Doktor Dolittle – dwa tomy bestsellerowej powieści Hugh Loftinga do wygrania!

"Doktor Dolitlle i jego zwierzęta:"

„Doktor Dolitlle i jego zwierzęta:”

Mam dla Was kolejny prezent! Dzięki Wydawnictwu Ibis z przyjemnością ogłaszam kolejny książkowy konkurs. Tym razem do wygrania są dwie bestsellerowe, cieszące się niesłabnącą popularnością od niemal stu lat powieści Hugh Loftinga. To „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” i „Cyrk doktora Dolittle”, książki którym wkrótce stukną setne urodziny. Pierwsza z powieści została wydana w 1920 roku (w Polsce w 1934 r.), druga – w 1924 roku (w Polsce w 1937 r.). Przeczytaj regulamin na końcu wpisu i weź udział w konkursie. To piękne ponadczasowe powieści, na których będą się uczyć kolejne pokolenia. Warto je mieć w swojej biblioteczce.

Mój syn właśnie czyta „Doktora Dolittle i jego zwierzęta”, gdyż jest to lektura w jego klasie (II klasa SP). Ja przeczytałam tę książkę kilkanaście dni temu. Rok temu czytałam ją w oryginale. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji jej czytać, to uwierz mi, że jest to książka ciekawa zarówno dla 9-latka, jak i dla 60-latka. Uniwersalne przesłanie, zabawne perypetie i ujmująca skromność głównego bohatera, który i dziś może być wzorem do postępowania dla dziecka – stanowią o sile tej powieści. Jest zabawna, refleksyjna, mądra, świetnie napisana.  To piękna historia o empatii, trosce o innych, bezinteresownej pomocy słabszym.

Czy wiecie jak powstała książka o sympatycznym doktorze? Jej powstanie było ponoć wynikiem refleksji autora, który służył w wojsku podczas I wojny światowej. W listach do rodziny często rysował różne rysunki; dużo też myślał o roli zwierząt, jaką pełnią podczas wojny. Te przemyślenia i listy pomogły mu wykreować postać lekarza, kochającego zwierzęta oraz rozmiłowanego w naukach przyrodniczych.

Znacie cały cykl powieści o sympatycznym doktorze Dolittle? Oto one w kolejności chronologicznej:

 • Doktor Dolittle i jego zwierzęta
 • Cyrk doktora Dolittle
 • Opera doktora Dolittle
 • Doktor Dolittle i zielona kanarzyca
 • Poczta doktora Dolittle
 • Podróże doktora Dolittle
 • Ogród zoologiczny doktora Dolittle
 • Największa podróż doktora Dolittle
 • Doktor Dolittle na Księżycu
 • Powrót doktora Dolittle
 • Doktor Dolittle i Tajemnicze Jezioro
 • Opowieści z Puddleby

Książki o doktorze Dolittle kupisz m.in. tutaj. Możesz je też wygrać w konkursie, więc dokładnie przeczytaj poniższy regulamin.

"Doktor Dolitlle i jego zwierzęta"

„Doktor Dolitlle i jego zwierzęta”

„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” i „Cyrk doktora Dolitlle” – konkurs!

Regulamin konkursu:

1.Organizatorem Konkursu jest blog katarzynagrzebyk.pl, a Fundatorem nagrody Wydawnictwo Ibis z siedzibą w Żychlinie.
2. Konkurs będzie prowadzony za pośrednictwem strony katarzynagrzebyk.pl
3. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna powyżej 18. roku życia, posiadająca adres zamieszkania na terenie Polski. Konkurs prowadzony będzie na terenie całej Polski, na podstawie niniejszego „Regulaminu konkursu”.
5. Konkurs rozpocznie się 24.03.2019r. poprzez publikację na blogu katarzynagrzebyk.pl postu konkursowego. Konkurs zakończy się 29.03.2019 r.
6. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi najpóźniej do 31.03.2019r., poprzez informację umieszczoną w treści posta konkursowego na blogu katarzynagrzebyk.pl oraz na fanpage’u bloga.
7. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne, a przystąpienie do niego oznacza akceptację regulaminu.
II.PRZEBIEG KONKURSU:
a. Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest pisemne udzielnie pod niniejszym postem odpowiedzi na pytanie „Kogo i dlaczego chcesz obdarować pakietem książek o doktorze Dolittle?”
b. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie kreatywności odpowiedzi, a także zgodności z treścią zadania konkursowego.
3. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, iż osoba nadsyłająca:
a. akceptuje warunki Regulaminu Konkursu. Nieprzestrzeganie regulaminu może skutkować wykluczeniem uczestnika z udziału w konkursie.
b. Wyraża zgodę na wykorzystanie zamieszczonego zgłoszenia w celach marketingowych przez Organizatora Konkursu. Wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883);
c. Jest autorem/autorką przesłanych zgłoszeń.
4. Konkurs nie podlega przepisom ustawy o grach hazardowych.
III. ODPOWIEDZIALNOŚĆ
1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za:
a. Sposób, w jaki Użytkownicy Serwisu korzystają z udostępnionej im w Serwisie powierzchni wirtualnej, ani za jakiekolwiek wynikłe z tego skutki.
b. Szkody spowodowane przez treści zamieszczone przez uczestników w Serwisie.
c. Jakiekolwiek problemy związane z działaniem Serwisu Facebook.com.
2. Wszelkie roszczenia Użytkowników Serwisu z tytułów wymienionych wyżej są wyłączone z odpowiedzialności Organizatora. Użytkownik wyraża zgodę na zwolnienie Organizatora od wszelkich roszczeń osób trzecich powstałych w związku z korzystaniem przez użytkownika z Serwisu.
IV. NAGRODY
1.Autor najciekawszego komentarza otrzyma egzemplarze książek „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” i „Cyrk doktora Dolittle”.
2. Zwycięzca ma 3 dni na przekazanie danych do wysyłki nagrody. Przekazane dane nie będą nigdzie udostępnianie, a po przesłaniu nagrody zostaną wykasowane.
3. Nie ma możliwości wymiany nagrody na jej równowartość pieniężną. Nie ma możliwości przeniesienia praw do nagrody na inną osobę.
V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za: zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Konkursu, których nie był w stanie przewidzieć lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku niedopełnienia przez Uczestnika wszystkich warunków wzięcia udziału w konkursie lub w przypadku niedoręczenia Uczestnikowi nagrody spowodowanego niepodaniem lub błędnym podaniem przez Uczestnika danych adresowych. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem Konkursu zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.


EDYCJA, 31 marca

Książki wygrywa Dominika Jastrzębska, gratuluję!

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...