„O Lence, Antku i okropnym Albercie” – Beata Ostrowicka o dziecięcych emocjach

"O Lence, Antku i okropnym Albercie"

„O Lence, Antku i okropnym Albercie”

Znacie serię „Poczytaj mi, mamo” – ciekawych, bogato ilustrowanych książek, wydanych z dużą starannością i przeznaczonych dla najmłodszych czytelników? Wydawnictwo Nasza Księgarnia wypuściło na rynek kolejną książkę z tej serii: „O Lence, Antku i okropnym Albercie” Beaty Ostrowickiej, z ilustracjami Katarzyny Kołodziej. Temat całkiem przyjemny (wakacje), ale z mądrym przesłaniem, które dzieci powinny rozszyfrować bez problemu.

Zbliżają się wakacje. Dla Lenki są beztroskie, bo bez zajęć i obowiązków szkolnych, ale nie dla jej przyjaciela Antka. Chłopiec przeżywa przyjazd kuzyna Alberta, który wkrótce ma go odwiedzić. Z opowieści innych kuzynów Antka wynika, że Albert jest paskudny, nie do zniesienia. Zresztą, Antek jak przez mgłę pamięta, jak kilka lat temu Albert zabrał mu zabawkę w piaskownicy. Tamto zdarzenie tak utkwiło mu w pamięci, że nadal jest mocno uprzedzony do kuzyna.

Jest niezadowolony i przeczuwa, że wakacje z Albertem będą tragiczne.

Wtedy Lenka oferuje mu pomoc: na czas przyjazdu Alberta może zamieszkać w domu jej rodziców, którzy zgodzili się przyjąć go, jeśli tylko rodzice Antka wyrażą na to zgodę.

Niestety, jego rodzice nie chcą o tym słyszeć. Antkowi nie pozostaje nic innego, jak zmierzyć się z wyzwaniem mieszkania pod jednym dachem z Albertem.

"O Lence, Antku i okropnym Albercie"

„O Lence, Antku i okropnym Albercie”

Czy Antek przekona się do Alberta? A może to Albert będzie musiał tolerować nadąsanego i obrażalskiego kuzyna?

A co jeśli okaże się, że kuzyn wcale nie jest taki zły i słyszał od swoich kuzynów, że to Antek jest nieznośny?

Jaką rolę pełni w tym wszystkim Lenka?

"O Lence, Antku i okropnym Albercie"

„O Lence, Antku i okropnym Albercie”

Książka Beaty Ostrowickiej polecana jest dla dzieci w wieku 6-10 lat, ponieważ traktuje o problemach, które w tej grupie wiekowej są istotne. Chodzi o akceptację ze strony bliskich, sugerowanie się krzywdzącymi opiniami innych, przyjaźń, zazdrość, zawiązywanie nowych znajomości O tym wszystkim Beata Ostrowicka pisze w sposób zrozumiały dla małego czytelnika, ale bardzo empatyczny.

Historia Lenki, Antka i Alberta jest tak autentyczna, że mogła się wydarzyć naprawdę, oraz na tyle uniwersalna, że jej bohaterem może zostać każde dziecko.

Warto przeczytać dziecku, aby uczyć go otwartości na drugiego człowieka oraz odwagi wyrażania własnych opinii na podstawie własnych spostrzeżeń.

Na stronie wydawcy książkę możecie kupić w cenie 23,90 zł (promocja z 29,90 zł).

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...