Książkowy konkurs. Weź udział!

Jeśli lubisz dobrą książkę oraz kameralne konkursy, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Dziś – zamiast recenzji czy wywiadów mam dla Ciebie konkurs, w którym możesz wygrać ciekawą książkę. Jest to kameralny konkurs, z niewielką ilością nagród, ale organizowany z wielkim sercem przeze mnie oraz mojego blogowego partnera – Oficynę Literacką Noir sur Blanc. Lubisz mocny thriller? Uniwersalną opowieść dla dzieci i dorosłych? A może chciałbyś przeczytać coś, co wyszło spod pióra najgłośniejszego współczesnego włoskiego pisarza? Jeśli tak, przeczytaj dalej i odpowiedz na proste pytania konkursowe:-) Do dzieła!


Do wygrania są trzy dobre książki, które sama wybrałam dla Ciebie, i będzie mi naprawdę miło, jeśli się w nich zaczytasz:


„Dzika zachłanność” Donny Leon
„Pewnego ranka z weneckiego kanału zostaje wyłowione ciało nieznanego mężczyzny z pokiereszowaną twarzą. Sekcja zwłok wykazuje, że wykrwawił się na śmierć wskutek ran zadanych nożem, a za życia cierpiał na rzadką chorobę, która zdeformowała mu tułów i szyję. Jego wygląd wydaje się znajomy komisarzowi Brunettiemu, usiłującemu ustalić tożsamość nieboszczyka. Ofiara nie ma przy sobie dokumentów, nie zgłoszono też niczyjego zaginięcia. Komisarz przypomina sobie, skąd zna twarz zabitego mężczyzny – rok wcześniej na autostradzie łączącej Wenecję z Mestre obserwował demonstrację rolników protestujących przeciwko narzuconym przez UE limitom w produkcji mleka. Ten trop pomaga ustalić, że zamordowany był weterynarzem w Mestre i pracował w jednej z pobliskich rzeźni. Wdał się tam w romans z młodą asystentką dyrektora, kobietą bezwzględną, cyniczną i podejrzanie bogatą….”

„Baudolino” Umberto Eco
„Baudolino, czternastoletni chłopski syn, obdarzony bystrym umysłem i fantazją, przyprowadza pod rodzicielski dach zabłąkanego wśród mgieł i moczarów rycerza. Nieznajomym gościem okaże się Fryderyk Barbarossa. Chłopak zdobywa sympatię cesarza, ten zaś zabierze go ze sobą w świat i pokocha jak syna. Baudolino lubi opowiadać i zmyślać, przy czym jakimś cudem wszystko, co wymyślił, staje się rzeczywistością. I tak któregoś razu, ku pożytkowi przybranego ojca, układa legendarny list księdza Jana; obiecuje w nim zachodniemu światu bajeczne królestwo na Wschodzie, rządzone przez chrześcijańskiego króla. Fryderyk, wyruszając na wyprawę krzyżową, chce także dotrzeć do mitycznego królestwa. Po jego śmierci, niespodziewanej i tajemniczej, Baudolino kontynuuje wędrówkę, przeżywa niezwykłe przygody i spotyka najdziwniejsze istoty. Swe dzieje opowiada Niketasowi, bizantyjskiemu historykowi, w czasie gdy krzyżowcy plądrują Konstantynopol. Dopiero wtedy zaczyna pojmować rzeczy, których dotąd nie rozumiał…”

„Historia o mewie i kocie, który uczył ją latać” Luisa Sepúlvedy
Dla dzieci od lat 8 do 88
„Piękna historia o kocie imieniem Zorbas, który obiecał umierającej mewie, że zaopiekuje się jej pisklęciem. A ponieważ „słowo honoru dane przez jednego kota portowego jest wiążące dla wszystkich kotów portowych”, Zorbas będzie mógł liczyć na pomoc przyjaciół, może nie najmądrzejszych, lecz pełnych dobrych chęci. Kocia gromadka, chroniąc pisklę przed ludzkim okiem, zdecyduje się nawet na zawarcie paktu z odwiecznymi wrogami – szczurami. Czy jednak równie dobrze sobie poradzi, gdy nadejdzie czas nauki latania? Dzieci z pewnością zachwyci obfitująca w zabawne przygody fabuła, dorosłych zaś ujmie poetycki klimat książki i jej ekologiczne przesłanie.”.
Wszystkie opisy książek pochodzą ze strony Noir sur Blanc.
A teraz powiem Ci, co musisz zrobić, żeby wygrać jedną z książek (regulamin)”
1. Będzie mi miło, jeśli polubisz mój fanpage oraz fanpage Noir sur Blanc
(Jeśli nie posiadasz konta na fb, również możesz wziąć udział w konkursie)
2. Chcę Cię zachęcić do poznania współczesnych pisarzy, dlatego musisz odpowiedzieć na trzy pytania:
a). Kto jest głównym bohaterem powieści Donny Leon?
b.) Jaki jest tytuł pierwszej powieści napisanej przez Umberto Eco?
c.) Jakiej narodowości jest Luis Sepulveda?
3. Na mój adres mailowy katarzyna.grzebyk@interia.eu wyślij odpowiedzi wraz z tytułem książki, którą chcesz otrzymać. Musisz odpowiedzieć na wszystkie pytania! Podaj swoje imię i nazwisko.
4. Na odpowiedzi czekam do piątku, 28 sierpnia do północy.
5. Osoby, które prześlą poprawne odpowiedzi, wezmą udział w losowaniu. Czekaj na wiadomość ode mnie i śledź mój blog, gdy opublikuję wyniki (po 28 sierpnia)

6. Przebieg konkursu i dane zwycięzców będą udostępnione sponsorowi nagród, czyli Noir sur Blanc.

7. Uczestnicy konkursu, którzy wygrają nagrody, wyrażają zgodę na opublikowane danych osobowych (imię i nazwisko, miejsce zamieszkania) przy ogłoszeniu wyników.
8. Nagrody wysyłam niezwłocznie tuż po ukazaniu się wyników i otrzymaniu danych do wysyłki.
9. Jaki organizator konkursu dołączę do wygranych książek maleńki prezent-niespodziankę:-)
P.S. Odpowiedzi na konkursowe pytania szukaj tu, tu i tu.

A teraz czekam na Wasze maile.

You may also like...