12 bestsellerów, które możesz przeczytać za darmo dzięki Czytaj PL

Fot. http://czytajpl.pl/

Fot. Czytaj.pl

Czytelnicza pasja kosztuje, nie ukrywajmy. Ceny książek, zwłaszcza tych „top”, bestsellerów często zniechęcają do zakupu, bo przecież na co dzień mamy tyle wydatków. Na szczęście, co jakiś czas organizowane są świetne akcje, dzięki którym możemy legalnie pobrać utwory i przeczytać je za darmo. Nie tak dawno pisałam o Kulturze na Widoku, a dziś z radością donoszę o akcji Czytaj Pl. Do końca listopada możecie przeczytać 12 bestsellerów.

12 bestsellerów, które możesz przeczytać za darmo dzięki Czytaj PL

 1. Historia bez cenzury 2, Wojciech Drewniak,
 2. Czterdzieści i cztery, Krzysztof Piskorski,
 3. Shantaram, Gregory David Roberts,
 4. Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast, Filip Springer,
 5. Wanda, Anna Kamińska,
 6. Ślady, Jakub Małecki,
 7. Szczera prawda o nieuczciwości, Dan Ariely,
 8. Korona śniegu i krwi, Elżbieta Cherezińska
 9. Księżniczka z lodu, Camilla Lackberg,
 10. Sekretne życie drzew, Peter Wohlleben,
 11. #WstydźSię!, Jon Ronson,
 12. Marek i czaszka jaguara Marek Kamiński.

Ciekawe tytuły, prawda?

Kiedy we wrześniu pisałam o Kulturze na Widoku, wielu z Was dziękowało mi za ten wpis, bo po raz pierwszy dowiedziało się o tamtej akcji. Wtedy można było otrzymać dostęp do 1000 utworów multimedialnych, książek, muzyki, filmów, wirtualnych muzeów itp.

2 listopada wystartowała akcja Czytaj PL, która daje dostęp do 12 książek, w tym bestsellerów i nowości wydawniczych. Mimo że tytułów jest tylko dwanaście, większość z was chyba będzie miała co wybrać do przeczytania. Biografia Wandy Rutkiewcz, pasjonująca opowieść Elżbiety Cherezińskiej o panowaniu Przemysła II, słynna „Księżniczka z lodu” Camilli Lackberg i głośne „Sekretne życie drzew”. Jest w czym wybierać.

Jak to zrobić?

Żeby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, trzeba pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL, a następnie zeskanować kod QR z plakatu (lub koszulki) Czytaj PL (dostępne na nośnikach w ponad 30 miastach, lista poniżej). Do tego do akcji każdy użytkownik może zaprosić 5 osób (one nie będą musiały już skanować QR kodu).

Czytaj PL – na czym polega akcja?

Akcja obejmie ponad 30 miast i dodatkowe 450, w których znajdują się szkoły biorące udział w akcji. Na ponad siedmiu tysiącach nośników (na przystankach, w restauracjach i szkołach) pojawią się darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. Udostępnione zostaną kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 nowości z 2017 roku.

Miasta biorące udział w akcji, to: Kraków, Poznań, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Lublin, Toruń, Częstochowa, Opole, Gdynia, Rzeszów, Warszawa, Białystok, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Mysłowice, Rybnik, Sosnowiec, Szczecin, Tychy, Dublin, Dunedin, Edynburg, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga, Reykjavik, Dundee.

Akcja Czytaj PL organizowana jest po raz piąty przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformę e-bookową Woblink.com.

Akcja Czytaj PL trwa do 30 listopada. Korzystaj!

Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji na temat akcji, zaglądnij na stronę Czytaj PL.

P.S. Jeśli chcecie dowiedzieć się, gdzie sama szukam tanich opcji czytania, możecie zerknąć do archiwalnego wpisu pt. „Gdzie szukać tanich książek”.

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...