powiedział mi, że na tym blogu są piękne zdjęcia z książkami w roli głównej. Nie zawiodłam się. Asia recenzuje książki i robi przepiękne zdjęcia. Nie można się napatrzeć!
 10. Subiektywnie o książkach – Wiola to prawdziwa maniaczka książkowa. Dużo czyta i dużo pisze o tym, co czyta. Patronuje wielu wydaniom książkowym, jeździ na branżowe wydarzenia, książki gromadzi hurtowo.
 11. Recenzentka – Ania Dutka to przemiła osóbka i inteligentna dziewczyna. Ostatnio została nagrodzona w Książkowym Blogu Roku, co zresztą jej się należało. Ania specjalizuje się w literaturze szwedzkiej, a jej wpisy są przemyślane i maksymalnie dopracowane.
 12. Zwykłej Matki Wzloty i Upadki – Magda bardzo dużo pisze o książkach dla dzieci, więc regularnie czytam jej kolejne blogowe posty.
 13. Babskie pisanie– u Asi jest „wszystkiego po trochu”, ale polecam Wam jej blog z zupełnie innego powodu. Asia zbiera pieniądze na operację serca swojego syna – jeśli możecie, pomóżcie, proszę.
 14. W kawiarence– blog Asi czytam od niedawna, ale już zdążyłam się „przywiązać”. Asia to bardzo ciepła osoba, tradycjonalistka, ceniąca wartości rodzinne. Na dodatek mieszkamy w tym samym województwie;-)
 15. Kaloshka – Kasia pisze swój blogowy pamiętnik niezwykłym, rozpoetyzowanym językiem. O prostych, zwykłych sprawach napisze tak wzruszająco i poetycko, że nieraz się łezka w oku zakręci.
 16. Lifestylerka Ania właśnie robi metamorfozę swojego bloga, z lajfstajlowego na blog o zdrowym stylu życia. W każdy piątek organizuje (a przynajmniej organizowała) linkowe party i chętnie brałam w nich udział.
 17. Owsianka i kawa – Magda kiedyś robiła blogowe wyzwania, moim zdaniem, najbardziej kreatywne w całej blogosferze, a przynajmniej tej części, którą znam. Dużo u niej wpisów o kuchni, gotowaniu itp. Aż ślinka cieknie!
 18. Kobietoskop – Ewa patrzy na świat za pomocą kobietoskopu. Jest Ślązaczką (o ile się nie mylę) i ma poczucie humoru, które potrafi wyzuć z butów. Nieraz płakałam ze śmiechu czytając jej wpisy
 19. Pisaninka – Ania Grzyb od wielu lat prowadzi ten blog książkowy, ja poznałam go dopiero w tym roku;-) W wrześniu tego roku Ania wydała swoja pierwszą książkę i… pisze kolejne.
 20. Z filiżanką kawy – od niedawna jestem czytelniczką bloga Asi. Jest tu bardzo przyjemnie, a mi najbardziej podobają się zdjęcia jej autorstwa.

Taka jest moja lista ulubionych blogów, do których ciągle wracam. Oczywiście, zaglądam na wiele innych stron:-) Chciałam polecić jeszcze Waszej uwadze dwa miejsca w sieci:

W zaciszu pracowni – blog artystki Agaty Kwiatkowskiej, z którą studiowałam polonistykę
Dynamika myśli – blog Agnieszki Skiby, z którą także studiowałam polonistykę.
Jakie są Wasze ulubione blogi? Które mi polecicie?
A może zapomniałam o jakimś blogu, który komentuję – przypomnijcie się, jeśli o kimś zapomniałam:-(

You may also like...