W nowej szkole – personalizowana książka dla Twojego dziecka + konkurs!

bajka terapeutyczna o szkole

Pierwsze dni w szkole bywają trudne. Nawet jeśli dziecko tego nie okazuje, w jego głowie kłębi się stado myśli i obaw dotyczących ogromnej zmiany w jego życiu. Czy odnajdzie się w nowym środowisku? Czy zaakceptują go rówieśnicy? Czy poradzi sobie bez rodziców? Jak je przygotować? Jednym ze sposobów oswajania dziecka z nową rzeczywistością jest czytanie bajek terapeutycznych, takich jak np.  „W nowej szkole” autorstwa psycholog Alicji Niemierko-Pająk. To nowość wydawnicza, dość oryginalna: można ją personalizować, dzięki czemu Twoje dziecko staje się bohaterem książki.

Książka „W nowej szkole” powstała specjalnie z myślą o dzieciach idących do szkoły. Opowiada ona o dziecku, które za kilka dni rozpocznie szkołę i trochę się cieszy z tego powodu, ale też trochę się boi. Czuje strach przed czymś nowym. Kiedy dziecko zasypia, we śnie spotyka stracha, który… również się boi. Dziecko i strach przyzwyczajają się do siebie i… Co dalej, dowiecie się z książki:-)

Historia jest napisana w formie bajki terapeutycznej. Cóż to takiego?

O bajkoterapii pisałam na blogu dwukrotnie, najpierw recenzowałam „Bajkoterapię”, potem przeprowadziłam  wywiad z Katarzyną Klimowicz, psychologiem i terapeutką, stosującą bajkoterapię w praktyce, która powiedziała:

„Bajkoterapia jest specyficzną terapią. Nie trzeba posiadać nie wiadomo jakiego doświadczenia ani rozległej wiedzy, żeby ją stosować w terapii. Jest to metoda bardziej edukacyjna, w której chodzi o to, żeby za pomocą opowieści pokazać dzieciom świat emocji, to jak on jest skonstruowany, to że emocje istnieją i ewentualnie, jak powinny sobie radzić z sytuacjami, które są emocjonalnie trudne”.

Taką sytuacją emocjonalnie trudną są pierwsze dni w szkole. Sięgając po ton moralizatorski rodzice próbują w przeróżny sposób wytłumaczyć dziecku nową sytuację, z tym, że większość tych tłumaczeń często nie dociera do dziecka. Może więc spróbować bajki terapeutycznej, w której na moralizatorstwo i dydaktyzm nie ma miejsca? Za to jest historia, która do złudzenia przypomina historię Twojego dziecka. Czytając, trafiliśmy na wiele opisów sytuacji związanych ze szkołą, które nasz syn już przeżył, bo resztę pewnie przeżyje za rok.

bajki terapeutyczne dla przedszkolaków

Radek i jego personalizowana książka

Bajka „W nowej szkole” właśnie w taki naturalny sposób oswaja dziecko z nowym otoczeniem. Uczy dziecko nazywać, rozpoznawać i rozumieć emocje; nie krytykuje ich, nie mówi, że są złe czy niepotrzebne. Uświadamia im, że inne dzieci także mają podobne problemy. Przy tym jest starannie wydana, ciekawie ilustrowana
„W nowej szkole” to niewielka książeczka (ok. 40 stron tekstu plus strony na notatki). Na początku wydawało mi się, że w porównaniu z ceną, jest zbyt skromna objętościowo i nawet podzieliłam się tą uwagą z wydawnictwem. Kiedy ponownie oceniałam książkę, doszłam do wniosku, że akurat objętość ma tu trzeciorzędne znaczenie. Bajka też nie może trwać w nieskończoność, a najważniejszy jest tekst napisany przez specjalistkę, która ma spore doświadczenie w pracy z dziećmi jako psycholog.

bajka terapeutyczna W nowej szkole

Dodatkowym atutem jest możliwość personalizowania książki. Po złożeniu zamówienia, można wysłać imię i nazwisko dziecka oraz dołączyć jego zdjęcie, które znajdzie się na karcie tytułowej. Imię dziecka będzie pojawiać się wszędzie tam, gdzie autorka mówi o głównym bohaterze. Więcej o książce dowiecie się ze strony O mnie bajka.

Egzemplarz Radka dodatkowy jest opatrzony dedykacją od nas, rodziców oraz od wydawnictwa, z cytatem „Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym” (Heraklit z Efezu).

Polecam Wam tę książkę, którą polecają pedagodzy, psycholodzy, dyrektorzy przedszkoli oraz Fundacja ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. 

UWAGA, konkurs!

Wygraj personalizowaną książkę „W nowej szkole” dla Twojego dziecka!

Regulamin konkursu:

  1. Odpowiedz na pytanie: Gdybyś to ty właśnie rozpoczynał/a naukę w nowej szkole, czego byś sobie życzył/a? Jakie miałbyś oczekiwania? Jakie obawy?
  2. Odpowiedź wpisz w komentarzu pod wpisem lub pod wpisem dotyczącym tej książki na fanpage’u bloga na Facebooku. Na odpowiedzi czekam do poniedziałku, 13 września, do północy.
  3. Wyniki ogłoszę w środę, 15 września na fanpageu oraz tu, edytując wpis.
  4. Będzie mi miło, jeśli polubisz fanpage mojej strony albo polecisz ją innym, ale nie jest to warunek konieczny.
  5. Jeszcze milej mi będzie, jeśli udostępnisz mój wpis, ale nie jest to warunek konieczny.
  6. Wygrywają trzy osoby. Autor odpowiedzi, która najbardziej mi się spodoba, wygrywa personalizowaną bajkę. Autorzy dwóch kolejnych odpowiedzi, które wyróżnię, otrzymają 50 proc. rabatu na zakup książki.
  7. Zwycięzcy mają dwa dni na potwierdzenie chęci przyjęcia wygranej i zgłoszenie mi swoich danych do korespondencji.
  8. Za wysyłkę książek odpowiada Wydawnictwo kUFFerek. Wysyłka tylko na terenie Polski.
  9. Organizatorem konkursu jestem ja oraz Wydawnictwo kUFFerrek.

Do dzieła, czekam na Wasze komentarze!

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...