Opowieści z Arki Noego – 10 wesołych opowiadań dla dzieci

Co się stanie, gdy na jednym statku zostanie stłoczonych  wiele gatunków zwierząt i będą zmuszone spędzić w swoim towarzystwie sporo długich dni? Nietrudno się domyślić, że zaczną się niesnaski i kłótnie, ale… zwierzęta na Arce Noego szybko uczą się tolerancji dla własnych przyzwyczajeń i zgodnego przebywania ze sobą. O tym właśnie są „Opowieści z Arki Noego”, wydane przez Wydawnictwo eSPe. To zbiór 10 zabawnych i mądrych historii pozwalających dziecku zrozumieć niezwykły świat Biblii, a konkretnie biblijnego potopu.

Historia potopu znana jest chyba wszystkim; nawet tym, którzy w nią nie wierzą;-) Biblia należy do kanonu arcydzieł literackich, a niektóre z zawartych w niej opowieści przerabiane są w szkołach (przynajmniej tak było za moich czasów) i nie wpada ich nie znać. Na rynku wydawniczym dostępnych jest wiele książek z biblijnymi opowieści w wersji dla najmłodszych. „Opowieści z Arki Noego” w przystępny, zabawny i optymistyczny sposób ukazują historię 10 zwierząt, które musiały w swoim towarzystwie czekać aż przestanie padać deszcz.

Książkę rozpoczyna opowieść o spotkaniu Noego z Bogiem i specjalnej misji wybudowania arki, dzięki której potop przetrwa po dwa zwierzęta z każdego gatunku. W drugim opowiadaniu obserwujemy wejście zwierząt na pokład, a jego głównymi bohaterami są dwa hipopotamy, które użyczają swoich grzbietów innym zwierzętom, by te mogły spokojnie wejść do arki. 
„Żyrafa” to historia o poznawaniu nowych przyjaciół, a „Słoń” uświadamia, że każda istota jest indywidualnością i jest obdarzona przez Boga wyjątkowym talentem. „Lew” pokazuje, że każdy ma jakąś słabość, ale nie każdy potrafi się do niej przyznać. Dzięki opowiadaniu pt. „Małpy” dzieciom uświadamiane jest, że trzeba naprawiać wyrządzone przez siebie szkody, a dzięki „Świetlikowi”, że zawsze, nawet w najczarniejszej godzinie trzeba mieć nadzieję. Książkę zamyka opowiadanie pt. „Gołąb”, w którym mieszkańcy arki zmęczeni długim dryfowaniem po wodach wypatrują „nowego świata”.

„Opowieści z Arki Noego” to dziesięć zabawnych, figlarnych i optymistycznych historii, uczących małego czytelnika, że mimo wielu dzielących nas różnic, trzeba ze sobą żyć w zgodzie, bo współdziałanie zawsze przynosi dobre owoce. To także jasny przekaz o sile wartości: przyjaźni, dobroci, cierpliwości i wyrozumiałości. Z książki bije optymizm i wiara w lepsze jutro.
Ta niewielka książka jest ciekawie ilustrowana, co na pewno przypadnie dzieciom do gustu.
Moim bardzo się spodobała.
Jeśli interesują Was tego typu książki, odsyłam Was na stronę Wydawnictwa eSPe –  http://boskieksiążki.pl//, dzięki któremu mogłam wspólnie z dziećmi przeczytać „Opowieści z Arki Noego”.
Autor – John Goodwin
Oprawa twarda
Ilość stron – 32
Format 260×217
ISBN 978-83-7482-095-0
Rok wydania – 2007

You may also like...