Pucio mówi dzień dobry i dobranoc. Nowe części bestsellerowej serii M. Galewskiej-Kustry

puicio

Kto zdążył stęsknić się za najnowszymi przygodami Pucia, może być zadowolony. Niedawno ukazały się dwie nowe książeczki z bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry przeznaczonej dla najmłodszych czytelników. Tym razem Pucio uczy dzieci ważnych czynności dotyczących rytmu dnia i nocy oraz  porannych i wieczornych obowiązków. 

„Pucio mówi dzień dobry”

2805_pucio_mowi_dzien_dobry

„Pucio mówi dzień dobry” to książeczka, która może być pretekstem do wprowadzenia i nauczenia dziecka treningu rytmu dnia. Ustalanie pewnych reguł dotyczących porannego wstawania, toalety, śniadania, a następnie podróży do przedszkola nie zawsze jest łatwe. Dzieci marudzą i grymaszą, opóźniając poranne czynności i niejeden rodzic zadaje sobie pytanie, czy można ich jakoś „zdyscyplinować” w tej kwestii i sprawić, by poranki nie zaczynały się od płaczu.

Pomocne może być podążanie za bohaterem z książeczki Marty Galewskiej-Kustry. Pucio jest ulubieńcem dzieci, które chętnie naśladują jego zachowania. W „Pucio mówi dzień dobry” poranki są naprawdę przyjemne… Słońce budzi śpiących Pucia i Misię, przyjemnie łaskocząc dzieci ciepłymi promykami. Dzieci wyglądają przez okno i z uśmiechem witają nowy dzień. Potem biegną do łazienki, myją zęby, buzie, spuszczają wodę w toalecie i ubierają się. Następnie przychodzi pora na śniadanie: pyszną owsiankę z owocami. Znajdują czas na poranną gimnastykę przy muzyce, a nawet szykują śniadanie kotu i psu.

"Pucio mówi dzień dobry"

„Pucio mówi dzień dobry”

Wreszcie przychodzi pora na przedszkole. Dzieci wsiadają do samochodu wraz z tatą, po drodze mijają uśmiechniętych przechodniów, a zewsząd słychać radosne „dzień dobry”. To musi być dobry dzień.

W każdej czynności towarzyszą im mali czytelnicy, ta interaktywna książka zachęca bowiem maluchy do naśladowania ulubionych bohaterów, dzięki czemu poranne obowiązki stają się wspaniałą zabawą.

Książkę znajdziesz tutaj.

„Pucio mówi dobranoc”

Ta książeczka sprawdzi się do wieczornego rytuału czytania. Po lekturze dowolnej innej książki, warto sięgnąć po „Pucio mówi dobranoc” by łagodnie wytłumaczyć maluszkowi konieczność snu. Jak wiadomo, usypianie dzieci jest niekończącym się tematem do dyskusji, ale Pucio może uratować wiele zbyt długich wieczorów. Pucio, tak jak większość dzieci ma ważniejsze zajęcia niż zasypianie (np. grę na ukulele), jednak tata postanawia wyjaśnić mówi, że kiedy nadchodzi wieczór,  należy odłożyć zabawę na bok i ułożyć się do snu.

Nowa seria książek o Puciu

Nowa seria książek o Puciu

Dźwig przez cały dzień nosił ciężary i teraz smacznie chrapie. Drzewo i samochód na parkingu też odpoczywają. Ciocia, która świętowała swoje urodziny, uśmiecha się przez sen. Budka z lodami jest zamknięta, a samolocik Pucia leży spokojnie pod łóżkiem. Teraz kolej na Pucia. I na ciebie, maluszku.

Książkę znajdziesz tutaj.


Polecam! Pucio uczył dzieci pierwszych wyrazów dźwiękonaśladowczych, pierwszych sylab, wyrazów i zdań. Teraz kolej na naukę porannych i wieczornych rytuałów.

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...