Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych w naszym domu!

krolik-iluzjonista

Chciałam zwrócić Waszą uwagę na nową książkę dla dzieci, która właśnie dziś (28 września) ma swoją premierę. „Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych” ukazał się nakładem Wydawnictwa IUVI i jest dość osobliwą pozycją wśród książek dla najmłodszych. Osobliwą dlatego, że pokazując dzieciom złudzenia optyczne, uświadamia, jak wielką potęgą jest wzrok oraz wyobraźnia. Odkrywanie kolejnych iluzji jest bardzo fajną zabawą. Spróbujcie. 

„Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych” zawiera 25 niesamowitych złudzeń optycznych. Są one tak wciągające, że potrafią skupić uwagę dziecka na dłuższą chwilę. Uwagę rodzica również:-) Okrywanie kolejnych iluzji optycznych było dla mnie świetną zabawą. Dzieci chciały mi wtórować w moich „odkryciach”, ale… nie zobaczyły wszystkiego, choć bardzo się starały. Skoncentrowanie wzroku dla dziecka jest jednak być kłopotliwe, bo wymaga cierpliwości. „Królik…” jest więc lekturą, która sprawdzi się jako książka wielokrotnego użytku.

Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych

Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych

Czym są złudzenia optyczne i jak je można zobaczyć?

Jak podaje Wikipedia,  „złudzenie optyczne to błędna interpretacja obrazu przez mózg pod wpływem kontrastu, cieni, użycia kolorów, które automatycznie wprowadzają mózg w błędny tok myślenia. Złudzenie wynika z mechanizmów działania percepcji, które zazwyczaj pomagają w postrzeganiu. W określonych warunkach jednak mogą powodować pozornie tylko prawdziwe wrażenia”.

„Królik…” zawiera większość klasycznych przykładów iluzji optycznych, takich jak: złudzenia deformujące kształt, wielkość i długość; spowodowane fizjologią układu wzrokowego (występuje, gdy zamkniemy jedno oko, obraz widziany drugim okiem staje się niekompletny) oraz złudzenia jasności i barwy. Żeby nie psuć zabawy, nie będę ich opisywać, ale zachęcam Was do odkrywania tych złudzeń. To Wy macie je zobaczyć.

Krolik Iluzjonista

Polecam Wam tę książkę. Dzieci odkryją w sobie magiczną moc czarodzieja, który potrafi wpuścić osobę do klatki bez otwierania drzwi; wprawi w ruch nieruchomą grafikę, przeniesie jedną kartę do gry na drugą albo przeniesie kogoś przez magiczną obręcz. A to wszystko bez wychodzenia z domu, bo na kartkach książki!

Nie bójcie się, to nie są żadne czary:-) To nasz mózg tak odbiera kontrast, cienie i kolory. Myślę, że „Królik…” wzbudzi ciekawość świata waszych dzieci.

Autor: Patricia Geis
Data wydania: 2016-09-28
Format: 21×26 cm
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-7966-025-4
Cena: 24,90 zł

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...