Doktor Dolittle – dwa tomy bestsellerowej powieści Hugh Loftinga do wygrania!

"Doktor Dolitlle i jego zwierzęta:"

„Doktor Dolitlle i jego zwierzęta:”

Mam dla Was kolejny prezent! Dzięki Wydawnictwu Ibis z przyjemnością ogłaszam kolejny książkowy konkurs. Tym razem do wygrania są dwie bestsellerowe, cieszące się niesłabnącą popularnością od niemal stu lat powieści Hugh Loftinga. To „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” i „Cyrk doktora Dolittle”, książki którym wkrótce stukną setne urodziny. Pierwsza z powieści została wydana w 1920 roku (w Polsce w 1934 r.), druga – w 1924 roku (w Polsce w 1937 r.). Przeczytaj regulamin na końcu wpisu i weź udział w konkursie. To piękne ponadczasowe powieści, na których będą się uczyć kolejne pokolenia. Warto je mieć w swojej biblioteczce.

Mój syn właśnie czyta „Doktora Dolittle i jego zwierzęta”, gdyż jest to lektura w jego klasie (II klasa SP). Ja przeczytałam tę książkę kilkanaście dni temu. Rok temu czytałam ją w oryginale. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji jej czytać, to uwierz mi, że jest to książka ciekawa zarówno dla 9-latka, jak i dla 60-latka. Uniwersalne przesłanie, zabawne perypetie i ujmująca skromność głównego bohatera, który i dziś może być wzorem do postępowania dla dziecka – stanowią o sile tej powieści. Jest zabawna, refleksyjna, mądra, świetnie napisana.  To piękna historia o empatii, trosce o innych, bezinteresownej pomocy słabszym.

Czy wiecie jak powstała książka o sympatycznym doktorze? Jej powstanie było ponoć wynikiem refleksji autora, który służył w wojsku podczas I wojny światowej. W listach do rodziny często rysował różne rysunki; dużo też myślał o roli zwierząt, jaką pełnią podczas wojny. Te przemyślenia i listy pomogły mu wykreować postać lekarza, kochającego zwierzęta oraz rozmiłowanego w naukach przyrodniczych.

Znacie cały cykl powieści o sympatycznym doktorze Dolittle? Oto one w kolejności chronologicznej:

 • Doktor Dolittle i jego zwierzęta
 • Cyrk doktora Dolittle
 • Opera doktora Dolittle
 • Doktor Dolittle i zielona kanarzyca
 • Poczta doktora Dolittle
 • Podróże doktora Dolittle
 • Ogród zoologiczny doktora Dolittle
 • Największa podróż doktora Dolittle
 • Doktor Dolittle na Księżycu
 • Powrót doktora Dolittle
 • Doktor Dolittle i Tajemnicze Jezioro
 • Opowieści z Puddleby

Książki o doktorze Dolittle kupisz m.in. tutaj. Możesz je też wygrać w konkursie, więc dokładnie przeczytaj poniższy regulamin.

"Doktor Dolitlle i jego zwierzęta"

„Doktor Dolitlle i jego zwierzęta”

„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” i „Cyrk doktora Dolitlle” – konkurs!

Regulamin konkursu:

1.Organizatorem Konkursu jest blog katarzynagrzebyk.pl, a Fundatorem nagrody Wydawnictwo Ibis z siedzibą w Żychlinie.
2. Konkurs będzie prowadzony za pośrednictwem strony katarzynagrzebyk.pl
3. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna powyżej 18. roku życia, posiadająca adres zamieszkania na terenie Polski. Konkurs prowadzony będzie na terenie całej Polski, na podstawie niniejszego „Regulaminu konkursu”.
5. Konkurs rozpocznie się 24.03.2019r. poprzez publikację na blogu katarzynagrzebyk.pl postu konkursowego. Konkurs zakończy się 29.03.2019 r.
6. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi najpóźniej do 31.03.2019r., poprzez informację umieszczoną w treści posta konkursowego na blogu katarzynagrzebyk.pl oraz na fanpage’u bloga.
7. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne, a przystąpienie do niego oznacza akceptację regulaminu.
II.PRZEBIEG KONKURSU:
a. Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest pisemne udzielnie pod niniejszym postem odpowiedzi na pytanie „Kogo i dlaczego chcesz obdarować pakietem książek o doktorze Dolittle?”
b. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie kreatywności odpowiedzi, a także zgodności z treścią zadania konkursowego.
3. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, iż osoba nadsyłająca:
a. akceptuje warunki Regulaminu Konkursu. Nieprzestrzeganie regulaminu może skutkować wykluczeniem uczestnika z udziału w konkursie.
b. Wyraża zgodę na wykorzystanie zamieszczonego zgłoszenia w celach marketingowych przez Organizatora Konkursu. Wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883);
c. Jest autorem/autorką przesłanych zgłoszeń.
4. Konkurs nie podlega przepisom ustawy o grach hazardowych.
III. ODPOWIEDZIALNOŚĆ
1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za:
a. Sposób, w jaki Użytkownicy Serwisu korzystają z udostępnionej im w Serwisie powierzchni wirtualnej, ani za jakiekolwiek wynikłe z tego skutki.
b. Szkody spowodowane przez treści zamieszczone przez uczestników w Serwisie.
c. Jakiekolwiek problemy związane z działaniem Serwisu Facebook.com.
2. Wszelkie roszczenia Użytkowników Serwisu z tytułów wymienionych wyżej są wyłączone z odpowiedzialności Organizatora. Użytkownik wyraża zgodę na zwolnienie Organizatora od wszelkich roszczeń osób trzecich powstałych w związku z korzystaniem przez użytkownika z Serwisu.
IV. NAGRODY
1.Autor najciekawszego komentarza otrzyma egzemplarze książek „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” i „Cyrk doktora Dolittle”.
2. Zwycięzca ma 3 dni na przekazanie danych do wysyłki nagrody. Przekazane dane nie będą nigdzie udostępnianie, a po przesłaniu nagrody zostaną wykasowane.
3. Nie ma możliwości wymiany nagrody na jej równowartość pieniężną. Nie ma możliwości przeniesienia praw do nagrody na inną osobę.
V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za: zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Konkursu, których nie był w stanie przewidzieć lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku niedopełnienia przez Uczestnika wszystkich warunków wzięcia udziału w konkursie lub w przypadku niedoręczenia Uczestnikowi nagrody spowodowanego niepodaniem lub błędnym podaniem przez Uczestnika danych adresowych. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem Konkursu zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.


EDYCJA, 31 marca

Książki wygrywa Dominika Jastrzębska, gratuluję!

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem mamą dwójki dzieci oraz żoną żołnierza. Od 12 lat zawodowo "bawię się" słowem - jestem dziennikarką, redaktorem i korektorem tekstów. Mieszkam w małej wsi na Podkarpaciu. Czasem piszę wiersze i opowiadania. Czytasz właśnie mój lifestylowy blog o literaturze, dziennikarstwie i rodzinie. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie"

You may also like...

 • Jeden z moich ulubionych bohaterów z dzieciństwa, bo ja wówczas chciałam zostać albo pisarką, albo weterynarzem 😉 Ale mamy książki w domu, więc walkę konkursową pozostawię innym 🙂

  • Przyznaję się, że z dzieciństwa nie pamiętam tej książki:-( Rok temu czytałam ją w oryginale, a teraz po polsku;-) Jest świetna!

 • Chcę nim obdarować moją córkę, fankę wielu książek! Znam dr Dolittle i chciałbym by poznała go również moja córka, a potem moi chrzesniacy 🙂
  Akceptuje wszelkie warunki konkursu i wyrażam potrzebne zgody 🙂

 • Sylwia Indycka-Rosół

  Książki z przyjemnością przezytałabym mojej córce. Czytamy co wieczór. Emila chętnie korzysta ze zdobyczy z mojego dzieciństwa. Lubimy między innymi Mikołajka, Plastusia, Dzieci z Bullerbyn. Jestem pewna, że i Dollitle przypadłby 7-latce do gustu;)

  • Sylwia, dziękuję za udział w konkursie;-) Tym razem się nie udało, ale zapraszam, będzie następny konkurs z powieściami Hanny Ożogowskiej;-)

 • Karina Szkutnik

  Od najmłodszych lat uczę miłości i szacunku do zwierząt moje córeczki. To dla nich walczę o te książeczki by móc dalej czynić swoje za pomocą dobrych lektur.
  https://uploads.disquscdn.com/images/ff3ea1cb6b83c515da5df80e6460dff4e01a30d4ad0f1eddc50c08bcfadab965.jpg

 • Marta Aleksińska

  Książki podaruje mojemu tacie-dziadkowi moich dzieci. Niestety dziadek nie potrafi nawiązać kontaktu z wnukami a wiem że bardzo by chcial. Tata jest z zawodu weterynarzem więc może wspólne czytanie o rzeczach na których się zna pomoże mu nawiazan nić porozumienia z wnukami. Trzymam mocno kciuki.

  • Dziękuję za udział w konkursie:-) Zapraszam do następnego, będzie niebawem:-)

 • Marta Jagoda

  Książki chciałabym podarować (i przeczytać) moim synom. Jako dziecko spędzałam bardzo dużo czasu w bibliotece, to był mój drugi dom, czytałam wszędzie i o każdej porze. Cykl o doktorze Dolittle należy do książek, które najbardziej zapadły mi w pamięć i przywołują wspomnienia z dzieciństwa. Chciałabym, żeby moi chłopcy też poznali tą piękną historię. Być może kiedyś, już jako dorośli ludzie, będą wspominać z uśmiechem doktora Dolittle i bezcenne chwile spędzane na wspólnym czytaniu 🙂

  • Dziękuję za udział w konkursie:-) Zapraszam do kolejnego, będzie niebawem;-)

 • Renata Przybysz

  Chciałabym podarować te książki mojemu mężowi, który ode mnie usłyszał o doktorze Dollitle i z zasafscynowaniem przeczytał ” Doktor Dollitle i Tajemnicze Jezioro” obalając mit, że to ksiązki wyłącznie dla dzieci. Sama chętnie wracam do tych opowieści. Pełnych ciepła, humoru, mądrości. Chciałabym, by mąż mając te sliczne wydania oderwał się od trosk zagłębił w tym fenomenalnych opowieściach

 • Justyna

  Książki o doktorze Dolittle pamiętam z dzieciństwa, pozyczałam w naszej małej, wiejskiej bibliotece. Wydania miały swoje lata, pożółkłe papier, czasem brakowało kilku stron, były „zaczytane”. Zestaw książek chciałabym podarować mojemu prawie 7letniemu synowi, aby nie umknęła mu przy lekturze nawet jedna strona, bo książki są bardzo wartościowe i ponadczasowe.

  • Dziękuję za udział w konkursie;-) Niebawem będzie następny;-)

 • Anna Storman

  Chciałabym obdarować tymi książkami moje dzieci: 10l, 8l i 6l. Od najmniejszych lat uwielbiają zwierzęta pod każdym względem, uwielbiają się z nimi bawić i opiekować. Plusem tego wszystkiego jest to, że mieszkamy na wsi, a do dziadka który ma gospodarstwo mamy naprawdę blisko, więc styczność ze zwierzętami moje dzieci mają na co dzień. Córka 10 l. zadeklarowała, że chce zostać w przyszłości weterynarzem i pomagać zwierzaczkom tym które są opuszczone i nie mają własnego domku. Sama też oglądałam film o doktorze Dolitlle, ale książki jeszcze nie miałam okazji przeczytać, sama okładka bardzo przyciąga aby po nią sięgnąć 🙂 ://uploads.disquscdn.com/images/94c3ac8a2e71a761ff4714e1e61287202a032ddd4c43c9e21af7c90221dbb208.jpg

  • Dziękuję za udział w konkursie;-) Niebawem będzie następny, z powieściami Hanny Ożogowskiej;-)

 • Magdalena Faltyn

  Chciałabym podarowac te książki mojemu synowi Danielowi 9 lat…który uwielbia czytać książki, zwłaszcza o zwierzętach, bo jego marzenie jak będzie duży to zostać weterynarzem. Myślę, że przygody słynnego doktorka moglyby go ” zaczarować ” i wprowadzić w świat zwierząt .

 • Dominika Jastrzębska

  Książki o moim ulubionym bohaterze literackim z dzieciństwa podarowałabym sobie i synkowi, bo na pewno zapoznam go z przygodami Doktora Dolittle. W dzieciństwie czytanie ksiażek oprócz zabawy z przyjaciółmi stanowiło moją najwiekszą rozrywkę. Jako dziecko bibliotekarki miałam naprawdę nieograniczony dostęp do wielu ciekawych powieści,cykli i opowiadań z których największe i niezapomniane wrażenie zrobiły na mnie książki o Doktorze Dolittle,lekarzu z niezwykłą umiejętnością posługiwania się językiem zwierząt. Uwielbiałam tę postać i przygarniane przez niego zwierzęta,którym po latach cierpień zapewniał spokojne lokum, bezpieczeństwo i opiekę na resztę życia. Z wielką uwagę śledziłam jego przygody i liczne wojaże oraz tarapaty w jakie wpadał, a z których dzięki sprytowi i znajomości języka zwierząt udało mu się zawsze szczęśliwie wykaraskać. Książki o doktorze Dolittle czytałam wielokrotnie i zawsze wspominam je z wielkim sentymentem a fajnie byoby mieć je w zbiorach prywatnej biblioteczki by czytać sobie i mojemu dziecku.

  • Gratuluję wygranej:-) Proszę o kontakt w sprawie wysyłki.

   • Dominika Jastrzębska

    Dzień dobry,dziękuję za wytypowanie mojej odpowiedzi. Prosze przesłać książki na adres: Dominika Jastrzębska,14-407 Godkowo, Szymbory 8,tel. 504534744
    Pozdrawiam,

    • Dziękuję;-) W celu ochrony twoich danych osobowych pozwoliłam sobie edytować komentarz, usuwając z niego dane. Przesyłka trafi pod wskazany adres:-)

 • Jola Jendernal

  Ja podarowałabym te książki moim dzieciom, wielkim miłośnikom zwierząt. Szczególnie książki o zwierzętach upodobał sobie syn. Z wielkim zaangażowaniem szuka w bibliotece książek o zwierzętach, szczególnie tych dzikich. Jedna z takich książek bardzo go zmotywowała do nauki samodzielnego czytania. Ten zestawik byłby świetną nagrodą za tę ciężką pracę. Oczyma wyobraźni widzę jego radość.