Ruszył Plebiscyt Książka Roku 2018! Na jaką zagłosujesz?

plebiscyt ksiązka roku

Wraz z początkiem lutego ruszył Plebiscyt Książka Roku 2018 organizowany przez portal Lubimyczytać.pl. Czytelnicy mogą w nim oddawać głosy na swoje ulubione książki aż w 12 kategoriach. Czy masz już książkowego faworyta? Jeśli tak, zagłosuj. Głosować można do końca lutego na stronie  http://lubimyczytac.pl/plebiscyt/

W czwartej edycji literackiego plebiscytu w Polsce zostało nominowanych 238 tytułów z 71 wydawnictw w 12 kategoriach.  Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Szczepan Twardoch, Dorota Masłowska, Remigiusz Mróz, Wiesław Myśliwski i Olga Tokarczuk oraz – wśród autorów zagranicznych – Nicholas Sparks, George R.R. Martin, Jojo Moyes, Yuval Noah Harari czy Stephen King. Największą liczbą nominacji mogą pochwalić się m.in. wydawnictwa: Albatros, Wydawnictwo Literackie, Znak, Otwarte, Wydawnictwo Mag i Fabryka Słów.

 

Ksiazka Roku 2018 LC_2

– Tegoroczne nominacje plebiscytowe to dobre i mocne tytuły, wybrane spośród najpopularniejszych i najlepiej ocenianych przez czytelników serwisu książek wydanych w 2018 roku. To nasi użytkownicy są autorami sukcesu pisarzy, to oni tworzą wielką społeczność lubimyczytać.pl i to dlatego właśnie w rękach internautów leży wybranie Książki Roku 2018 w 12 kategoriach. Użytkownicy naszego portalu to odbiorcy kultury świadomi swoich gustów i potrzeb, którzy miesięcznie dodają do lubimyczytać.pl 125 tysięcy ocen książek i 15 tysięcy opinii. Teraz, głosując w plebiscycie na wybrane książki, czytelnicy mogą podziękować ich autorom i wydawcom za wspaniałe literackie doznania roku 2018 – mówi  Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl.

12 kategorii, w których można głosować to: Literatura piękna; Powieść historyczna; Kryminał, sensacja, thriller; Literatura obyczajowa, romans; Literatura faktu, publicystyka; Autobiografia, biografia, wspomnienia; Literatura fantastyczna; Science fiction; Horror; Literatura młodzieżowa; Fantastyka młodzieżowa oraz Literatura dziecięca.

Jaki był klucz nominacji, możesz sprawdzić na poniższej grafice:

Kryteria nominacji w plebiscycie

Kryteria nominacji w plebiscycie

Plebiscyt Książka Roku 2018 – jak głosować

Masz 12 głosów – po jednym w każdej kategorii.
1. Zapoznaj się z nominowanymi książkami.
2. Aby oddać swoje głosy, pod wybraną książką w kategorii kliknij przycisk “Głosuję“. Pamiętaj możesz zagłosować w każdej kategorii raz. Po zagłosowaniu nie możesz cofnąć swoich głosów.
3. Aby oddać ważne głosy, musisz posiadać konto w serwisie.

Głosowanie trwa do 28 lutego 2019, do godz. 23:59.

Przed rozpoczęciem plebiscytu serwis lubimyczytać.pl skonfrontował sześcioro cenionych polskich pisarzy z opiniami internautów o ich dziełach. Z recenzjami zarówno negatywnymi, jak i pozytywnymi skonfrontowali się: Dorota Masłowska, Szczepan Twardoch, Jakub Żulczyk, Wojciech Chmielarz, Joanna Opiat-Bojarska, Jakub Małecki.
Reakcje pisarzy można znaleźć tutaj: http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11359/czytelnicy-autorami-sukcesu.


Macie wśród nominowanych swoich ulubionych autorów i ulubione książki wydane w 2018 roku?

Ja mam i chętnie oddam na nich głos.

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...