Prezent na Dzień Babci i Dziadka? Piękna gra familijna „Jak to wtedy było”

 

Prezent dla babci i dziadka - gra "Jak to wtedy było"

Prezent dla babci i dziadka – gra „Jak to wtedy było”

Prezent na Dzień Babci i Dziadka? Masz już pomysł, co podarować swoim dziadkom lub dziadkom swoich dzieci? Jeśli chciałbyś obdarować bliskim czymś oryginalnym i angażującym; czym, co nie będzie tylko stało na półce, ale integrowało domowników, zwróć uwagę na ciekawą grę familijną „Jak to wtedy było” oraz albumy do przechowywania wspomnień „Opowiedz mi, Babciu” i „Opowiedz mi, Dziadku”. Będą nietuzinkowym upominkiem na tę okazję.

Prezent dla dziadków – albumy do przechowywania wspomnień

Rok temu pisałam na blogu o pięknych albumach „Opowiedz mi, Babciu” i „Opowiedz mi, Dziadku”, które prezentują ideę gromadzenia i pielęgnowania wspomnień rodzinnych. Są one świetną propozycją wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny, ponieważ zawierają dużo miejsca na zdjęcia, wycinki i własnoręczne rysunki. Są też bezcenną pamiątką dla dzieci, która z pewnością pomoże im w kształtowaniu własnej tożsamości.

Gdyby żyli moi dziadkowie, chętnie spędziłabym z nimi godziny na uzupełnianiu poszczególnych stron, wklejaniu zdjęć i słuchaniu rodzinnych opowieści… Niestety, wraz z dziadkami odeszło wiele historii i wspomnień, o które nigdy nie zdążyłam zapytać. Jeśli więc masz okazję, żeby zrobić to, czego ja nie zdążyłam, albumy będą piękną pamiątką.

Albumy do przechowywania wspomnień

Albumy do przechowywania wspomnień

Albumy są podzielone na rozdziały, które prowadzą autorów (babcie i dziadków) przez kolejne etapy życia, ułatwiając uporządkowanie własnych wspomnień, według konkretnych przestrzeni życiowych – dzieciństwo i rodzina, szkolne lata, historia małżeństwa naszych dziadków, życie zawodowe, czy zainteresowania. Jest w nich miejsce zarówno na sekretne receptury kulinarne przekazywane z pokolenia na pokolenie, jak i na zapis emocjonalnych wspomnień związanych z najważniejszymi, przełomowymi momentami w życiu.

Albumy pielęgnują najcenniejsze wartości rodzinne i służą podtrzymaniu tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Idea książek zmusza do refleksji i odpowiedzi na pytania: Jaką rolę mogą pełnić wspomnienia dziadków w życiu dzieci, jaka jest ich wartość i czy nasze społeczeństwo ceni sobie doświadczenie starszych? Jak się zrozumieć, kiedy dzielą nas lata i doświadczenia i jak nauczyć wzajemnego szacunku w kontaktach dziadkowie-dzieci?

Albumy będą świetnym prezentem, pod warunkiem, że dziadkowie będą chcieli współpracować przy ich uzupełnianiu.

Prezent dla dziadków – oryginalna gra familijna „Jak to wtedy było”

Pomysł na prezent dla dziadków

Pomysł na prezent dla dziadków

Albumy do przechowywania wspomnień i "Jak to wtedy było"

Albumy do przechowywania wspomnień i „Jak to wtedy było”

Oprócz albumów polecam oryginalną grę familijną „Jak to wtedy było”. Jest to ciekawa planszówka łączącą pokolenia, umacniającą relacje rodzinne i rozwijającą umiejętność opowiadania porywających historii. Może w nią grać od dwóch do 12 osób, więc cała rodzina: babcia, dziadek, mama, tata, dzieci i znajomi jednocześnie może dzielić się rodzinnymi wspomnieniami.

Gra jest doskonałym pretekstem do wspólnego spędzania czasu bez użycia telefonów komórkowych, tabletów czy komputerów oraz do odkrywania opowieści z życia rodzinnego, o których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy.

"Jak to wtedy było"

„Jak to wtedy było”

"Jak to wtedy było" - oryginalna gra familijna

„Jak to wtedy było” – oryginalna gra familijna

Gra składa się z planszy, 12 pionków oraz talii kart, z których część to karty z pytaniami (czerwone) oraz karty z obrazkami (niebiesko-zielone). Każdy gracz otrzymuje po pięć kart z obrazkami. Wśród nich są m.in. zdjęcia popularnych butów-relaksów, pocztówek znad Soliny i morza, budek telefonicznych czy kolejek do sklepów.

Ponieważ wiele zdjęć dotyczy końca lat 80. i początku 90. i do mnie powróciły wspomnienia, a dzieci były zaciekawione „dawnymi czasami”, o których opowiadałam.

Karty z obrazkami

Karty z obrazkami

W pierwszym etapie gry każdy z graczy opowiada jedną lub kilka historyjek kojarzących mu się z obrazkami z kart, jakie trzyma.

Karty z pytaniami

Karty z pytaniami

W drugim etapie gry gracze odpowiadają na pytania, które są związane z opowieściami. Jeśli słuchałeś dobrze i odpowiesz poprawnie, to poruszasz się do przodu na planszy. Zwycięzcą jest ten, kto najlepiej wszystko zapamięta i będzie pierwszy na mecie.

TYTUŁ: „Jak to wtedy było?” – wyjątkową gra, która łączy pokolenia i w przyjemny sposób, pomaga trenować pamięć.
LICZBA GRACZY: 2 -12 graczy
WIEK: od 6 do 120 lat
CZAS GRY: 45-90 minut
CENA: 129,90 zł

Zarówno albumy, jak i grę „Jak to wtedy było” możecie zamówić na stronie Moidziadkowie.pl. Do Dnia Babci i Dziadka kupicie je w atrakcyjnej cenie.

Grę i albumy polecają m.in. Aleksander Doba i Paulina Holtz.

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...