Jak urządzić strefę relaksu w ogrodzie? Leżaki, hamaki, siedziska

strefa relaksu w ogrodzie

Lato to czas relaksu na świeżym powietrzu – w przydomowym ogródku czy na działce. Nie sposób wyobrazić go sobie bez leżaków, hamaków i wygodnych huśtawek. Jak urządzić przestrzeń do wypoczynku, aby jak najlepiej wykorzystać ciepłe dni? Co wybrać – hamak czy leżak?

Każdy, kto dysponuje choć kawałkiem przestrzeni poza domem, wykorzystuje go do stworzenia swojej strefy relaksu. Na odpowiednio zagospodarowanym fragmencie zazwyczaj staje stół z krzesłami, a także ogrodowa huśtawka, leżaki, wygodne siedziska. Pomiędzy drzewami zostają rozwieszone kolorowe hamaki wyposażone w miękkie poduszki. Dobrze przemyślana i zaaranżowania przestrzeń pozwala na spokojny relaks w każdej wolnej chwili.

Wiszące łóżka, czyli hamaki

Swoją obecność na kontynencie hamaki zawdzięczają Krzysztofowi Kolumbowi, towarzyszą nam więc już od bardzo dawnych czasów. Początkowo rozwieszane między drzewami, były wykonane z plecionego sznurka, dziś zaskakują różnorodnością. Dostępne są hamaki na specjalnych stelażach, dzięki czemu jeszcze łatwiej znaleźć dla nich najlepsze miejsce. Można wybierać wśród hamaków dla dorosłych oraz dla dzieci, o różnorodnej kolorystyce i wzorach. Wszechobecne niegdyś plecione hamaki zastąpione zostały modelami z płótna, bawełny, nylonu i poliestru. Wiele z nich jest dodatkowo zdobionych, np. kolorowymi frędzlami, w zestawie można również znaleźć miękkie, wygodne poduszki. W ofercie znajdują się hamaki z drążkami, jednoosobowe fotele hamakowe, leżaki hamakowe, w których zasiada się w pozycji półleżącej, idealnej do czytania. Czy hamak jest najlepszym z możliwych rozwiązań? Warto przyjrzeć się mu z bliska i ocenić – ciekawe propozycje znaleźć można na PAYBACK Ekstra.

Leżaki i siedziska

Alternatywą dla hamaków są leżaki, które można składać, chować, przenosić szybko i sprawnie. Do tego można ustawiać je w dowolnym miejscu i przestawiać zgodnie z potrzebą. Leżaki ogrodowe wykonane są z drewna, metalu, aluminium, mogą to być modele na kółkach, nóżkach, stojakach. Niektóre mają podnóżki, inne daszki, regulowane oparcia lub opcję huśtania. Na co zwrócić uwagę wybierając leżak idealny? Przede wszystkim na solidność jego wykonania i odporność na warunki atmosferyczne (najlepiej, jeśli nie będzie się nadmiernie nagrzewał i będzie wodoodporny). Równie ważna jest naturalnie wygoda takiego siedziska oraz łatwość jego przenoszenia. Na końcu warto pomyśleć o charakterze leżaka – czy ma być dopasowany do pozostałych mebli, czy raczej kontrastować z nimi.

Oprócz leżaków warto przejrzeć również ofertę siedzisk i huśtawek ogrodowych. I one mogą znaleźć miejsce w przydomowej strefie relaksu. Huśtawki należy dopasować rozmiarem do wielkości ogrodu – na rynku można znaleźć mniejsze i większe modele. Najczęściej wykonane są z metalu lub z drewna, często ich elementem są także daszki chroniące przed deszczem czy słońcem. Alternatywą dla huśtawek są siedziska, które można dopasować charakterem do stołu i krzeseł. To dodatkowe miejsca siedzące dla gości, a także doskonałe miejsce do popołudniowego relaksu z filiżanką kawy i ciekawą lekturą.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...