Wyjątkowy prezent na Dzień Babci i Dziadka

prezent na dzień baci i dziadka

Im więcej okazji, tym bardziej trzeba być pomysłowym w obdarowywaniu bliskich prezentami. Teraz zbliża się Dzień Babci i Dziadka, a to oznacza poszukiwanie ładnych i oryginalnych drobiazgów dla dziadków. Moi dziadkowie, niestety, nie żyją i nie mogę ich obdarować inaczej niż tylko pamięcią i modlitwą, ale swoich dziadków mają moje dzieci. W tym roku szykujemy dla nich coś, czego jeszcze nie mieli: piękne, oryginalne albumy do przechowywania wspomnień pt. „Opowiedz mi, Babciu” i „Opowiedz mi, Dziadku”.

To piękny prezent. Nie zostanie zjedzony jak czekoladki ani wyprany jak kolejna koszula, ciężko byłoby go nawet spalić:-) i nie wierzę, że ktoś byłby do tego zdolny. Barbarzyństwem byłoby tak potraktować album „Opowiedz mi, Babciu” i „Opowiedz mi, dziadku”. Mi podoba się ogromnie i mam nadzieję, że dziadkom również się spodoba i oderwie ich choć na chwilę od ciężkiej codzienności. Wierzę, że poświęcą trochę wieczorów na opisywanie swoich wspomnień rodzinnych oraz z młodości, którymi potem będziemy się zaczytywać. Tak mało jest czasu na dłuższe rozmowy i dzielenie się opowieściami, chcę, żeby zostały utrwalone…

Sama bardzo żałuję, że nie zdążyłam wypytać swoich dziadków o tyle rzeczy. Przeżyli przecież drugą wojnę światową; dziadek Piotr działał (współpracował?) z miejscową partyzantką, dziadek Józef był na robotach przymusowych w Niemczech, a jako małe dziecko został oddany na służbę… babcia Emilia miała ciężkie życie, a babcia Anna, która mieszkała z nami, była skarbnicą wiedzy o czasach swojej młodości. Ziemia zabrała wszystkie nieopowiedziane historie, skrywane rodzinne tajemnice i anegdoty… Nigdy nie dowiem się więcej ponad to, co wiem, o co zdążyłam zapytać. Mój błąd. Sama powinnam wypytywać, co zresztą robiłam, ale dziś wiem, że mogłam dowiedzieć się więcej… Kilka historii rodzinnych mam nawet spisanych, kilka w pamięci i mam nadzieję, że kiedyś pozna je więcej osób.

prezent na dzień babci i dziadka

Dlatego dziadkowie moich dzieci dostaną w prezencie albumy, by ocalić od zapomnienia obrazy zapisane w ich pamięci. Albumy „Opowiedz mi, Babciu” i „Opowiedz mi, Dziadku” są dość osobliwym prezentem, bo jest to bardziej pamiątka dla nas niż dla nich. To my, dzieci i wnukowie skorzystamy z tych albumów najwięcej, choć wydaje mi się, że i dziadkowie spędzą wiele wspaniałych chwil, odpowiadając na zadanie pytania.

Albumy składają się z kilku tematycznych rozdziałów oraz stron, na których można wklejać rodzinne zdjęcia. Podoba mi się to, że dziadkom zostawiono sporo miejsca na odpowiedzi, dzięki czemu dość obszernie mogą opisywać swoje wspomnienia.

Albumy „Opowiedz mi, Babciu” i „Opowiedz mi, Dziadku” możecie kupić na stronie http://moidziadkowie.pl/ Trwa właśnie promocja na nie i możecie kupić je w dużo niższej cenie.

 

Szczerze polecam Wam te albumy, będą świetną pamiątką. 

A wy, jakie upominki szykujecie dla dziadków?

You may also like...