Nasz kalendarz adwentowy 2017 – minimalizm, zadania i prezenty

Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy

Mamy go i my! Kalendarz adwentowy z drobnymi upominkami, zadaniami i cytatami. Nasz kalendarz jest prosty, minimalistyczny, a jego celem jest przygotowanie dzieci na narodziny Pana Jezusa. W środku znalazły się małe niespodzianki, liściki z zadaniami oraz sentencjami. Zrobiłam go w dwie godziny w ostatniej chwili. Nie jest idealny, ale dzieci i tak są nim zachwycone.

Choć inspiracji na tegoroczny kalendarz szukałam od dawna, to robiłam go w ostatniej chwili. W sobotę wieczorem przed pierwszym dniem adwentu. Drukowałam, wycinałam, przyklejałam, wkładałam prezenty i zadania. Zdążyłam przed północą:-) Oczywiście, kilka rzeczy miałam kupionych wcześniej, ale większość z użytych przedmiotów miałam w domu.

Nasz ubiegłoroczny kalendarz wyglądał tak:

Kalendarz adwentowy 2016

Kalendarz adwentowy 2016

W tym roku postawiałam na inną kolorystykę. Na na blogu lecibocian.pl znalazłam piękną pastelową miętową grafikę z kalendarzem adwentowym, a że miałam serwetki w tym kolorze, wybór był prosty. Do wykonania kalendarza użyłam:

 • koszyka wielkanocnego
 • pastelowych świątecznych serwetek
 • torebek śniadaniowych
 • wstążki w kolorze malinowym
 • szablonów świątecznych, które pobrałam ze strony http://lecibocian.pl/
 • kleju Magic, nożyczek
Kalendarz adwentowy 2017

Kalendarz adwentowy 2017

Ponieważ nie wyobrażam sobie, że dzieci będą codziennie jeść przetworzone słodycze, do środka włożyłam:

 • zabawki
 • ozdoby świąteczne
 • jest też 3 lub cztery paczki ze słodyczami 🙂
 • liściki z zadaniami do wykonania
 • liściki z cytatami
Kalendarz adwentowy DIY

Kalendarz adwentowy DIY

Euforię, którą w dzieciach wzbudza codzienne otwieranie paczek kalendarza adwentowego, można porównać do wizyty świętego Mikołaja. Ich radość jest tak duża, że aż serce rośnie, a słowa „jesteś najlepszą mamą na świecie” to najpiękniejsza nagroda za wszelki wysiłek.

Mam nadzieję, że niespodzianki z kalendarza adwentowego, wspólne pieczenie i dekorowanie pierników, ubieranie choinki i szykowanie własnoręcznie robione ozdoby świąteczne będą tym wspomnieniem z dzieciństwa, do których Radosław i Marlena będą wielokrotnie wracać w swoim dorosłym życiu i opowiadać o nich swoim dzieciom i wnukom.


My też mamy swój kalendarz adwentowy.

Biblijny kalendarz adwentowy

Biblijny kalendarz adwentowy

Pobrałam go od Marleny, która prowadzi blog http://mamysie.pl/. Po prostu wydrukowałam go, a naszym zadaniem jest czytanie fragmentów Pisma Świętego.

Czy macie kalendarze adwentowe? Gotowe czy samodzielnie robione?

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem mamą dwójki dzieci oraz żoną żołnierza. Od 12 lat zawodowo "bawię się" słowem - jestem dziennikarką, redaktorem i korektorem tekstów. Mieszkam w małej wsi na Podkarpaciu. Czasem piszę wiersze i opowiadania. Czytasz właśnie mój lifestylowy blog o literaturze, dziennikarstwie i rodzinie. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie"

You may also like...