Książki, które możesz podarować na walentynki

ksiazki na walentynki

Walentynki… Lubimy je lub nie, świętujemy lub nie, ale wszyscy wiemy, że takie święto istnieje. Skoro już istnieje, to może warto podarować bliskiej osobie – zamiast pluszowego misia, poduszki w kształcie serca książkę? Wszak książka, odpowiednio dobrana do gustu czytelniczego, może być całkiem miłym prezentem. Jaką książkę podarować na walentynki? Romans? New adult? Poezję? A może coś z klasyki? 

Jaką książkę podarować na walentynki?

Najpierw zorientuj się, jakie książki lubi bliska Ci osoba. Nie sugeruj się podpowiedziami z sieci, nie szukaj „książki idealnej na walentynki”. Takiej nie ma. Są różne historie miłosne, różni czytelnicy i różne gusta. Pamiętaj też, że niektóre książki są szczególnie nachalnie promowane jako absolutny hit lub „historia, która wzruszyła ludzi na całym świecie”. Łatwo tu o rozczarowania. Najlepszym rozwiązaniem jest wybadanie gustu. Nic bardziej sensownego nie mogę Ci doradzić.

Jeśli nie orientujesz się w guście bliskiej osoby, nie znasz się na nowościach wydawniczych, a chcesz podarować piękną opowieść o miłości, koniecznie zajrzyj do listy 100 najpiękniejszych książek o miłości,  którą razem ze mną stworzyło 30 blogerek. Myślę, że znajdziesz tu odpowiedni tytuł. Obszerna lista, prawda? Jest z czego wybierać!

A teraz podam Ci kilka tytułów, które (moim zdaniem) świetnie sprawdzą się w roli upominku na walentynki. Każdą z polecanych niżej książek przeczytałam. Kolejność jest alfabetyczna.

 1. Ania z Zielonego Wzgórza, L. Maud Montgomery
 2. Anna Karenina, L. Tołstoj
 3. Błękitny zamek, L.M. Montgomery
 4. Ciemna strona miłości, Rafik Schami
 5. Dama Kameliowa, A., Dumas (syn)
 6. Kobiety z Czerwonych Bagien, Grażyna Jeromin-Gałuszka
 7. Kolor jej serca, Barbara Mutch
 8. Lalka, Bolesław Prus
 9. Madame, Antoni Libera
 10. Mansfield Park, Jane Austen
 11. Mistrz i Małgorzata, M. Bułhakow
 12. Nie zapomnij mnie, Grażyna Jeromin-Gałuszka
 13. Pani Bovary, Gustaw Flaubert
 14. P.S. Kocham Cię, C. Ahern
 15. Pola, Magdalena Zimny-Louis
 16. Poezje Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej
 17. Poezje Haliny Poświatowskiej
 18. Rok magicznego myślenia, Joan Didion
 19. Romeo i Julia, W. Shakespeare
 20. Sto lat samotności, G. G. Marquez
 21. Tysiąc wspaniałych słońc, Khaled Hosseini
 22. Wielki Gatsby, F.S. Fitzgerald
 23. Wichrowe wzgórza, E. Bronte
 24. Zanurzeni w wielki błękit, Pipin Ferreras
 25. Złoty sen, Grażyna Jeromin-Gałuszka

Którą z nowości wydawniczych o miłości, polecilibyście mi? Ostatnio nie czytałam żadnej wciągającej historii miłosnej (czytałam felietony Eco, jedną nieudaną powieść fantasy, kryminał oraz publikację naukową o mojej gminie), więc z chęcią skorzystam z Waszych poleceń i sama sobie sprawię prezent (bo od męża prezent już dostałam:-).

Natomiast prezent walentynkowy ode mnie prezentował się tak;-)

ciasto

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...