Mijaciółka – piękna historia o przyjaźni

 

książka o przyjaźni

 Był Miniołek, który zrobił furorę w naszym domu, teraz jest Mijaciółka. Duet Aleksandra Hopa i Nuria Łączyńska pokazał kolejne swoje dzieło. W pakiecie znajdziemy uroczą opowieść o przyjaźni dwóch dziewczynek oraz sympatyczną maskotkę przedstawiającą Nadię – bohaterkę książki. Ponieważ Miniołka upodobał sobie mój, a przesyłka z „Mijaciółką” dotarła przed trzecimi urodzinami mojej córki – Marlenka ma dodatkowy prezent urodzinowy.

książka o przyjaźni
Mijaciółka z serii „Mijaciel”

O „Miniołku”, który stał się przyjacielem mojego syna i dziś jest już mocno sfatygowany, pisałam w lutym, wychwalając go. Zresztą, sami przeczytajcie o „Miniołku” „Mijaciółka” to kontynuacja „Miniołka” – historia kilkuletniej Nadii, która przeżywa rozstanie z przyjaciółką. Jest to chwilowe rozstanie, ponieważ przyjaciółka Nadii… złamała rękę i nie może chodzić do przedszkola. Dziewczynka jest zrozpaczona, że straciła przyjaciółkę i już nic nie będzie takie jak przedtem.

Mijaciele
Mijaciółka słucha bajki o… sobie
Po krzepiącej rozmowie z rodzicami, którzy uświadamiają jej, że cała sytuacja nie jest tak straszna, na jaką wygląda, Nadia postanawia wraz z mamą odwiedzić koleżankę i przygotować dla niej słodki upominek. W środku znajdziemy nawet przepis na te słodkości, więc można pokusić się o wspólne pieczenie z dzieckiem. Moim dzieci nie trzeba szczególnie zachęcać, bo zawsze chętnie towarzyszą mi w pieczeniu, więc w przyszłości pewnie pokusimy się o zrobienie czekoladowych babeczek.
 Mijaciele
Przyjaciół – Mijaciółka

Druga z książek serii „Mijaciele. Stworzone, by cieszyć” utrzymana jest podobnej stylistyce, co jej poprzedniczka. Wiarygodnie i dokładnie zostały opisane emocje kilkuletniego dziecka, dzięki czemu mały słuchacz/czytelnik łatwo może identyfikować się z bohaterką książki i jej przeżyciami.

Do książki została dołączona koperta z kartkami, na których dziecko może narysować swojego przyjaciela lub przyjaciół. To bardzo ciekawy pomysł, pozwalający dziecku przenieść swoje wyobrażenia i emocje za pomocą rysunku. W poprzednim tomie był to list w czerwonej kopercie, której otwieraniu towarzyszyły u nas spora ekscytacja. Rysowanie przyjaciół także było wydarzeniem.
książka o przyjaźni dla dzieci
Zestaw „Mijaciółka”

„Mijaciółka” spodoba się Waszym dzieciom. Dla Was może być świetną pomocą w przybliżaniu dziecku świata wartości, bo wbrew pozorom nie jest to tylko książka o przyjaźni, ale o wszystkim co się z nią wiąże: tęsknocie, rozczarowaniu, oczekiwaniu itp. Nie ma w niej dydaktyzmu i nudnego moralizatorstwa. Książka jest ładnie, estetycznie wydana, a w pakiecie z maskotką stanowi interesujący prezent. Poleca się ją dzieciom w wieku 5-8 lat, ale uważam, że i młodsze będą nią zainteresowane.

„Mijaciółkę” znajdziecie pod tym linkiem.

You may also like...