Miasto w chmurach, miasto pod ziemią – oryginalna książka dla dzieci

Miasto w chmurach, miasto pod ziemią

Miasto w chmurach, miasto pod ziemią

„Miasto w chmurach, miasto pod ziemią” Tomasza Kowala jest świetną książką dla wszystkich, którzy mają w sobie żyłkę poszukiwacza skarbów lub detektywa rozwiązującego skomplikowane historie. Jest złożona w oryginalny sposób, umożliwiający czytanie jej na kilka sposobów. Mimo że ma mało tekstu, jest bardzo zajmującą lekturą, przy której czas płynie bardzo szybko. Polecam do wspólnego, rodzinnego czytania.

Książka jest nowością wydawnictwa Nasza Księgarnia, polecaną dla dzieci w wieku 0-10 lat.

miasto w ch

Miasto w chmurach, miasto pod wodą

Motywem przewodnim „Miasta w chmurach, miasta pod ziemią” jest podróż wraz agentem specjalnym Tymkiem i poszukiwanie skarbów. Dzieci udają się we wciągającą wyprawę po dwóch przestrzeniach, pełnych miejsc, przedmiotów, ludzi i żywych stworzeń. Spróbujcie tylko odnaleźć coś w tej gęstwinie! Zadanie wcale nie jest łatwe, więc spokojnie może się nad nim głowić cała rodzina. Zarówno miasto w chmurach, jaki i jego odpowiednik pod ziemią kryją w sobie wiele interesujących zagadek…

Miasto w chmurach, miasto pod ziemią

Miasto w chmurach, miasto pod ziemią

Książka jest dość nietypowa, gdyż ma formę harmonijki. Można ją rozwinąć całą i czytać jak mapę (po rozwinięciu jest naprawdę spora!), albo przeglądać stronami jak zwykłą książkę. To nie koniec – książka jest dwustronna. Z jednej strony czytelnik może podróżować po Podniebnie – mieście położonym w chmurach, a z drugiej strony – pod Podzieminie, czyli mieście pod ziemią.

Jakie zadanie stoi przed małymi czytelnikami? Wraz z Tymkiem muszą odnaleźć  wiele przedmiotów (np. małe agrafki, żarówki i klucze), pomóc mieszkańcom w potrzebie oraz znaleźć cel główny, czyli dwa zaginione procesory Alfa. Oprócz tego, na każdej ze stron znajdują się dodatkowe zadania. „Czytanie” tej książki ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność skupienia się, myślenie przyczynowo-skutkowe oraz podzielność uwagi.

Warto zwrócić na ogrom pracy autora – obrazki są pełne detali. Zobaczcie jak są dopracowane i jak pięknie prezentują się w na całych stronach.

Miasto w chmurach, miasto pod ziemią

Miasto w chmurach, miasto pod ziemią

Życzę powodzenia w poszukiwaniu!

  • Miasto w chmurach. Miasto pod ziemiąTomasz Kowal
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Tomasz Kowal
  • rok wydania: 2017
  • format: 235 x 325 mm
  • przedział wiekowy: 0-10
  • numer ISBN: 978-83-10-13086-0

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...