Chcesz nauczyć się piec serniki? Wygraj książkę z przepisami!

Sernik cytrynowy na zimno z zieloną galaretką

Sernik cytrynowy na zimno z zieloną galaretką

Mam dla Ciebie w prezencie książkę Renaty Czelny-Kawy pt. „Serniki słodkie i wytrawne”. Jeśli chcesz ją otrzymać jeszcze przed świętami, nie zastanawiaj się! Bierz udział w konkursie. Książka jest pięknie wydana, fotografie zachwycające, a przepisy wspaniałe. Co zrobić, by ją wygrać? Przeczytaj zasady regulaminu.

Wiem, że sernik jest trudnym ciastem. Mi nie zawsze się udaje, chyba że to sernik na zimno, którego raczej nie da się zepsuć. Serniki pieczone to spore wyzwanie; od kiedy znam blog Reni – Raj dla podniebienia i dowiedziałam się, że chce wydać książkę o sernikach, upiekłam już dwa takie ciasta. Mam zamiar uczyć się dalej.

sernik z galaretka

Ostatnio pokusiłam się o przygotowanie sernika z okładki książki. Na zimno, słodki, prosty i szybki w wykonaniu, orzeźwiający. U Reni ważną rolę pełnią limonki, niestety nie zdążyłam ich kupić, więc zastąpiłam je cytryną. Zamiast żelatyny do sera, dodałam galaretki cytrynowe i… to był mój błąd, ponieważ sernik nie stężał odpowiednio. Mimo to i tak bardzo szybko zniknął.

Tak, jak pisała Renia, sernik jest rześki, delikatny, lekkością przypomina ptasie mleczko.

Sernik na zimno z książki "Serniki słodkie i wytrawne"

Sernik na zimno z książki „Serniki słodkie i wytrawne”

Tym razem nie publikuję przepisu; znajduje się on w książce, którą możecie wygrać. Zapoznajcie się z regulaminem i…. „Serniki słodkie i wytrawne” mogą być wasze:-)

O książce wiele możecie przeczytać na blogu Reni – Raj dla podniebienia oraz na stronie Wydawnictwa Psychoskok.

REGULAMIN KONKURSU

  1. Wyobraź sobie, że dostajesz propozycję prowadzenia programu kulinarnego, ale możesz wybrać rodzaj kuchni, którą będziesz pokazywać. Co wybierzesz? Kuchnię azjatycką, tradycyjną polską, śródziemnomorską, wegańską, bezglutenową może raczej wypieki: serniki, muffunki, słodkości bez cukru? Uzasadnij swoją odpowiedź, daj się ponieść wyobraźni.
  2. Odpowiedź wpisz w komentarzu poniżej. Podaj swoje imię i nazwisko, jest mi to potrzebne do publikacji listy zwycięzców. Jeśli nie masz konta Disqus, nie martw się, jest tam opcja „gość/anonimowy”, ale pod komentarzem musisz podać imię i nazwisko.
  3. Na odpowiedzi czekam od niedzieli, 2 kwietnia do czwartku, 6 kwietnia do północy, więc śpiesz się:-) Książki chcę rozesłać przed świętami, stąd krótki termin trwania konkursu.
  4. Spośród wszystkich odpowiedzi wybiorę dwie najciekawsze, najbardziej intrygujące, kreatywne odpowiedzi.
  5. Upewnij się, że jesteś fanem mojego bloga na fb oraz fanem Raju dla podniebienia. Nie jest to warunek konieczny, ale… bardzo miły dla organizatorów. Jeśli chcesz, możesz udostępnić informację o konkursie lub zaprosić znajomych.
  6. Wyniki opublikuję na blogu i na fb po południu w piątek, 7 kwietnia, do niedzieli, 9 kwietnia czekam na decyzję o przyjęciu nagród i adres do wysyłki.
  7. Wysyłka książki nastąpi w poniedziałek, 10 kwietnia.
  8. Organizatorem konkursu jestem ja, sponsorem nagród Renata Czelny-Kawa.
  9. Pisz odpowiedź:-) Nie odkładaj na jutro:-)

Czekam na Wasze odpowiedzi!

EDYCJA, 7 kwietnia, godz. 17.30

To nie była łatwa decyzja, lecz książki są dwie:-( Dziękuję Wam za piękne odpowiedzi, a nagrody wędrują do:

Soni Sówki-Hajewskiej za kreatywność oraz Karoliny Smyk za to, że gdyby chciała prowadzić taki program, musiała by go prowadzić… ze mną, bo jej pomysł bardzo bardzo bardzo mi się podoba!

Czekam na kontakt od Was w sprawie adresu do wysyłki.

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...