„Ratownicy czasu” Justyny Drzewickiej. Przygodowa seria dla młodzieży

"Ratownicy czasu" J. Drzewicka

„Ratownicy czasu” J. Drzewicka

„Ratownicy czasu” Justyny Drzewickiej  – mam przyjemność zaprezentować wam ciekawą serię książek przygodowych dla młodzieży. To nowość na rynku wydawniczym, która już przypadła do gustu młodym czytelnikom. Niesamowite przygody, wartka akcja, szczypta fantastyki i trochę historii – to musi się spodobać i musi porwać. Tekst przeplatany jest zabawnymi rysunkami, a na końcu książki coś rzadko spotykanego w literaturze dla dzieci i młodzieży – bibliografia!

Podróże w czasie to wątek, jaki od lat z powodzeniem przewija się w przygodowych książkach dla młodzieży. Obecny jest także w nowej serii powieści Justyny Drzewickiej zatytułowanej „Ratownicy czasu” i to zapewne jest klucz do zjednania sobie przychylności młodego czytelnika.

„Ratownicy czasu” – tom I – podróż do XV-wiecznej Bolonii

W pierwszej części serii poznajemy dwójkę współczesnych nastolatków – Sarę i Daniela.  Zostają oni zabrani „w podróż do przeszłości przez sympatycznego nicponia z 2118 roku. Można by go nazwać humanoidem, gdyby nie to, że ma postać kota o osobowości na pół kociej, na pół „nastoletniej”. To nie działanie czarów – podróż w czasie jest możliwa dzięki technologii z czasów kota”.

Sara i Daniel udają do Bolonii końca XV wieku, gdzie studiuje… Mikołaj Kopernik. Tak postać historyczna, którą tutaj poznajemy z nieco innej strony. Sara i Daniel nie potrafią odmówić sobie podróży:

 „fascynuje ich świat, który znają tylko z filmów i książek, ale chcą też zerknąć na prawdziwego Kopernika, z krwi i kości, a nie sztywną i pozbawioną życia postać patrona ich szkoły/ Przygoda, która miała przyjemna i bezpieczna, okazuje się skomplikowana wskutek lekkomyślności kota, który ściąga do oprogramowania wirus, co zmienia nie tylko przeszłość, ale też piętrzy przeszkody uniemożliwiające bohaterom powrót do domu, do swoich czasów. Od ich pomysłowości, odwagi i determinacji zależy nie tylko sukces misji powrotnej, ale też przyszłość Mikołaja Kopernika, który bez pomocy trójki archeoturystów nie zostanie astronomem”.

"Ratownicy czasu" J. Drzewicka

„Ratownicy czasu” J. Drzewicka

„Ratownicy czasu” – fikcja, fantastyka i historia

Zanim za sprawą bohaterów przeniesiecie się w fascynujący piętnasty wiek, czeka was wstęp. Spotkałam się z opiniami, iż jest on nieco przydługawy, a nawet nużący, jednak nie zniechęcajcie się tym. Wkrótce czeka was naprawdę intrygująca i niesamowita podróż i zapoznanie z młodym Mikołajem Kopernikiem.

Ciekawe jest to, że na kartach powieści pomiędzy fikcję literacką Justyna Drzewicka wplotła liczne odniesienia do faktów historycznych, miejsc oraz przedmiotów. Książka jest nie tylko ciekawa, ale ma duży walor edukacyjny. Jeśli zainteresować młodzież historią, to w sposób taki jak Justyna Drzewicka.

"Ratownicy czasu" j. Drzewicka

„Ratownicy czasu” J. Drzewicka

„Ratownicy czasu” tom II „Nad wodami Nilu”

Druga część serii (premiera w maju) jest nie mniej interesująca. Nasi bohaterowie przenoszą się do… starożytnego Egiptu. I ta właśnie część bardzo mi się podobała, choćby dlatego że kiedyś bardzo fascynowałam się starożytnym Egiptem. Książkę wzbogacają humorystyczne, komiksowe rysunki autorstwa Jędrzeja Łanieckiego oraz atrakcyjnie wyróżnione przypisy z mnóstwem ciekawostek i interesujących faktów ze starożytnego Egiptu.

"Ratownicy czasu. Nad wodami Nilu"

„Ratownicy czasu. Nad wodami Nilu”

Trzeci tom serii ukaże się w listopadzie 2020 roku i będzie dotyczył czasów Ludwika XIV. Zapowiada się ciekawa podróż w czasie.

"Ratownicy czasu" J. Drzewicka

„Ratownicy czasu” J. Drzewicka

Polecam dla młodych czytelników.


Justyna Drzewicka
Ratownicy czasu
Seria: Ratownicy czasu
Data wydania: 16 Październik 2019
Tytuł oryginału: Ratownicy czasu
ISBN: 978-83-7686-818-9
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 360
Wymiary: 135×200 mm
Kategoria: przygodowa

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...