Chcesz wydać książkę? Weź udział w konkursie z Rozpisani.pl

rozpisani

Piszesz opowiadania? A może po cichu marzysz o wydaniu książki? Jeśli dotychczas nie miałeś odwagi lub pieniędzy, by pomyśleć o wydaniu własnej twórczości, weź udział w konkursie literackim organizowanym przez portal Rozpisani.pl. Jeśli twój tekst nie jest jeszcze gotowy, masz niecały miesiąc, żeby go dopracować. Albo napisać od początku. Nagrodą w konkursie jest papierowe wydanie książki oraz tablet Lenovo.

To nie jest wpis sponsorowany:-) Od kilku miesięcy współpracuję z grupą PWN, pokazując Wam najciekawsze – moim zdaniem – książki z ich oferty. Mieliście już okazję poczytać o niezwykłym „Londynie w czasach Sherlocka Holmesa”, o „Młodej fali” przedsiębiorczych Polek, biografię Wojciecha Kossaka czy rewelacyjną „Zbrodnię prawie doskonałą” .

Grupa PWN realizuje projekt Rozpisani.pl – portal i ofertę self-publishingu dla niezależnych autorów. (Pamiętacie „Będzie dobrze”, książkę napisaną w więzieniu?) To właśnie portal Rozpisani.pl ogłosił konkurs, w którym szuka nowych talentów i nowych autorów. Konkurs nosi nazwę „Wydaj wszystkich swoich bohaterów”  i jest organizowany dla każdego, kto napisał książkę lub chce ją napisać.

Na czym polega konkurs?

Szukamy talentów pisarskich, a najlepszą książkę wydamy. Zależy nam na tym, by marka Rozpisani.pl pomagała najlepszym autorom, dlatego wierzymy, że opowiadania, które do nas trafią mogą stać się bestsellerami – mówi Malwina Szewczyk z Wydawnictwa Naukowego PWN, które jest organizatorem konkursu. – To szansa na zaistnienie młodego autora na rynku wydawniczym, bowiem Rozpisani.pl oferują nie tylko wydanie i promocję książki, ale także jej dystrybucję. Czekamy na każde opowiadanie. Aby wysłać do nas swoje dzieło, wystarczy wejść na stronę Rozpisani.pl/konkurs/ i zgłosić się przez formularz. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden utwór swojego autorstwa.

Nadesłany tekst musi mieć objętość co najmniej 1 arkusza wydawniczego (tj. 40 tys. znaków ze spacjami). Przyjmowanie tekstów potrwa do 30 września. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 15 listopada 2016 r. na stronie internetowej organizatora: www.rozpisani.pl. Komisja oceni m.in. walory artystyczne i oryginalność utworu.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wejść na stronę konkursu i wysłać swoje dzieło przez formularz kontaktowy.

Regulamin dostępny jest pod adresem https://www.rozpisani.pl/konkurs-regulamin

Czy warto wziąć udział w konkursie?

To zależy, ile masz do stracenia:-)

To Twoja decyzja. Przeczytaj dokładnie regulamin i zobacz, czy warto. Wydawnictwo PWN sfinansuje wydanie papierowej książki w nakładzie 100 egzemplarzy + 20 egzemplarzy dla autora. Zwycięzca otrzyma wynagrodzenie z tytułu sprzedanych 100 książek  oraz tablet Lenovo. A, i jeszcze jedno: zwycięzca nie przekazuje majątkowych praw autorskich na organizatora konkursu.

Z mojego doświadczenia wynika, że warto. Rok temu wygrałam konkurs poetycki konkurs poetycki im. Stanisławy Kopiec Jest to niesamowite doświadczenie, a emocje, jakie mu towarzyszą, są nie do opisania. 

To jak? Spróbujecie?

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...