„Pomiędzy nami tajemnice”. Moja debiutancka powieść – premiera 13.02.2024 r.

"Pomiędzy nami tajemnice", Katarzyna Grzebyk, Zysk i S-ka Wydawnictwo

„Pomiędzy nami tajemnice”, Katarzyna Grzebyk, Zysk i S-ka Wydawnictwo

Pod koniec marca 2023 r. skończyłam pisać powieść, której nadałam tytuł „Pomiędzy nami tajemnice”. Wydawca – Wydawnictwo Zysk i S-ka zaplanował jej premierę na 13 lutego br. Będzie to mój debiut powieściowy, ponieważ do tej pory zajmowałam się pisaniem tekstów publicystycznych i publicystyczno-historycznych. Trudno opisać emocje, jakie towarzyszyły mi przy stawianiu ostatnie kropki, jak i te, gdy książka ukazała w przedsprzedaży. 

Podobno każdy z nas nosi w sobie historię, którą można opisać i zmaterializować w formie książki. Okazuje się, że ja również taką nosiłam, choć bezpośrednio nie dotyczy ona mnie ani mojej rodziny. Książka jest fikcją literacką, poza kilkoma elementami, które są prawdziwe. Piszę o nich w „Słowie od Autorki” na końcu powieści.

Jej akcja toczy się głównie w Niebylcu – miejscowości w województwie podkarpackim. W przeszłości Niebylec był miastem, w którym obok siebie żyły trzy narodowości: Polacy, Żydzi i Ukraińcy. Wraz z najbliższymi okolicami stanowiły swoisty tygiel kulturowy, którego relikty przetrwały do dziś. Niebylec jest też siedzibą gminy, w której mieszkam od zawsze.

Kluczowa dla całej powieści scena, mająca ogromne znaczenie dla rozwoju wydarzeń, jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z 11 maja 1955 r. z Wielopola Skrzyńskiego. W książce nie opisuję jednak pożaru kina w Wielopolu Skrzyńskim, lecz fikcyjne zdarzenie z wymyślonymi postaciami, które umiejscowiłam w Niebylcu.

„Pomiędzy nami tajemnice” – treść

O czym jest książka? Wydawca tak zapowiada jej treść na okładce:

Rok 1950. Do małej wioski na południu Polski przyjeżdża kino objazdowe. Podczas seansu wybucha pożar, podczas którego ginie większość osób na widowni. Wśród ofiar są rodzice małego chłopca. O jego narodzinach nie wie nikt poza miejscową akuszerką. Decyzja o jego dalszym losie uruchamia lawinę nieprzewidzianych zdarzeń.

Rok 2022, Warszawa. Marcelina, młoda dziennikarka, ma napisać wywiad rzekę z legendą kolarstwa i triathlonu Mateuszem Jurewiczem. Wyjeżdża na Podkarpacie, gdzie zamieszkał okryty złą sławą sportowiec. Wyprawa obfituje w niespodzianki, bo Marcelinę zaskakuje i Mateusz, i tajemnicze informacje, na które trafia, a które dotyczą jej własnej rodziny.

Rok 2022, Nowy Jork. Światowej sławy reżyser otrzymuje zaskakującą wiadomość. Początkowo chce ją zignorować, ale nie daje mu to spokoju.

Ludzie z trzech różnych światów, trzech różnych rzeczywistości, a jednak jest coś, co ich łączy. Poznanie prawdy wymagać będzie jednak od wszystkich wiele determinacji i odwagi.

Pomiedzy_500

Więcej zdradzić nie mogę:-)

Zapraszam do lektury, odkrywania zagmatwanych losów jej bohaterów i podróży po niebyleckich krajobrazach.

Serdecznie dziękuję mojemu Wydawcy, całemu zespołowi Zysk i S-ka, zwłaszcza Redaktorkom i osobie odpowiedzialnej za stworzenie pięknej okładki, która świetnie koresponduje z treścią powieści. Lepszej nie mogłam sobie nawet wymyślić.

Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce, jednak wielu z Was już to zrobiło, podkreślając, że bardzo się podoba. Niektórzy nawet pokusili się rozszyfrowanie kościoła i krajobrazu. Muszę jednak zaznaczyć, że okładka jest symboliczna i nie przedstawia realistycznych miejsc związanych z powieścią, jednak bardzo dobrze oddaje klimat całości.

Dziękuję też pisarce Kamili Cudnik za miłe słowa i polecenie na okładce.

„Pomiędzy nami tajemnice” – gdzie kupić

Obecnie książkę można zamówić w przedsprzedaży, w promocyjnej cenie. Podaję kilka linków:


Rok wydania: 2024
Stron: 296
Oprawa: miękka
Format: 140×205
Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 13 lutego 2024

 

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem logopedą, współautorką książki "Sekrety Rzeszowa" i dziennikarką. Aktywnie działam w Towarzystwie Miłośników Ziemi Niebyleckiej. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie".

You may also like...