Nasz kalendarz adwentowy 2017 – minimalizm, zadania i prezenty

Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy

Mamy go i my! Kalendarz adwentowy z drobnymi upominkami, zadaniami i cytatami. Nasz kalendarz jest prosty, minimalistyczny, a jego celem jest przygotowanie dzieci na narodziny Pana Jezusa. W środku znalazły się małe niespodzianki, liściki z zadaniami oraz sentencjami. Zrobiłam go w dwie godziny w ostatniej chwili. Nie jest idealny, ale dzieci i tak są nim zachwycone.

Choć inspiracji na tegoroczny kalendarz szukałam od dawna, to robiłam go w ostatniej chwili. W sobotę wieczorem przed pierwszym dniem adwentu. Drukowałam, wycinałam, przyklejałam, wkładałam prezenty i zadania. Zdążyłam przed północą:-) Oczywiście, kilka rzeczy miałam kupionych wcześniej, ale większość z użytych przedmiotów miałam w domu.

Nasz ubiegłoroczny kalendarz wyglądał tak:

Kalendarz adwentowy 2016

Kalendarz adwentowy 2016

W tym roku postawiałam na inną kolorystykę. Na na blogu lecibocian.pl znalazłam piękną pastelową miętową grafikę z kalendarzem adwentowym, a że miałam serwetki w tym kolorze, wybór był prosty. Do wykonania kalendarza użyłam:

 • koszyka wielkanocnego
 • pastelowych świątecznych serwetek
 • torebek śniadaniowych
 • wstążki w kolorze malinowym
 • szablonów świątecznych, które pobrałam ze strony http://lecibocian.pl/
 • kleju Magic, nożyczek
Kalendarz adwentowy 2017

Kalendarz adwentowy 2017

Ponieważ nie wyobrażam sobie, że dzieci będą codziennie jeść przetworzone słodycze, do środka włożyłam:

 • zabawki
 • ozdoby świąteczne
 • jest też 3 lub cztery paczki ze słodyczami 🙂
 • liściki z zadaniami do wykonania
 • liściki z cytatami
Kalendarz adwentowy DIY

Kalendarz adwentowy DIY

Euforię, którą w dzieciach wzbudza codzienne otwieranie paczek kalendarza adwentowego, można porównać do wizyty świętego Mikołaja. Ich radość jest tak duża, że aż serce rośnie, a słowa „jesteś najlepszą mamą na świecie” to najpiękniejsza nagroda za wszelki wysiłek.

Mam nadzieję, że niespodzianki z kalendarza adwentowego, wspólne pieczenie i dekorowanie pierników, ubieranie choinki i szykowanie własnoręcznie robione ozdoby świąteczne będą tym wspomnieniem z dzieciństwa, do których Radosław i Marlena będą wielokrotnie wracać w swoim dorosłym życiu i opowiadać o nich swoim dzieciom i wnukom.


My też mamy swój kalendarz adwentowy.

Biblijny kalendarz adwentowy

Biblijny kalendarz adwentowy

Pobrałam go od Marleny, która prowadzi blog http://mamysie.pl/. Po prostu wydrukowałam go, a naszym zadaniem jest czytanie fragmentów Pisma Świętego.

Czy macie kalendarze adwentowe? Gotowe czy samodzielnie robione?

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...