Chcesz wydać książkę? Weź udział w konkursie z Rozpisani.pl

rozpisani

Piszesz opowiadania? A może po cichu marzysz o wydaniu książki? Jeśli dotychczas nie miałeś odwagi lub pieniędzy, by pomyśleć o wydaniu własnej twórczości, weź udział w konkursie literackim organizowanym przez portal Rozpisani.pl. Jeśli twój tekst nie jest jeszcze gotowy, masz niecały miesiąc, żeby go dopracować. Albo napisać od początku. Nagrodą w konkursie jest papierowe wydanie książki oraz tablet Lenovo.

To nie jest wpis sponsorowany:-) Od kilku miesięcy współpracuję z grupą PWN, pokazując Wam najciekawsze – moim zdaniem – książki z ich oferty. Mieliście już okazję poczytać o niezwykłym „Londynie w czasach Sherlocka Holmesa”, o „Młodej fali” przedsiębiorczych Polek, biografię Wojciecha Kossaka czy rewelacyjną „Zbrodnię prawie doskonałą” .

Grupa PWN realizuje projekt Rozpisani.pl – portal i ofertę self-publishingu dla niezależnych autorów. (Pamiętacie „Będzie dobrze”, książkę napisaną w więzieniu?) To właśnie portal Rozpisani.pl ogłosił konkurs, w którym szuka nowych talentów i nowych autorów. Konkurs nosi nazwę „Wydaj wszystkich swoich bohaterów”  i jest organizowany dla każdego, kto napisał książkę lub chce ją napisać.

Na czym polega konkurs?

Szukamy talentów pisarskich, a najlepszą książkę wydamy. Zależy nam na tym, by marka Rozpisani.pl pomagała najlepszym autorom, dlatego wierzymy, że opowiadania, które do nas trafią mogą stać się bestsellerami – mówi Malwina Szewczyk z Wydawnictwa Naukowego PWN, które jest organizatorem konkursu. – To szansa na zaistnienie młodego autora na rynku wydawniczym, bowiem Rozpisani.pl oferują nie tylko wydanie i promocję książki, ale także jej dystrybucję. Czekamy na każde opowiadanie. Aby wysłać do nas swoje dzieło, wystarczy wejść na stronę Rozpisani.pl/konkurs/ i zgłosić się przez formularz. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden utwór swojego autorstwa.

Nadesłany tekst musi mieć objętość co najmniej 1 arkusza wydawniczego (tj. 40 tys. znaków ze spacjami). Przyjmowanie tekstów potrwa do 30 września. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 15 listopada 2016 r. na stronie internetowej organizatora: www.rozpisani.pl. Komisja oceni m.in. walory artystyczne i oryginalność utworu.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wejść na stronę konkursu i wysłać swoje dzieło przez formularz kontaktowy.

Regulamin dostępny jest pod adresem https://www.rozpisani.pl/konkurs-regulamin

Czy warto wziąć udział w konkursie?

To zależy, ile masz do stracenia:-)

To Twoja decyzja. Przeczytaj dokładnie regulamin i zobacz, czy warto. Wydawnictwo PWN sfinansuje wydanie papierowej książki w nakładzie 100 egzemplarzy + 20 egzemplarzy dla autora. Zwycięzca otrzyma wynagrodzenie z tytułu sprzedanych 100 książek  oraz tablet Lenovo. A, i jeszcze jedno: zwycięzca nie przekazuje majątkowych praw autorskich na organizatora konkursu.

Z mojego doświadczenia wynika, że warto. Rok temu wygrałam konkurs poetycki konkurs poetycki im. Stanisławy Kopiec Jest to niesamowite doświadczenie, a emocje, jakie mu towarzyszą, są nie do opisania. 

To jak? Spróbujecie?

Katarzyna Grzebyk

Witaj! Mam na imię Katarzyna. Jestem mamą dwójki dzieci oraz żoną żołnierza. Od 12 lat zawodowo "bawię się" słowem - jestem dziennikarką, redaktorem i korektorem tekstów. Mieszkam w małej wsi na Podkarpaciu. Czasem piszę wiersze i opowiadania. Czytasz właśnie mój lifestylowy blog o literaturze, dziennikarstwie i rodzinie. Chcesz poznać mnie lepiej? Zapraszam na stronę "O mnie"

You may also like...

 • Anna Sakowicz

  Faktycznie świetny konkurs, szczególnie dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z pisaniem książek.

 • Ja uważam, że warto zawsze próbować, choć mam powody, by nieco sceptycznie podchodzić do tego typu akcji 😉

  • Coś niemiłego?

   • Dla uczestników pewnie tak 😉
    Nie chcę wkładać wszystkich konkursów do jednego worka, ale kiedyś miałam okazję rozmawiać z jurorami jednego takiego, organizowanego przez duże wydawnictwo i dowiedzieć się nieco na temat jego przebiegu od kulis… Więcej pozostawiam do wywnioskowania, bo nie chcę tu prowokować wybuchu jakiejś afery 😉

    • ….. cóż….. pozostaje wierzyć, że to wyjątek wśród reszty…. Dlatego lubię anonimowe konkursy, choć i tu pewnie można….

 • Ja ostatnio marzę o napisaniu bajki dla dzieci. Mam już nawet wątek, którego bohaterkami będą dwie dziewczynki (zainspirowały mnie córeczki). Ale kurczę, nie mam ostatnio czasu na rozpisanie się, bo mąż wrócił do pracy, a ja wypadłam z rytmu :). A konkurs ciekawa sprawa, chociaż nie wiem, czy bym się odważyła.

  • Napisz koniecznie, skoro o tym myślisz….:-) to już połowa sukcesu:-)

 • Mąż właśnie napisał rymowaną recenzję 🙂

 • W temacie również pełna dowolność? Ja od stycznia tego roku piszę felietony dla jednego z polskich portali i bardzo mnie to wciąga, z pewnością dla tego, że mam pełną dowolność tematu, ogranicza mnie tylko branża, w której czuję się jak przysłowiowa ryba w wodzie. O książce jeszcze nie zaczęłam myśleć, ale ostatnio czytam książki Joanny Glogazy: Slow fashion i slow life, bardzo inspirujące 🙂

  Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia!

  • Chyba dowolność, bo nie doczytałam w regulaminie, żeby była jakaś tematyka narzucona:-)

 • 11

  dzięki za info, skorzystam! 🙂

 • Dziękuję za informacje:)

 • Nigdy nie startowałam w żadnym konkursie, ale może to kwestia tego, że nigdy nie skończyłam żadnego ze swoich opowiadań… ? Ten sobie chyba daruję, bo do końca września mam inne projekty, ale za to będę tutaj wracać, bo to chyba pierwszy taki blog o literaturze na jaki trafiłam 🙂

 • Aga F

  Wow 🙂 warunki, jakie Rozpisani.pl dają uczestnikom faktycznie są niezłe. W tej edycji nie wezmę, bo nie dam rady się rozpisać aż tak, żeby spełnić minimum, ale będę do Ciebie zaglądać – nie tylko po informacje o konkursach literackich 😉

 • O proszę! Weszłam przeczytać opowiadanie, a dowiedziałam się o konkursie 😉 Dzięki za informację!