„Podniebna pieśń” Abi Elphinstone. Mroźna, mądra i wciągająca

"Podniebna pieśń" A. Elphinstone

„Podniebna pieśń” A. Elphinstone

W mroźnej scenerii krainy zwanej Erkenwald, toczy się akcja znakomitej powieści dla dzieci i młodzieży pt. „Podniebna pieśń”. Napisała ją Abi Elphinstone, pisarka, która wiele w życiu przeżyła i może dlatego emocje, jakimi obdarzyła swoich bohaterów, są bardzo autentyczne. Książkę wydało Wydawnictwo Wilga.

„Podniebna pieśń” to poruszająca historia, która z pewnością przypadnie do gustu młodym czytelnikom. Wartka akcja, bohaterowie obdarzeni nadprzyrodzonymi zdolnościami i fantastycznie nakreślona sceneria nieistniejącego Erkenwaldu sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać.

Mnie szczególnie spodobała się postać pierwszoplanowej bohaterki Eski. Drobnej, wątłej, zagubionej dziewczynki, której autorka nie potraktowała stereotypowo  i nie przypisała jej schematycznych cech. Eska jest eteryczna, delikatna, a nawet wykazuje się słabością, jednak pod wpływem pewnych zdarzeń, przechodzi niesamowitą przemianę.

Dzielnie stawia czoło przeciwnościom losu, przeżywa niebezpieczne przygody, walczy, staje oko w oko ze śnieżnymi potworami, zmaga się z odtrąceniem, a wreszcie staje się odważną, samodzielną dziewczynką. To dobry przykład, który może uświadomić młodemu czytelnikowi, że w każdym, niezależnie od wieku, płci i postury, drzemią ogromne możliwości oraz siła.

„Podniebna pieśń” – Eska, czyli wielka siła w małej dziewczynce

Eska, mimo drobnej postury, jest obdarzona darem Bogów Niebios. Jej mocą jest głos, który może uratować Erkenald od zagłady, ale poluje na niego zła Królowa Lodu. Aby wydobyć z dziewczynki cenny głos, Królowa więzi ją w swoim zamku, w którym przebywają przymusowo także inni mieszkańcy Erkenwaldu. Jednak pewnego dnia do zamku zakrada się chłopiec o imieniu Filnt. Flint chce – przy pomocy magicznych wynalazków – uwolnić swoją mamę, ale wskutek nieprzewidzianych zdarzeń, ratuje Eskę.

"Podniebna pieśń" A. Elphinstone

„Podniebna pieśń” A. Elphinstone

Choć na początku nie pałają do siebie sympatią, wkrótce stają się przyjaciółmi. W mroźnej krainie, która wymiera i gdzie brakuje życzliwych ludzi, są zdani na siebie. Chcąc nie chcąc, stają się nierozłączni i razem udają się na poszukiwanie ukrytego, legendarnego Lodowego Rogu. Róg ten w połączeniu z głosem Eski może powstrzymać niecne plany Królowej Lodu.

Jak brzmi Podniebna pieśń?

Czy odnajdą Lodowy Róg?

Czy Esce uda się uratować Erkenwald od zagłady niebezpiecznej Królowej Lodu?

Czy czytelnik może liczyć na happy end?

Sięgnijcie po tę napisaną z wielką pasją powieść. Fantastyczna wyobraźnia autorki zaowocowała wspaniałą historią. Warto, by trafiła do młodego czytelnika, gdyż przekazuje wartości, które są ważne dla każdego człowieka, niezależnie od jego rasy, wyznania czy kraju zamieszkania. To poczucie więzi ze społecznością i rodziną, przyjaźń, lojalność, dotrzymywanie danego słowa, uczciwość. Przy tym jest to powieść niezwykle wciągająca. Czytając ją, już wyobrażałam sobie jej ekranizację.


Książkę kupisz tutaj w promocyjnej cenie 🙂

Polecam!

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...