Blogostrefa. Powstaje czasopismo dla blogerów!

Blogostrefa

Blogostrefa

To naprawdę trudne wyzwanie. Mnóstwo pracy, burza mózgów, niekończące się dyskusje, pomysły i plany. W takich warunkach powstaje pierwsze czasopismo dla blogerów, które ma zapełnić lukę na rynku. Czy blogerzy będą chcieli je czytać? Wierzymy, że tak i że razem z nami będą kształtować jego treści i jakość. Chcecie się dowiedzieć, czym jest Blogostrefa i kto ją tworzy?

Blogostrefa jest inicjatywą Katarzyny Berskiej, prowadzącej bloga Yellowpear.pl, kobiety o sporym doświadczeniu zawodowym i życiowym. Kasia jest jedną z moich ulubionych blogerek, jej wpisy są pełne treści i mądrości, a w blogowaniu wysoko podnosi poprzeczkę innym.

Był późny wieczór, kiedy przeczytałam wiadomość od Kasi o tym, że chce stworzyć profesjonalne czasopismo dla blogerów i proponuje, abym wraz z innymi blogerkami (o nich będzie mowa dalej) tworzyła zespół redakcyjny. Wiadomość odebrałam z jednodniowym opóźnieniem, bo akurat trwał weekend, a ja byłam zajęta wieloma obowiązkami w domu. Przeczytałam i… skomentowałam dwoma słowami: „Chcę!” i „Zwariowała!”. To drugie zachowałam dla siebie.

Dlaczego pomyślałam, że Kasia zwariowała, zakładając czasopismo? W branży pracuję od 2004 roku i doskonale wiem, z czym wiąże się przygotowywanie kolejnych wydań gazety lub magazynów. Nie jest to łatwy kawałek chleba, choć bardzo przyjemny i dający sporą satysfakcję. Wiem też, że nic tak nie wróży dobrej przyszłości jak pasja, zaangażowanie i poświęcenie, więc jestem przekonana, że za rok o tej porze będziemy podsumowywać kilka numerów „Blogostrefy”. Czego i nam, i Wam blogerom życzę. Także Wam, czytelnicy – myślę, że tematy poruszane w czasopiśmie będą odpowiadać nie tylko blogerom i że będziecie mieć okazję, aby je przeczytać. Bo nie będzie to wiedza

O tym, jak kształtował się pomysł powstania czasopisma, dowiecie się z wpisu autorki całego zamieszania – Kasi.

Kasia przedstawiła we wpisie cały nasz zespół redakcyjny, zachęcam do poczytania – dowiecie się, czym się na co dzień zajmujemy i co potrafimy.

Blogostrefa, zespół redakcyjny

Blogostrefa, zespół redakcyjny. Źródło: Yellowpear.pl

Oprócz Kasi Berskiej z YellowPear.pl, w zespole redakcyjnym pracują:

Aleksandra DobiesDo utraty tchu

Dagmara SobczakSocjopatka

Anna TabakAnna Tabak

Marzena GaczołMatka Puchatka

oraz ja

Czyli całkiem miłe grono. Cieszę się tym bardziej, że z wszystkimi dziewczynami jestem od wielu miesięcy w kontakcie w przestrzeni międzyblogowej, poznałam ich styl pisania oraz liczne zainteresowania.

Pierwsze teksty do Blogostrefy już powstają. Jesteśmy już na Facebooku i Instagramie. Nie mogę się doczekać, kiedy zaprezentujemy Wam pierwszy numer. Co sądzicie o naszej inicjatywie? Przyznaję się, że jest to jedna z nielicznych inicjatyw, w jakie angażuję się. Z racji wielu obowiązków zawodowych, rodzicielskich, domowych i społecznych, bardzo ostro selekcjonuje propozycje wszelkich współprac. Tej inicjatywie nie mogłam jednak odmówić:-)

Życzę Wam przyjemnego weekendu!

A już niebawem poczytacie o „Narratologii” Pawła Tkaczyka.

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...