Nowości w mojej biblioteczce od Inverso.pl

Nowości w mojej biblioteczce od Inverso.pl

Nowości w mojej biblioteczce od Inverso.pl

Sporo czasu minęło, od kiedy na blogu ukazał się ostatni wpis książkowy. Choć blog miał zasłużone wakacje, to w tym czasie wiele się wydarzyło. Przeczytałam mnóstwo ciekawych książek, poznałam twórczość pisarzy dotychczas mi nieznanych oraz odkryłam nowe miejsca w sieci, po których wielbiciele książek mogą bezkarnie buszować w poszukiwaniu nowych lektur. Takim jest m.in. księgarnia internetowa Inverso.pl. Zamówiłam w niej kilka tytułów z mojej top listy książek do przeczytania, jakich brakowało w mojej biblioteczce. Wśród nich tylko jedna reprezentuje beletrystykę… Zobaczcie, czym zaczytywałam się w wakacje i czy warto sięgnąć po te tytuły.

Nowości w mojej biblioteczce

Nowości w mojej biblioteczce

  1. Nieplanowane, Abby Johnson.

Nieplanowane, A. Johnson

Nieplanowane, A. Johnson

Nie zdążyłam zobaczyć w kinie tego filmu. Ci, którzy go widzieli, mówili o wielkim poruszeniu, o przewartościowaniu światopoglądów i totalnym szoku. Myślę, że książka jest równie poruszająca i zmuszająca do myślenia. Autentyczna historia opowiedziana w prosty sposób (narracja pierwszoosobowa) przedstawia losy młodej i ambitnej studentki, która pięła się po szczeblach kariery w klinice zajmującej się m.in. aborcjami, aż została dyrektorką tejże kliniki. Co spowodowało, że pewnego dnia Abby, święcie przekonana o misji kliniki, postanowiła przejść „na drugą stronę?” Polecam tę książkę wszystkim, zarówno zwolennikom postawy pro-life, jak i pro-choice. 

Link do książki – https://inverso.pl/religijna/p-nieplanowane 

2. Dieta dr Ewy Dąbrowskiej, Ewa Dąbrowska.

dabrowska

W tym roku przeszłam oczyszczający post owocowo-warzywny, czyli dietę dr Ewy Dąbrowskiej. Wytrwałam w nim 42 dni! Zrobiłam to spontanicznie, z dnia na dzień, nie planując postu wcześniej. Nie przygotowałam się właściwie, nie przeczytałam żadnej z książek p. doktor Dąbrowskiej. To był duży błąd. Niewykluczone, że w przyszłości znów będę oczyszczać organizm poszcząc, dlatego zamówiłam na Inverso potrzebną książkę.

Post owocowo-warzywny wspominam mile. Nigdy nie czułam takiego przypływu energii, nie miałam tak dobrego snu i jasnego umysłu, zdolnego do sporego wysiłku umysłowego;  nigdy nie czułam się tak dobrze jak wtedy. Polecam go:-) Jednak róbcie krótszą, 14-dniową wersję postu. 42 dni to megawyzwanie, które trzeba skonsultować z lekarzem.

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Książka jest dostępna tutaj: https://inverso.pl/dieta/p-dieta-dr-ewy-dabrowskiej-fenomen-samouzdrawiajacego-sie-organizmu-jak-dziala-post-warzywno-owocowy

3. Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej, Dan Buettner

Niebieskie strefy, Dan Buettner

Niebieskie strefy, Dan Buettner

Specjalista od długowieczności Dan Buettner przemierzył cały świat, by porozmawiać ze wszystkimi najstarszymi mieszkańcami naszego globu. Odwiedził ludzi, którzy współtworzą unikalne społeczności Niebieskich Stref. W tych wyjątkowych miejscach połączenie pewnych elementów stylu życia, diety i filozofii pozwala rdzennym mieszkańcom na osiągnięcie nie tylko zdumiewającego wieku, ale także wyjątkowej jakości życia. Książka Niebieskie Strefy odsłania tajemnice długowieczności mieszkańców włoskiej Sardynii, Loma Lindy w Kalifornii, japońskiej Okinawy oraz Nicoyi w Kostaryce, a także opisuje odkrycie kolejnej Niebieskiej Strefy znajdującej się na greckiej Ikarii. Dzięki dziewięciu prostym, ale skutecznym lekcjom, które znajdziesz w tej książce, masz szansę na zdrowsze i szczęśliwsze życie.

„Niebieskie strefy” to bogato ilustrowana i wzbogacona o rzetelne badania naukowe książka o długowieczności. Każdy rozdział opisujący mieszkańców danej strefy, kończy się konkretnymi wskazówkami – lekcjami długowieczności. Dowiesz się m.in. że mieszkańcy strefy na Kostaryce dużo pracują fizycznie, przebywają dużo na słońcu, piją twardą wodę i jedzą wczesną, lekką kolację. Z kolei na Ikarii piją kozie mleko, są zwolennikami kuchni śródziemnomorskiej, spożywają duże ilości ziół, często poszczą i ucinają sobie drzemki. Na Sardynii dużo chodzą pieszo, każdego dnia piją kieliszek wina, jedzą mało mięsa, a dużo warzyw, cenią wartości rodzinne i przyjaźń.

Książka kończy się tworzeniem własnej Niebieskiej Strefy – tę cześć uważam za najbardziej wartościową, ponieważ w prosty sposób pokazuje, jak na własnym podwórku urządzić sobie „klimat” sprzyjający długowieczności. Wbrew pozorom, nie trzeba wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. Co więc trzeba robić? Nie podpowiem:-) Musisz zaglądnąć do książki 🙂

Książkę znajdziesz tutaj: https://inverso.pl/osobowosc-samorealizacja-kariera/p-niebieskie-strefy-9-lekcji-dlugowiecznosci-od-ludzi-zyjacych-najdluzej

4. Niebieskie strefy w praktyce. Jedz i żyj jak najzdrowsi ludzie świata, Dan Buettner.

Niebieskie strefy w praktyce, Dan Buettner

Niebieskie strefy w praktyce, Dan Buettner

W „Niebieskich strefach w praktyce” autor prezentuje praktyczne rozwiązania i przepisy, stanowiące receptę na długie i zdrowe życie.

„Niebieskie strefy w praktyce” to przede wszystkim:
• pionierski poradnik zawierający gotowe wskazówki, jak żyć dłużej, zachowując pełną witalność,
• zbiór 44 „niebieskich” produktów – fundamentów długowieczności,
• aż 77 przepisów na potrawy z wykorzystaniem „niebieskich” produktów,
• zestaw porad i wskazówek, jak wdrożyć styl życia zaczerpnięty z Niebieskich Stref.

Najbardziej cenne dla mnie okazały się rozdziały zawierające gotowe przepisy pochodzące od mieszkańców Niebieskich Stref. Znajduje się tu kilka prostych przepisów z wykorzystaniem czarnej i białej fasoli, ciecierzycy, soczewicy, a także na aromatyczne potrawy ikaryjskie oraz pochodzące z Sardynii. Zwróćcie uwagę, jak niewiele w nich mięsa, a jakie ilości warzyw i przypraw! 

W wielkim skrócie, jeśli chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem i żyć długo, hołduj staremu powiedzeniu: „Śniadanie jedz jak król, obiad jak książę, a kolację jak nędzarz”. Gotuj jak najwięcej w domu, ogranicz wychodzenie do restauracji, jedz proste, nieprzetworzone produkty. Niektóre z nich wręcz sprzyjają długowieczności. Które? o tym musisz już doczytać w książce 🙂

Książkę kupisz tutaj: https://inverso.pl/zdrowy-tryb-zycia-fitness-joga-tai-chi-2/p-niebieskie-strefy-w-praktyce-jedz-i-zyj-jak-najzdrowsi-ludzie-swiata

O obydwu książkach dowiedziałam się na kursie biblioterapii, jaki zrobiłam na początku tego roku. Polowałam na te tytuły od dłuższego czasu i…. polecam je zwłaszcza, jeśli interesujecie się zdrowym stylem życia. Mądre książki, bezcenne wskazówki.


invreso ksiazki

Na Inverso.pl znajdziecie wiele ciekawych tytułów.


P.S. W te wakacje „przeczytałam się” 🙂 Nie wiedziałam, że to możliwe. Teraz robię książkowy detoks.

W ciągu 12 dni przeczytałam… ok. 8 książek! Nie miałam wyjścia. Skazana na szpitalne krzesło szukałam zapomnienia w lekturze, a wiadomo, że przy czytaniu czas szybciej mija;-)

Jestem ciekawa, co interesującego czytaliście ostatnio?

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...