Wyprawa po klucz Małgorzaty Borkowskiej. Co za debiut!

debiut selfpublishing

I stało się – debiut Małgorzaty Borkowskiej pt. „Wyprawa po klucz” już w sprzedaży! Książka ukazała się pod moim patronatem kilka tygodni temu. „Wyprawę po klucz” czytałam w pliku recenzenckim, więc z niecierpliwością oczekiwałam jej wydania. Byłam ciekawa, jak treść, która bardzo mi się spodobała, zostanie „zmaterializowana”. Przyznacie, że to bardzo udane wydanie:-) W mojej biblioteczce stoją trzy egzemplarze tej pięknej powieści. Dwie z nich chcę Wam podarować w konkursie. Ale najpierw kilka słów o tym, dlaczego ta powieść mogłaby Was zainteresować. 
 

Książki nie będę recenzować, ponieważ na blogu już była jej przedpremierowa recenzja, w której mogliście poznać moje zdanie na jej temat. Dziś chciałam wyeksponować jej wydanie oraz podpowiedzieć, dlaczego warto mieć tę książkę u siebie.

1. Self-publishing 

Małgorzata Borkowska nie chciała zdawać się na łaskę lub niełaskę wydawców. Chciała mieć wpływ na okładkę, jakość wydania, sposób promocji i – przede wszystkim mieć prawa autorskie do książki, której poświęciła kawałek życia. – Mimo że zaczęłam pisać dla samej pasji pisania, to wydało mi się to tak śmieszne, że stwierdziłam, że wolę rozpocząć przygodę z self-publishingiem – tak autorka komentowała fakt, że wydawnictwa płacą autorowi 8-10 proc. ceny książki i jeszcze zabierają licencję na książkę.

Pieniądze na wydanie książki zbierała za pośrednictwem portalu Polakpotrafi.pl… i zebrała więcej niż przypuszczała. To znaczy, że ludzie uwierzyli w tę książkę! Uwierz i Ty:-) P.S. Pamiętajcie, że w formie self-publishingu na rynek trafiają też wartościowe, dobre tytuły. Nie trzeba się bać self-publishingu.

książka dla młodzieży
Intrygująca okładka „Wyprawy po klucz”

2. Wartościowe treści

„Wyprawa po klucz” to książka, która zawiera wartościowe treści. Przenosi w świat fantastyczny, magiczny, pełen symboli znanych z historii literatury (warto „pobawić” się poszukiwanie odwołań), ale traktuje o roli wartości rodzinnych, wiary, ufności, prawdy i dobra. Główny motyw to podróż, podczas której toczy się walka dobra ze złem. Temat znany od wieków, na który napisano już wiele książek. Czym wyróżnia się ta spośród innych – przeczytajcie, a odpowiecie sobie sami.

ksiązka dla młodzieży
Jakie drzwi otwiera klucz z „Wyprawy…”?

3. Kawał przyjemnej lektury

Tak, kawał – dosłownie. „Wyprawa po klucz” to lektura licząca ok. 350 stron. Przyznacie, że rzadko zdarza się książka o takiej objętości i ciekawej treści. Można się w niej zaczytać, dać się wciągnąć w podróż do Krzywego Świata, popuścić wodze wyobraźni. No i ta okładka – co tu dużo mówić – jest niezła!

4. Odkrywanie ukrytych znaczeń

We wcześniejszej recenzji pisałam, że „Wyprawa po klucz” oddaje szacunek magicznemu wpływowi książek. Pojawia się w niej wątek Księgi, który ma kluczowe znaczenie w fabule. „Wyprawa po klucz” to książka o pisaniu, kreowaniu rzeczywistości słowem; nieograniczonych możliwościach autora, decydującego, w którym miejscu postawić kropkę.

książka dla młodzieży
Patroni medialni „Wyprawy po klucz”

5. Poznaj nowego autora

Każdego roku na rynku wydawniczym pojawiają się debiutanci. Jedni wkraczają pewnie, inni pojawią się i znikają. Branża jest trudna, niełatwo zaciekawić ludzi kolejną książką. Nie każdy debiutant dostaje dobrą promocję i reklamę. Małgorzata Borkowska miała mocne wejście, które sama sobie zapewniła, ale fakt, że wydanie książki wsparło sporo osób, mówi sam za siebie. Podejrzewam, że autorka jeszcze nas czymś zaskoczy. Może kolejną książką, zobaczymy.

Egzemplarz z dedykacją

UWAGA, KONKURS!
Do wygrania 2 egzemplarze „Wyprawy po klucz” z dedykacją Małgorzaty Borkowskiej.
1. Polub fanpage  Books and Babies i Wyprawy po klucz.
2. Odpowiedz na pytanie. Jakie drzwi otworzyłbyś, gdybyś miał magiczny klucz, i dlaczego akurat te? (liczę na Waszą kreatywność, długość wypowiedzi dowolna).
3. Odpowiedź podaj w komentarzu pod tym wpisem (możesz komentować jako „gość”, jeśli nie masz konta na Disqusie), podając swoje imię i nazwisko. Możesz wziąć udział w konkursie, komentując wpis konkursowy na fanpage’u.
4. Konkurs trwa od 26 kwietnia 2016r. do 3 maja 2016 r.
5. Książki wygrają dwie osoby, których odpowiedzi uznam za najciekawsze. Będzie to moja subiektywna opinia.
6. Wyniki zostaną ogłoszone 5 maja 2016 roku na fanpage’u bloga oraz w tym wpisie na blogu (edycja).
7. Zwycięzcy mają trzy dni na podanie na maila katarzyna.grzebyk@interia.eu adresu do wysyłki.
8. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Books and Babies, sponsorem – Małgorzata Borkowska.

Nagrody czekają!

You may also like...