Pucio – książeczki dla naj najmłodszych dzieci rozwijające mowę

"Pucio. zabawy gestem i dżwiękiem" i "co robi Pucio?"

„Pucio. zabawy gestem i dżwiękiem” i „co robi Pucio?”

Pucio jest bez wątpienia ulubieńcem dzieci, rodziców i logopedów. Seria o tym sympatycznym bohaterze zagościła w niejednym domu w niejednym wydaniu, ale najfajniejsze jest to, że wciąż rozrasta się. Niedawno informowałam Was o świetnych puzzlach, a w tym wpisie mam przyjemność przedstawić najnowsze „dzieci” dr Marty Galewskiej-Kustry: „Pucio. Zabawy gestem i dżwiękiem” oraz „Co robi Pucio?”. Jeśli chcesz rozwijać słownictwo i mowę dziecka, będą niezastąpioną pomocą.

„Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”

To pierwsza z dwóch nowości Wydawnictwa Nasza Księgarnia. „Pucio zabawy gestem i dźwiękiem” to książka, która w prosty i ciekawy sposób wprowadzi dziecko w świat mowy. Na kartach książeczki Pucio wykonuje różne czynności typowe dla każdego dziecka.

Puka do drzwi wydając charakterystyczny odgłos „puk puk”, wita się machając dłonią „hej hej”, gra na garnku „bam bam”, chodzi po kałużach, chowa się wołając „kuku”, bije brawo…

Każda scena ilustrowana jest odpowiednim gestem i wyrażeniem dźwiękonaśladowczym lub dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami. Dziecko w ten sposób łączy gesty i czynności z odpowiednimi dźwiękami, zapamiętuje je i powtarza.

Książkę kupisz tutaj.

"Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem"

„Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

"Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem"

„Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”

"Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem"

„Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”

„Co robi Pucio?”

Druga z nowości również ukazuje Pucia w codziennych sytuacjach. Każda z nich stwarza dziecku okazję do zapoznania się z najbardziej podstawowymi rzeczownikami i czasownikami. Po lewej stronie znajdują się przedmioty, np. łyżka, szczotka, zabawki, ubranie, książka wanna; po prawej – czynności, jakie wykonuje Pucio z użyciem tych przedmiotów.

Jak korzystać z tej książki? To bardzo proste. Ważne, by cały czas być przy dziecku i wskazywać poszczególne obiekty, powtarzać słowa (powtarzamy je również w codziennych sytuacjach), a przede wszystkim wyraźnie intonować i zabarwiać emocjonalnie swoje wypowiedzi.

 Jestem niemal pewna, że maluchy pokochają tę książeczkę.

Kupisz ją tutaj.

"Pucio. zabawy gestem i dźwiękiem"

„Pucio. zabawy gestem i dźwiękiem”

"Co robi Pucio?"

„Co robi Pucio?”

"Co robi Pucio?"

„Co robi Pucio?”

Obie książeczki zostały wydane w niewielkim formacie, wygodnym dla rąk małego czytelnika. Twarde, solidne karty pozwalają na wielokrotne wertowanie bez ryzyka szybkiego zniszczenia. Myślę, że nawet gdy zostaną niechcący zabrudzone przez dziecko (np. jedzeniem), szybkie przetarcie karty pozwoli uniknąć szkody;-)

Serię o Puciu polecam naj najmłodszym czytelnikom, już w pierwszym roku  życia.


Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem
Marta Galewska-Kustra
forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda
ilustrator: Joanna Kłos
rok wydania: 2019
liczba stron: 28
format: 135 x 135 mm
przedział wiekowy: 0-6
numer ISBN: 978-83-10-13468-4

Co robi Pucio?
Marta Galewska-Kustra
forma wydania: książka papierowa
oprawa: twarda
ilustrator: Joanna Kłos
rok wydania: 2019
liczba stron: 28
format: 135 x 135 mm
przedział wiekowy: 0-6
numer ISBN: 978-83-10-13469-1

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...