I Festiwal Pięknej Książki. Wybierasz się do Rzeszowa?

W najbliższy weekend po raz pierwszy w Rzeszowie odbędą się targi książki. Właściwie to festiwal – Festiwal Pięknej Książki w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall. Jeśli nic nie pokrzyżuje mi planów, wybiorę się na nie w sobotę, z dziećmi. Czy spotkam kogoś z Was, moich Czytelników? Mam nadzieję:-) Wstęp jest bezpłatny.
Plakat Festiwalu Pięknej Książki w Rzeszowie
To pierwsza tego typu impreza w moim prawie że rodzinnym Rzeszowie. Jej celem jest „zaprezentowanie najlepszych polskich wydawców i najpiękniejszych książek”, a sam festiwal jest częścią organizowanego od 10 lat Bieszczadzkiego Lata z Książką. Impreza będzie trwać przez dwa dni, od. godz. 10 do 20 w  sobotę i w tych samych godzinach w niedzielę. Weźmie w nich udział prawie 40 wystawców, w tym znane, duże wydawnictwa, oraz te mniejsze. Cieszę się, że ponownie będę mogła spotkać się z wydawnictwami, z którymi współpracuję, ale liczę też, że poznam nowe. Na targach książki w Krakowie brakuje czasu i sił w przepychaniu się, żeby podejść do każdego stoiska i pooglądać ofertę wydawnictw, dlatego zaległości chcę częściowo nadrobić w Rzeszowie.

Spotkania z autorami na Festiwalu Pięknej Książki w Rzeszowie

Będzie to dość „kameralny” festiwal w porównaniu z targami krakowskimi. Dla mnie dość ubogi jest kalendarz spotkań z autorami, ale rozumiem, że na pierwszy festiwal i do Rzeszowa tłumy autorów raczej nie ściągną. Oby w przyszłym roku i w następnych latach było lepiej. Mam nadzieję spotkać się z panią Jagodą Miłoszewicz, autorką książki „Chata Magoda. Ucieczka na wieś”, którą recenzowałam na blogu. Pani Jagoda będzie gościem w sobotę, na stoisku Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Może zaglądnę też do Grażyny Jeromin-Gałuszki i kupię jej książkę, której akcja rozgrywa się w Bieszczadach? Znajoma z Facebooka twierdziła, że to jej ulubiona autorka – ja się przyznaje, że zupełnie nie wiem, o czym pani Grażyna pisze.

Na festiwal przyjadą m.in. Robert Makłowicz, Rafał Olbiński, prof. Jerzy Bralczyk, Kamil Sipowicz, Magdalena Zimny-Louis, Stanisław Nicieja, Lidia Miś i Hanna Bakuła. Pozostałe nazwiska znajdziecie  na  liście autorów i gości.

 

Kto wygrał konkurs „Zaloguj się na Kresach”

Chcę też zobaczyć rozstrzygnięcie konkursu „Zaloguj się na Kresach”. To pierwsza edycja konkursu, w którym zwycięzca zgarnia aż 5 tys. zł. Wiadomo, nie o kasę tu chodzi, jednak taka nagroda jest całkiem miła. Od lat noszę w głowie autentyczną historię, z której dobry autor pewnie napisałby intrygującą, historyczno-sensacyjną książkę… Postanowiłam ująć ją w ramy opowiadania. Wkrótce opublikuję je na blogu, tym bardziej, że wiem, że nie dostało się ono do finału (nadesłano 200 tekstów!). Nie chce, żeby leżało w pliku w laptopie. Mam nadzieję, że przeczytacie to opowiadanie:-) Szczegóły wkrótce.

 Jeśli wybiorę się z dziećmi, to może wezmą udział w warsztatach dla dzieci pt. „Literacki świat dziecka”.

Czy ktoś z Was wybiera się do Rzeszowa. Jeśli tak, dajcie znać, może się spotkamy?
Festiwal odbędzie się w Millenium Hall, przy ul. Kopisto. Jego organizatorem wykonawczym są Targi w Krakowie, odpowiedzialne za organizację Targów Książki w Krakowie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej,  kliknijcie na stronę festiwalu.

You may also like...